Kredili sistem ve Alttan Ders Almak


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
 1. Kredili sistem ve Alttan Ders Almak

  Sponsorlu Bağlantılar


  Merhaba. Şimdi bizim bölüm (sosyoloji) bu yıl kredili sisteme geçti. İkinci sınıfım ben. Benim alttan, yani 1.sınıftan dersim var. bu dönem (3.dönem) bu dersi veremez isem, önümüzdeki öğretim yılı (2012-2013) 3.sınıftan, yani 5.dönemden ders alamıyor muyum ? Nasıl bir uygulama oluyor, alamıyor isem sadece 1 ders ile 1 dönem mi okuyorum ? yoksa alıyorum da ekstradan 1.sınıftan kalanı da mı alıyorum ? yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin.

  Google+

  YouTube


 2. alttanders Nickli Üyeden Alıntı: Merhaba. Şimdi bizim bölüm (sosyoloji) bu yıl kredili sisteme geçti. İkinci sınıfım ben. Benim alttan, yani 1.sınıftan dersim var. bu dönem (3.dönem) bu dersi veremez isem, önümüzdeki öğretim yılı (2012-2013) 3.sınıftan, yani 5.dönemden ders alamıyor muyum ? Nasıl bir uygulama oluyor, alamıyor isem sadece 1 ders ile 1 dönem mi okuyorum ? yoksa alıyorum da ekstradan 1.sınıftan kalanı da mı alıyorum ? yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin.
  Bu konuda net olarak bilgim olmamakla birlikte 5. dönem derslerinin yanında kaldığın 1. dönem derslerinide alabileceğini düşünüyorum.


 3. Merhabalar. Ben adalet bölümü 1. sınıftayım. kredili sistem hakkında çok az bilgiye sahibim. bu sistemi kısa ve öz olarak anlatabilcek var mı? Ayrıca alttan ders alma olayı nasıl oluyor? Şuan ki derslerin kredi toplamı 30 yapıyor. 1 dönem için kaç kredilik ders alınabilir? yani ben 1. sınıf derslerinden 4+4 olarak (2 ders) kaldım diyelim diğer dönemde bunları alabiliyor muyum? toplamda kaç krediye kadar hakkımız var vs bilen anlatsın nolur çok teşekkürler..


 4. merhaba ben işletme okuyorum 2. sınıfın derslerini kalmadan geçtim ancak 1. sınıftan matematiği veremedim. şimdi kredili sistemde 3. sınıfın derslerini alamıyacakmıyım? alamıyorsam kredili sistemin anlamı ne, anlamış değilim, üstelik diğer derslerimin hepsini yüksek not olarak geçtim.
  bir türlü bu soruma cevap bulamadım lütfen yardım teşekkürler


 5. ahmetcansu Nickli Üyeden Alıntı: Merhabalar. Ben adalet bölümü 1. sınıftayım. kredili sistem hakkında çok az bilgiye sahibim. bu sistemi kısa ve öz olarak anlatabilcek var mı? Ayrıca alttan ders alma olayı nasıl oluyor? Şuan ki derslerin kredi toplamı 30 yapıyor. 1 dönem için kaç kredilik ders alınabilir? yani ben 1. sınıf derslerinden 4+4 olarak (2 ders) kaldım diyelim diğer dönemde bunları alabiliyor muyum? toplamda kaç krediye kadar hakkımız var vs bilen anlatsın nolur çok teşekkürler..
  1.sınıflar üstten ders alamazlar. Bu dönemde kaldığınzı dersi seneye bu dönemde verebilrisiniz. 2.sınıftan itibaren alttan yani 1.sınıftan dersiniz yoksa 45 krediye kadar ders alabilirsiniz.


 6. elifsucemre Nickli Üyeden Alıntı: merhaba ben işletme okuyorum 2. sınıfın derslerini kalmadan geçtim ancak 1. sınıftan matematiği veremedim. şimdi kredili sistemde 3. sınıfın derslerini alamıyacakmıyım? alamıyorsam kredili sistemin anlamı ne, anlamış değilim, üstelik diğer derslerimin hepsini yüksek not olarak geçtim.
  bir türlü bu soruma cevap bulamadım lütfen yardım teşekkürler

  1.sınıftan dersiniz olduğu için 3.sınıf derslerinden alamazsınızmaalesef. Alttan dersi olan üstten ders alamaz maalesef. Ortalama ile geçmek için FF dersinizin olmaması gereklidir.


 7. teşekkürederim! peki bu yıl matematikten ff nin üstünde not alırsam önceden geçtiğim derslerin ortalaması alınıp geçebilirmiyim..


 8. elifsucemre Nickli Üyeden Alıntı: teşekkürederim! Peki bu yıl matematikten ff nin üstünde not alırsam önceden geçtiğim derslerin ortalaması alınıp geçebilirmiyim..
  eğer genel not ortalaman 2.0'ın üzerinde gelirse evet geçersin.


 9. mrb ben polis meslek 2. sınıftayım ingilizce ve ceza hukuku olmak üzere 2 dersim kaldı ekle sili yapamıyorum yada yapmayacakmıyım saolun


 10. Kayıtlı Olmayan Nickli Üyeden Alıntı: mrb ben polis meslek 2. sınıftayım ingilizce ve ceza hukuku olmak üzere 2 dersim kaldı ekle sili yapamıyorum yada yapmayacakmıyım saolun
  Zaten son sınıfta olduğunuz için ve ekleyebileceğiniz ders olmadığı için okul alabileceğiniz dersleri atamış. Bankaya gidip direk harç ücretini yatırmanız yeterlidir.


Kredili sistem ve Alttan Ders Almak Yer İstanbul , 34, TR incelenme 11749 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2016
www.aofdestek.net 2007-2015