Konu içerisine Anket Nasıl Açılır


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
 1. Konu içerisine Anket Nasıl Açılır

  Sponsorlu Bağlantılar


  .

  ÖNCELİKLE YENİ KONU NASIL AÇILIR ONA BAKALIM, KONUNUN SONUNDADA NASIL ANKET AÇILIR ONU GÖRELİM.
  Yeni Bir Konu Açmak için Konuyu Açacağınız Bölümün Sol Üst ve Altında Bulunan " YENİ KONU " Yazılı Butona Tıklayınız


  Karşımıza Aşağıdaki Resimde Görülen Sayfa Açılır...  ***1- "Başlık", bu bölüme açacağımız konu ile alakalı kısa ve anlamlı bir başlık giriyoruz.

  ***2-
  Mesajımızda yazdığımız yazılarımızın Kalın (B){Gereksiz Kullanılması Önerilmez} İtalik (I) ve Altı Çizili (U) gözükmesini sağlayan butonlardır.

  ***3- "yazı türü" Yazı Şekli;Mesajımızda yazdığımız yazılarımızı taralı hale getirip buradan belirleyeceğimiz Font (Yazı Şekli) seçip daha farklı gözükmesini sağlayabiliriz.

  ***4- "Sizes" Yazı Boyutu;Mesajımızda herhangi bir yazının boyutunu büyültebileceğimiz bir butondur,büyütmek istediğimiz yazıyı taralı hale getirip bu butondan dilediğimiz boyutu seçmemiz yeterlidir.

  ***5- Mesajımızdaki herhangi bir yazıyı taralı hale getirip bu butona tıklayınca açılan Renk Menüsünden dilediğimizi seçip yazımızı renkli yazabiliriz.

  ***6- "Smiley" Gülümsemeler;Mesajımıza açtığımız konu ile alakalı Ruh-moral halini gösteren Gülümsemeler ekleyebiliriz.

  ***7-
  Mesajımızda yazdığımız yazıları ileri-geri alma butonları.

  ***8-
  Mesajımızda herhangi bir kod içeren yazı olacaksa bu butonlara basıp ilgili kodu butonunu seçip mesajımızdaki yazının aşağıdaki gibi gözükmesini sağlayabiliriz.

  ***9- youtube yada herhangi bir siteden videolarınızı seyrettirmek için bu butonu kullanabilirsiniz.

  ***10-
  [quote] Alıntı Yapma Butonu; Başka mesajlardan alıntı yapabilmemizi sağlayan butondur,alıntı yapacağımız yazıyı kopyalayıp mesajımıza yapıştırıyoruz ve yazıyı taralı hale getirip bu butona basıyoruz.

  ***11- Mesajımıza İnternet ortamından resim ekleyebilmemiz için bu butona tıklıyoruz ve açılan yerede ekleyeceğimiz resimin URL(Adresini) sağ tıklayıp yapıştırıyoruz.
  Resimi almamız için herhangi bir sitedeki resmin üzerine gelip resime sağ tıklayıp açılan menüden "Özellikler" eçiyoruz,açılan yerden resimin URL (Adres) kısmını tamamen taralı hale getirip taralı hale getirdiğimiz kısma sağ tıklayıp açılan menüden "Kopyala"sekmesini seçip mesajımızdaki bahsi geçen butona tıklayıp yapıştırıyoruz.

  ***12-
  "E-posta Linki Ekle" Butonu;Bu butona tıklayınca açılan yere önce E-posta adresimizi yazıp Tamam butonuna tıklıyoruz,yenivBulletin v 3.5x deki özelliğinde Tamam'a tıklayınca mesajımızda otomatik olarak mavi(Taralı) halde yazımı belirecektir,biz hiçbir butona dokunmadan yazmak istediğimiz yazımızı yazıyoruz,artık bu yazıya tıklanınca direkt olarak Outlook Express açılacaktır,yani işlem aynı link verme işlemi gibi yapılacaktır.Örn.BİZİMLE İLETİŞİM İÇİN TIKLA

  ***13-
  "Link Ekle" butonu;Mesajımıza "BURADAN-TIKLA-İNDİR-DOWNLOAD" şeklinde link vermek istiyorsak önce vereceğimiz linki kopyalıyoruz ardından bu butona tıklıyoruz,açılan yere kopyalamış olduğumuz linki yapıştırıyoruz "Tamam"
  butonuna tıklıyoruz,yine karşımıza taralı halde bir link çıkacak biz hiçbir butona dokunmadan linki nasıl vermek istiyorsak yazımızı yazıyoruz.Mesajımızı gönderdiğimiz zaman bu link mesajımızda sadece [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. [Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için tıklayınız...]] şeklinde gözükecektir.

  ***14-
  "Sola Daya-Ortala-Sağa Daya" Butonları;Mesajımızı yazdık herşey tamam ancak biz mesajımızdaki yazı veya resimleri taralı hale getirip bu butonlardan dilediğimizi seçip ekranda istediğimiz şekilde gözükmesini sağlayabiliriz.Mesajımızı yazıp-yazımızı taralı hale getirip tek tıkla tüm yazılarımızı ortalanmış şekilde gösterebiliriz.

  ***15-
  6. Maddeyle aynı işi gören simgeler bölümü,eğer daha fazla seçenek görmek istiyorsanız resimdeki işaretli linke tıklayıp ([Daha]) daha fazla smiley seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

  ***16- Açtığımız Konu Başlığına ekleyebileceğimiz diğer simgeler,yine konunuz ile alakalı simgeleri seçip mesajınızı yollayabilirsiniz.

  ***17-
  "Cevapla" butonuna tıklarsak mesajımız direkt yayımlanacaktır,"yok ben mesajımı göndermeden önce son halini önizlemek istiyorum" derseniz o zaman "Ön İzleme Yap" butonuna tıklayıp önizlemenizi yapabilirsiniz.  Diğer Seçenekler Menüsü İle Neler Yapılabilir...  24 ile gösterilen yerden açtığınız konuda imzanızın gösterilip gösterilmeyeceğini ayarlıyabilirsiniz.

  25 ile gösterilen yerden açtığınız konuya otomatik url koyabilirsiniz.

  26 ile gösterilen yerde ki "gülümsemeler gösterilmesin" şıkkını işaretler iseniz gülümsemeler konunuzda gösterilmez.

  27 ile gösterilen yer foruma ekleyebileceğiniz eklentilerin uzantılarını gösterir. Bu uzantıların haricinde uzantısı olan dosyaları foruma yükleyemezsiniz.

  28 ile gösterilen yerden foruma eklenti yükleyebilirsiniz. Tabi 27 ile gösterilen yerdeki uzantıya sahip olması gerek yükleyeceğiniz dosyanın.

  29 ile gösterilen yerden açtığınız konuya mesaj atıldığında foruma vermiş olduğunuz mail adresine konunuza şu nickli kullanıcı yazı yazmış tarzında mail alırsınız. Bu sizin isteğinize kalmıştır.

  30 ile gösterilen yerden konunuzla ilgili anket açmak istiyorsanız yanına check işareti koymanız yeterli olacaktır.

  31 ile gösterilen yerden ise açmak istediğiniz anket kaç şıklı ise (mesela 10 şıklı ise 4 yazan yeri 10 yapmanız gerekmektedir)
  Google+

  YouTube


 2. Eğer Yine AkLınıza TakıLan SoruLarınız Varsa Bize Ömden Veya Burdan ULaşa BiLirsiniz..


 3. paylaşım için teşekkürler


 4. sagol bilgi için:


Konu içerisine Anket Nasıl Açılır Yer İstanbul , 34, TR incelenme 2372 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015