Aöf Ve Asteğmenlik


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
 1. Aöf Ve Asteğmenlik

  Sponsorlu Bağlantılar


  Biraz Erken olabilir kusura bakmayın.

  Bazı durumlar dolayısıyla üniversiteyi açıktan okumak istiyorum. Bitirdikten sonrada askeriyede kalmak isityorum. Yani 4 sene sonunda asteğmen olarak gitmek istiyorum.

  Asteğmenlik duyduma göre 3 şeye bağlıymış

  1-Okudugun bölüm
  2-Ordu İhtiyacı
  3-Tercih

  Ben Hangi bölüme kayıt olup o bölüme gidersem asteğmen olma ihtimalim yüksek olur.

  Ayrıca aramızdan aöf mezunu olup asteğmen olup teğmen rütbesiyle devam edenler varmı bilgilendirebilirse çok memnun olurum.

  Google+

  YouTube


 2. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yokmu ? Aynı durumu bizde ileride yaşıyabiliriz ki AÖF bitirip Askeriyede Yedek subay olarak kalmak istiyen çok kişi var.


 3. Açıköğretim okuyup asteğmen olan kişi sayısı oldukça azdır. Senin tercihin bu konuda bir etki etmemektedir maalesef. Sadece ordunun ihtiyacı ve okuduğun bölüm göz önüne alınmaktadır. Daha çok doktorlar, öğretmenler, veterinerler, mimar-mühendisler Yedek Subay olmaktadır.


 4. AOFDESTEK Nickli Üyeden Alıntı: Açıköğretim okuyup asteğmen olan kişi sayısı oldukça azdır. Senin tercihin bu konuda bir etki etmemektedir maalesef. Sadece ordunun ihtiyacı ve okuduğun bölüm göz önüne alınmaktadır. Daha çok doktorlar, öğretmenler, veterinerler, mimar-mühendisler Yedek Subay olmaktadır.
  Dönüş yaptığınız için teşekkürler, Peki önlisansda teknik bölüm mezunu olup ardından aöf de lisans tamamlamış birisi yedek subay olabilme ihtimali varmıdır ?


 5. DistresS Nickli Üyeden Alıntı: Dönüş yaptığınız için teşekkürler, Peki önlisansda teknik bölüm mezunu olup ardından aöf de lisans tamamlamış birisi yedek subay olabilme ihtimali varmıdır ?
  İhtimal tabi ki var ama hiç kimse kesinlikle olursun diyemez. Çünkü, ordunun o anki ihtiyaçları göz önüne alınarak bu kararı veriyorlar.


Aöf Ve Asteğmenlik Yer İstanbul , 34, TR incelenme 1752 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015