Adalet Önlisans Programı


Sponsorlu Bağlantılar


123 ... SonSon
 1. Adalet Önlisans Programı

  Sponsorlu Bağlantılar


  Açıköğretim Adalet Önlisans Programı

  (Adalet Bölümü Çıkmış Sorular)AÖF ADALET ÇIKMIŞ SINAV SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.


  Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi altında eğitim vermekte olan 2 yıllık eğitim kurumlarından bir tanesi olan Adalet Ön Lisans Programı hakkında size bilgiler vermeye çalışacağız. Öncelikle Adalet Ön Lisans Programına başvuru yapabilmeniz için YGS sınavından 140 veya daha üzeri puan almanız gerekmektedir. Fakat bu puan yerleşmeniz için yeterli olmayacaktır. Çünkü adalet çok tercih edilen bölümlerden birisiniz. 2013 yılında 25.000 olan kontenjanı 2014 yılında 5.000 kişiye düşürülerek bölümü okuyacak olan adaylarda seçiciliğe gidilmiştir.

  Bunun dışında hali hazırda herhangi bir Örgün Eğitim veren Üniversitede öğrenim gören öğrencilerde 2. Üniversite kapsamında Adalet Ön Lisans Programından herhangi bir sınava girmeden yararlanabilmektedirler. Adalet Ön Lisans Programına başvuru yapabilmek için herhangi bir ön şart yoktur. Bununla beraber Adalet ve Zabıt Katipliği konusunda eğitim veren herhangi bir Teknik veya Mesleki Orta Öğretim Kurumundan mezun olan öğrencilerde sınavsız geçiş hakkı sayesinde bu bölüme yerleşebilmektedirler. Bu bölümde Açık Öğretim Fakültesi kapsamında herhangi bir Kontenjan sınırı bulunmamaktadır. İsteyen öğrenciler başvurularını yapabilirler.

  Bölümden mezun olanlara Adalet Ön Lisans Diploması verilmektedir. Bu bölümden mezun olmanız durumunda Açık Öğretim Fakültesi bünyesinde eğitim vermekte olan İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi bölümlerine sınavsız olarak geçiş yapabilmektesiniz. 2014 itibari ile Açıköğretim Adalet önlisans mezunları artık Hukuk Fakültesine DGS sınavı ile dikey geçiş imkanı kaldırılmıştır. Bu bölümden mezun olduktan sonra Adalet Bakanlığı bünyesinde açılacak olan kadrolara giriş yaparak çalışma hayatına başlayabilirsiniz. Bu bölüm genel olarak size Devlet Dairesi yani Adalet Sarayı bünyesinde çalışacak bir yeterlilik kazandırmaktadır. Özel Sektörde avukatların yanında, hukuk bürolarında iş bulabilirsiniz.

  Programa kayıtlı öğrencilerin http://www.uyap.gov.tr bağlantısı ile UYAP'ın ana sayfasıda yer alan Uzaktan Eğitim linkine tıklayarak (ya dahttp://uyapegitim.adalet.gov.tr/portal/index.asp bağlantısı ile) Kullanıcı Adı: Anadolu, Parola: Anadolu_26 bilgilerini değiştirmeden aynen kullanmak şartı ile UYAP sistemine giriş yapmaları ve eğitimleri alabilmeleri sağlanmaktadır.  Kontenjan Sınırlaması ve Taban Puanları


  101050775 Adalet Kontenjanı: 5000, 2015’te yerleştirilen :5000, Taban Puanı: 291,20

  Ek yerleştirme Kontenjanı:1500 , Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen: 1500, Ek yerleştirme Taban Puanı : 262,07  Ders Listesi İçin TIKLAYIN

  Ders Kodları için (Aöf Adalet Önlisans Bölümü Ders Kodları)TIKLAYIN

  İş ve İstihdam Olanakları için (Adalet Mezunlarına İş Olanakları)TIKLAYIN

  Google+

  YouTube


 2. Adalet önlisans bölümüne yeni kayıt oldum, daha önceki sınavda çıkmış soru ve yanıtları nerden temin edebilirim?


 3. Açıköğretim Adalet bölümü çıkmış soruları forumda mevcuttur. Aşağıdaki linke tıklayarak hangi yılı istiyorsan o yılın içerisinde bulabilirsin.

  Aöf Çıkmış Sorular


 4. adlet meslek 2 sınıfındayım sadece ortak desler var t.dil .inklap hukuk giriş ve anayasa var birde bilgi teknolojisi var önerim aof nin öğrenim portlarından yararlan


 5. bizim bu cevaplar ne zaman yayınlanacak


 6. Merhaba Geçmiş Yıllarda çıkan Adalet Meslek Eğitimi Soru örneklerini Nerden Bulabilirim??


 7. bu bölüm açıkögretimde war mı kimi war dio kimi yok biri açıklarsa çok mutlu olcam şimdiden tşkler


 8. bu bölümü bitirenler açıköğretimden 3. sınıfa hangi bölümlere devam edebiliyor acaba


 9. arkadaşlar ben bu bölümü seçmek istiyorum bu yıl. bu bölüme girmek için ne gerekiyo özel bi şart falan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.


 10. arkadaşlar medeni usul hukuku soruları varmı


123 ... SonSon
Adalet Önlisans Programı Yer İstanbul , 34, TR incelenme 49491 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015