Sınav Günü Neler Yapmalısınız, Sınava Nasıl Motive Olmalısını....


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
123 ... SonSon
 1. Sınav Günü Neler Yapmalısınız, Sınava Nasıl Motive Olmalısını....

  Sponsorlu Bağlantılar


  Merhaba arkadaşlar...

  Açıköğretim fakültesi sınavlarında daha başarılı olmanız için sizlere denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmış önerilerimizi aşağıda belirttik. Dikkate alır ve bu yönde çalışmalarınıza devam ederseniz sınavlardan daha iyi notlar alacağınıza eminiz.

  " Unutmayınız Ara sınavlarda Toplam ünitenin yarısından, Final ve Tek ders sınavında Sınavında Bütün kitaptan Sorumlusunuz "


  Bu Öneriler Denenmiş ve %100 sonuç alınmıştır.....

  * * Kesinlikle şu şekilde bir düşünce içerisine girmeyelim " Sınavlara daha 4 ay - 3 ay - 1 ay - 10 gün var nasıl olsa çalışırım veya bu satten sonra çalışsam ne olur aman boşver " derseniz sınıfta kalacağınızı garantilemiş olursunuz. Çünkü bu mantıkla sınava ne kadar kalırsa kalsın siz kendinizi derse vererek çalışamayacaksınız veya kendinizi strese sokarak çalıştıklarınızı anlamayacaksınızdır.

  * Ayrıca " Sınavlara 1 ay (1 hafta, 1 gün, 1saat ) kaldı, şimdi çalışmaya başlasam ne olacakki zaten giden gitmiş " diyerek ders çalışmayı kesmeniz aslında sınava girmeden sınıfta kalmayı kabul etmenizdir. Bu yüzden sınava ne kadar kalıra kalsın ders çalışmayı ihmal etmeyelim. Doğru Çözeceğiniz her bir soru alacağınız notu yükseltecektir unutmayın ve sınava dakikalar kala okuyacağınız bir ders notu sizin belki 3-5 doğru soru çözmenize yarayacaktır.

  * Sınava Bir Kaç gün kala bol bol test çözmeye özen gösterin. Forumumuzda bulunan daha evvel sınavlarda çıkmış olan sorulara çalışabilir testlerden yararlanabilirsiniz.

  * Sınav günü sınav yerine en az 2 saat önce gidin. Yanınızda o oturumda gireceğiniz sınavların derslerine ait notları veya yardımcı kitaplarınızı bulundurun, ve önemli gördüğünüz yerleri tekrar edin. En azından çözümlü testleri gözden geçirin.

  * Unutmayın sınavlar evvelinde 1-2 saat içerisinde çalışılan konular sınav anında soruları daha kolay cevaplamanıza yarayacaktır.

  Sınavların başlamasına 5 dakika kalana kadar ders çalışın, bırakın içeri giren girsin. Unutmayın ki sınav öncesi çalıştıklarımız sınavda ilk aklımıza gelecek olanlardır.

  * Sınav Anında En Son Hangi DERS'e çalıştı iseniz ilk onun sorularından başlayın. Ve ilk önce sorulara göz atın aklınıza gelen soruları önce çözün daha sonra sırayla devam edersiniz. Böylelikle sınav soruları yüzünden aklımız bulanıp son çalıştıklarımızı unutmadan doğru cevapları vermiş oluruz.

  Untulmaması gereken en önemli konu şudur arkadaşlar. Lütfen ve lütfen Sınavlara STRES ve SIKINTI içerinde girmeyelim. Untumayın stres sizin çalıştıklarınızıda unutmanıza neden olacaktır. Olabildiğince rahat olmaya özen gösterin, bu sayede sınava daha iyi konsantre olacak ve sorulara daha hızlı ve doğru yanıtlar vereceksinizdir.

  * Strese girsenizde girmesenizde bu sınava gireceksiniz değilmi, siz kendinize güvenin sadece. Unutmayın Strese Girmeniz Demek Sınavdan Daha kötü Sonuçlar Alacaksınız demektir. Ve Unutmayın Bu Sınavın kötü Geçmesi Herşeyin Sonu Demek Değildir. Eğer bir şeyler çalıştı iseniz başaracağınıza ben zetem inanıyorum.[/COLOR]

  * Unutmayınız Ara Sınavdan Aldığınız Notun %30'u iel finalden Aldığınız Notun %70 i toplanır ve Yıl Sonu Notunuz ortaya Çıkar.

  Dönem Sonu Notu = Ara Sınav Notunun %30'luk Kısmı + Final Notunun %70 lik Kısmı

  Mezun olmanız için tek dersiniz kaldı ise Hangi Dersten Başarısız Oldunuz İse Sadece O dersten Tek Ders Sınavına gireceksiniz.

  Dönem Sonu Notu = Ara Sınav Notunun %30'luk Kısmı + Tek Ders Sınavı Notunun %70 lik Kısmı

  Olacaktır.

  Sizlerinde birbirinize önerilirinizi bu konu altından paylaşalım.

  Google+

  YouTube


 2. slmmm kaju nbr:D


 3. ya ders çalışmak istemiyorum bu sıcakta ne yapacam bilemiyorum


 4. teşekkür :))


 5. tşkler işi biliyorsun


 6. güzel bi paylaşım olmuş teşekkürler.


 7. tşkler ömer bey güzel bilgiler...


 8. tşkler:)......


 9. teşekkürler paylaşım için ben ilk defa gircem sınava dediklerine uycam sagol:)


 10. inşallah geçeriz ya sınavı stres sardı bir haftadan beri beni.ömer abi sağol öğütlerin için


123 ... SonSon
Sınav Günü Neler Yapmalısınız, Sınava Nasıl Motive Olmalısını.... Yer İstanbul , 34, TR incelenme 13234 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015