Askerlik Tecil İçin Kayıt Sildirme (Lütfen Yardım)


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
123 SonSon
 1. Askerlik Tecil İçin Kayıt Sildirme (Lütfen Yardım)

  Sponsorlu Bağlantılar


  Merhabalar. Şu anda ben açıkögretim fakültesi uluslarası ilişkiler bölümünde okuyorum. Bu yıl ile beraber iki yıldır üst üste sınıfta kaldım. Bu sene tercih olarak tekrardan bir açıkögretim bölümü olan işletmeyi tercih ettim. Şimdi kaydımı sildirip o bölüme kaydolacağım ama kayıt sildirmeden sonra belli bir zaman geçmesi gerekiyor mu ? şöyle mesela kayıtlar 26 saında başlıyor diyelim ben 25 inde kayıt sildirdiğimde 26 sında tekradan gelip yeni kazandığım bölüme kayıt yaptırabilirmiym zaman geçmesi gerkeiyor mu ? bir hafta yada 15 gün kdar ? Bunu dışında birşey daha sorcam. Şimdi ben ekimin 31 ine kadar askerlikte teciliyim. ama bölümü sildrdigimde mesela bugün ayın 11 i yarın 12 yarın sildirdimd iyelim kaydımı 26 sında tekrradan yeni bölümüme kaydoldum. daha osnra arada 20 günlük bir fark var. bu süre boyunca kaydım silik görünecegi için asker kaçagı gibimi görünecegim yoksa 31 ine kadar askerligimi tecil oldugu iin kayıt sildirsemde bir sorun çıkmaz mı ? Son olarak. Kayıt sildirine kaydolmadan askerlik bürosuna gittiginizde aslerkliginiz 2 yıl tecil edeceklerini duydum. Diyelimki askerligimi bu şekilde 2 yıl tecil ettim. Daha sonra bu iki yıllık süre içinde tekrardan bir üniversite kazandım ve 4 yıl boyunca okudum. Okul bittiğinde tekrardan bi 2 yıllık tecil hakkım olacak mı yoksa bu hakkı kaybetmiş mi olacağım ? Bu soruların ceavbını çok merak ediyorum.

  Google+

  YouTube


 2. Kayıdını sildirip hemen yeniden kayıt yaptırabilirsin, aradan herhangi bri zaman geçmesine gerek bulunmamaktadır. Herhangi bir şekilde asker kaçağı konumuna düşmezsin. Yeniden kayıt yaptırdığındada askerlik şubesine öğrenci belgeni kendin götürüp tecilini yeniden yaptırabilirsin. Tecil hakkı aslında diploma tarihinden 2 yıldır. Yani kaydını sildirdiğinde tecil hakkın varmı emin değilim.


 3. Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Aklıma birşey takıldı. 6111 sayılı kanun geregi kayıt olacaklar diye birşey var. bu beni ilgilendiriyormu ? neyin nesidir bu kayıt türü acaba pek birşey anlayamadım. Bunun dışında daha önce de belirttigim gibi 31 ekim e kadar tecilli gözüküyorum ama 2 yıl üstüste kaldıgım için askerlik şubesi tecilimi 31 ekimden önce silebilir mi ? bu durumda kaçak durumuna düşme ihtimalim olabilir mi acaba ?


 4. 6111 sayılı kanun üniversite öğrencilerine her ne sebeple olursa olsun af getiren kanundur. Bu kanun kapsamında üniversitelere başvurmuş öğrencilerle ilgili bir şey. 31 Ekime kadar tecilli olmaznı 2 yıl üst üste kaldığınızda değişmez. isterseniz açıköğretime kayıt olun ve askerliği tecil ettirin ama hiç bir sınava girmeyin teciliniz yine sürer. Şu an 31 Ekime kadar tecillisiniz hala.


 5. Evet dediğini biliyorum fakat demek istediğimi biraz daha açarsam;

  Mesela ben yarın kaydımı sildirdim diyelim. Aradan 1 hafta geçti tekrardan kayıt olmak istiyorum. Bu bir haftalık süre içinde kaydım silik gözüktüğü için askerlik şubesinin kaydımı silmesi söz konusu olabilir mi ? Yani AÖF den kaydımızı sildirdiğimizde hemen tecilimizde siliniyormu askerlik şubesi tarafından ? Çünkü AÖF nin başvuru kılavuzunda "adayın kamu.turkiye.gov.tr ye bilgileri girilerek askerli tecil durumuna bakılacak tecilli görünüyorsa normal şekilde kayıt olabilecek" ibaresini okumuştum. Yani demek istediğim yukarıda da anlattığım gibi kaydımı sildirip aradan 1 hafta sonra kayıt olsam böyle birşey söz konusu olabilir mi ? Son olarak aynı gün kayıt sildirme işlemi ve yeni kayıt yaptırsam daha az mı riske girmiş olurum ve aynı gün içinde hem kayıt sildirme hemde yeni kayıt yapabiliyor muyuz acaba ?


 6. O Bir Haftada Hiç Bir Şey Olmaz Merak Etmeyin. Teciliniz Son tarihinine Kadar Devam Eder, Kaydınızı Sildiniz Diye Hemen Silinmez. Kaydınızı Sildirdiğiniz Gün Kayıt yaptırabilirsiniz nede bir hafta bekleyeceksiniz ki?


 7. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Gerçekten çok yararlı oldu. O zaman salı veya çarşamba günü gidip önce kaydımı sildirip daha sonra yeni kayıt olayım. Oradan da ögrenci belgesi alıp askerlik şubesine götürdüğümde sanrım sorunsuz şekilde tecilim olur değil mi ? tekrardan verdiğiniz cevapler için teşekkür ederim. Gerçekten yararlı bir site olmuş.


 8. Hocam şimdi doğrumu anladım
  yeni konu açmamak adına soruyorum...

  bende 2 yıl üst üste kaldım

  tecilim ocak 1 2012 de bitiyo bende kaydımı aöf'den sildirip tekrar aöf'e kayıt yaptırırsam tecil edebilcekmiyim...


  teşkkrlr...


 9. Neat Nickli Üyeden Alıntı: Hocam şimdi doğrumu anladım
  yeni konu açmamak adına soruyorum...

  bende 2 yıl üst üste kaldım

  tecilim ocak 1 2012 de bitiyo bende kaydımı aöf'den sildirip tekrar aöf'e kayıt yaptırırsam tecil edebilcekmiyim...


  teşkkrlr...


  Adminim

  bilginizden mahrum etmeyin bizide....


 10. Neat Nickli Üyeden Alıntı: Hocam şimdi doğrumu anladım
  yeni konu açmamak adına soruyorum...

  bende 2 yıl üst üste kaldım

  tecilim ocak 1 2012 de bitiyo bende kaydımı aöf'den sildirip tekrar aöf'e kayıt yaptırırsam tecil edebilcekmiyim...


  teşkkrlr...

  29 Yaşına Kadar YGS sınavına tekrar girip tekrar farklı bir bölüme kayıt olursanız tecil ettirirsiniz. Ama 29 dan sonra tecil ettiremezsiniz.


123 SonSon
Askerlik Tecil İçin Kayıt Sildirme (Lütfen Yardım) Yer İstanbul , 34, TR incelenme 9710 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015