Sınıf tekrarları ve okuldan atılma


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
 1. Sınıf tekrarları ve okuldan atılma

  Sponsorlu Bağlantılar


  Merhabalar arkadaşlar açıköğretim işletme sınıfı öğrencisiyim. bazı sebeplerden dolayı üst üste baya sınıf tekrarı yapmış bulunmaktayım
  4 yıl üst üste 1 sınıfta tekrarı
  durumum bu benim sorum acaba okuldan atarlar mı veya kaç yıl daha okuma hakkı verirler yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar teşekkürler

  Google+

  YouTube


 2. 2547 sayılı Yasanın değişik 44. maddesi; "Açıköğretim öğrencileri, öğrencilik haklarından yararlanmamak kaydı ile bu sürelerle kısıtlı değildirler." hükmünü getirmiştir. Buna göre İktisat, İşletme Fakültesi ile Açık öğretim Fakültesi lisans programlarına kayıtlı öğrenciler, kayıt yaptırdıkları yıldan başlamak üzere yedi yıl, Açık öğretim Fakültesi Önlisans Programı öğrencileri dört yıl süreyle öğrencilik haklarından yararlanabilirler. Bu süreler içinde kaydını yeniletmediği için öğrencilik haklarından yararlanamayan öğrenciler bu hakkı kullanmış sayılırlar.

  Bu sürelerin bitiminden sonra, öğrenciler kayıt yenileme işlemlerini tamamladıkları takdirde sınavlara katılarak öğretimlerini sürdürebilmekte ancak, öğrencilik haklarından yararlanmaları mümkün olmamaktadır.
  yani birçok kes sınıfta kaldın diye okuldan atma artık yok ve 7yıl kama hakkın var
  çok kötü bir durum ama biraz istek,çaba ,inanç ve çalışmayla insanın üstesinden gelemeyeceği zorluk yoktur üzülmeyin inşallah haledersiniz başarılar dilerim:))


 3. Bilgi için teşekkürler


Sınıf tekrarları ve okuldan atılma Yer İstanbul , 34, TR incelenme 12803 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015