Sponsorlu Bağlantılar


Açıköğretim Sistemi Öğrencileri için Office 365 Pro Plus Hizmeti


Anadolu Üniversitesi ve bilişim devi Microsoft, günümüz öğrencilerinin teknolojiye daha kolay erişimini sağlamak amacıyla Microsoft üretkenlik çözümlerinden Office 365 ProPlus'ı, öğrencilere sağlamak üzerine anlaşmaya varılmıştır. Anlaşma içeriğine göre, Anadolu Üniversitesi öğrencileri Office 365 Öğrenci Avantajı programı kapsamında Office 365 Pro Plus ürününün sağladığı faydalardan yararlanma imkanına kavuşacaklar. Office 365 Öğrenci Avantajı Programı ile Anadolu Üniversitesi öğrencileri Microsoft Office Word, Excel, PowerPoint, OneDrive for Business, Outlook, OneNote, Access ve Publisher programlarını kullanma hakkına erişeceklerdir. Ayrıca, her öğrenci OneDrive üzerinde 1 TB depolama alanına sahip olabilecek ve bu sayede tüm dosyalarına internet bağlantısı olan her yerden erişebileceklerdir.
Bu servislerden yararlanmak isteyen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sistemi öğrencileri https://portal.office.com/home üzerinden “@aof.anadolu.edu.tr” uzantılı e-posta hesabı bilgileri ile giriş yapabilir, “Şimdi Yükle” bağlantısı üzerinden indirecekleri kurulum dosyası yardımıyla kişisel bilgisayarlarına (en fazla 5 adet) Microsoft Office uygulamasının masaüstü versiyonunu kurabilirler. Office 365 mobil uygulamalarına ise mobil cihazlarının işletim sistemine ait uygulama mağazasından (Google Play, App Store vb.) kurumsal e-posta hesabı bilgileri ile erişebilirler.

Buradaki linke tıklayarak Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi öğrencilerine özel @aof.anadolu.edu.tr uzantılı e-posta hesabı nasıl oluşturulacağını öğrenebilirsiniz.