İki Sene Üst Üste Sınıf Geçemeyenler İçin Askerlik Durumu...


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
İlkİlk ... 9171819
 1. Sponsorlu Bağlantılar


  guzle Nickli Üyeden Alıntı: yani parayı yatırdığım sürece öğrenciyim. istediğim kadar kalabilir miyim ? yoksa sene 2. sınıfa geçmek zorunda mıyım ? kalmanı bir sınırı var mı ?
  Kayıt yenilettiğiniz sürece 29 yaşına kadar teciliniz devame der. Sonrasında üniversite artık tecil yapmaz. Kalma sınırı bulunmamakta.


 2. Merhaba . Yeni kanuna göre 2 yıl üst üste kaldığında okuldan atılma kaldırılmış . Tecilde 29 yaşına kadar devam ediyor . Peki 2 yıl üst üste kaldığım için bölüm değiştirmem gerekiyor mu ? yoksa kayıt yenileyip aynı bölümden mi devam ediyorum ?


 3. Kayıtlı olduğunuz müddetçe 29 yaşına kadar askerliği tecil ettirebilirsiniz. Lakin 29 yaşından sonra isterse mezun olmanıza 1 dersiniz kalsın askere alırlar. 2 yıl üst üste kalınca askere alınma da yaş sınırı ile ortadan kaldırıldı.


 4. 85 doğumluyum ben.. bu dönem okulun bitme ihtimali var, son sene zira.. şayet bu sene okul bitmezse ve 1 sene daha uzarsa, beni askere alırlar mı? bir de bildiğim kadarıyla 29 yaş olayı, 29 yaşını dolduruncaya dek devam ediyor sanırım.. "29 oldun, hadi askere!" demiyorlar galiba artık..

  bilgilendiriseniz çok sevinirim.. şimdiden teşekkürler..


 5. kowalski Nickli Üyeden Alıntı: 85 doğumluyum ben.. bu dönem okulun bitme ihtimali var, son sene zira.. şayet bu sene okul bitmezse ve 1 sene daha uzarsa, beni askere alırlar mı? bir de bildiğim kadarıyla 29 yaş olayı, 29 yaşını dolduruncaya dek devam ediyor sanırım.. "29 oldun, hadi askere!" demiyorlar galiba artık..

  bilgilendiriseniz çok sevinirim.. şimdiden teşekkürler..
  29 yaşıı doldurduğunda askere alırlar. Ama bu gün doldu yarın olmaz. En yakın celp döneminde alırlar. Eğer sen kendin gitmezsen kaçak durumuna düşersin bence okulu bitirene kadar kaçak kal okulu bitirince gidip 2 yıl daha tecil etme hakkın olacak.


 6. benim durumum çok daha farklı kısaca özetleyim

  4 yıllık Kamu yönetimi okuyorum 4.sınıfım 86 doğumluyum.Bu sene 8.öğretim yılımı okudum.2011 Kasım da tecilim bitti ( 7sene öğrencilik hakkı olduğu için ) ve 2012 Mayıs ayında evime yoklama kağıdı geldi.Yeni 29 yaş kanunuda bildiğiniz üzere geçen sene Haziran ayında çıktı.
  Şubeye gittim evet yoklama kaçağıyım tanıdık vardı okuldan belge al gel halledelim dediler.Belgeyi aldım götürdüm hem yeni kanuna göre 29 yaşına kadar erteleme yapabilir şeklinde yazı ve askerlik durum belgesi ikiisinide götürdüm.Askerlik durum belgesinde öğrencilik hakkı yoktur yazıdğı için kabul olmadı.Kayıt yapmam halinde geçerli olcağı söylendi.Bende bu şekilde gezsem sorun olurmu dedim hiç bi sorun yok sadece ceza yersin dendi.O zamandan beri hiç bişey yapmadım tabi 2013 te aöf ye tekrar kayıdımı yeniledim 4.sınıf 3 dersten ders aldım bu senede.Şuanda durum nedir sizce kayıt yenileyince tekrar tecile alınmışmıdır okul göndermişmidir


 7. ben 2 yıllık meslek yüksek okulu bitirdim. şimdi açıköğretim işletme okuyorum ama sınavlara çok fazla giremediğim için çok sayıda dersten kaldım ve ortalamam berbat ve muhtemelen önümüzdeki iki senede dersleri veremeyecem yani 7 senelik hakkımı doldurmuş olacağım ve bu koşullarda ben 29 yaşına kadar erteleyebilir miyim askerliği ? (yaşım 23 eğer askere alınmazsam muhtemelen 26-27 yaşında bitireceğim okulu )


 8. İyi günler kolay gelsin

  16 mart 1993 doğumluyum 2 yıllık bölüm okuyorum ve bu sene son sınıftaydım ve yüksek ihtimalle kalıyorum sınıfta , eğer sınıfta kalırsam askerlik şubesine ekc2 belgesi götürmem gerekiyormu yoksa kaydım bulundugu için otomatik olarak tecil oluyormu neler yapmam gerek yardımcı olurmusunuz ?


İlkİlk ... 9171819
İki Sene Üst Üste Sınıf Geçemeyenler İçin Askerlik Durumu... Yer İstanbul , 34, TR incelenme 63672 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015