Açıköğretim Dikey Geçiş


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
123 ... SonSon
 1. Açıköğretim Dikey Geçiş

  Sponsorlu Bağlantılar


  Açıköğretim Dikey Geçiş ile MYO ve Önlisans Mezunlarına 3.Sınıfa Kayıt Hakkı  Anadolu Üniversitesi; Meslek Yüksekokulları ve 2 Yıllık Önlisans Bölümleri mezunu olan öğrencilere Aöf Dikey Geçiş bölümleri olarak İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Çalışma Ekonomisi, Uluslararası İlişkiler, Sosyoloji, Konaklama Hizmetleri gibi 4 yıllık lisans programlarının 3.sınıfına dikey geçiş kapsamında direk kayıt hakkı vermektedir. Öğrenim süresi 4 veya daha fazla yıl olan programlardan önlisans diploması alarak ayrılanlar dikey geçiş için başvuramazlar (bu adaylar Lisans Tamamlama başvurusu yapacaklardır). İktisat ve İşletme Fakültelerine Dikey Geçiş için başvuru yapacak adaylar, mezun oldukları Meslek Yüksekokulu veya Açıköğretim önlisans programlarına göre doğrudan veya fark dersleri alarak İktisat-İşletme Fakültelerinin 3. sınıflarına kayıt yaptırabilmektedirler.

  Aöf Açıköğretim Dikey geçiş şartları; Dikey geçiş için herhangi bir sınava girmenize gerek olmadan direk kayıt olabileceksiniz. Aşağıda yer alan dikey geçiş bölümleri tablolarında mezun olduğunuz bölümün adı yer alıyorsa, yapmanız gereken tek şey kayıt tarihleri içerisinde http://kayit.anadolu.edu.tr/ adresinden ( kayıt sayfası kayıt tarihleri içinde aktif olacaktır ) bilgilerinizi girmek ilgili çıktıları almak, Vakıfbanka gidip harç ücretini yatırmak ve aöf bürosuna giderek evraklarınızı teslim etmektir.

  Böylelikle sizde artık bölümünüzün devamı niteliğindeki bir açıköğretim lisans programının 3.sınıfına kayıt olmuş olacaksınız.

  Üstelik kayıt olurken önlisans diplomanızı vermiyorsunuz. Mezun olduğunuzda elinizde hem önlisans diplomanız hemde lisans diplomanız birlikte olacak.

  Ayrıca Lisans mezuniyeti sonrasında askerliğinizi 2 yıl erteletme hakkına ve kısa dönem askerlik yapma hakkına sahipsiniz.


  Dikey Geçiş ile Kayıt İçin İstenen Evraklar;

  1. İnternet Başvuru Belgesi ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  2. Fotoğraflı-İmzalı Form ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  3. Öğrenci Bilgi Formu( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  4. Öğrenim Belgesi ( Diploma veya Öğrenim Yazısı ) ( Diplomanız yok veya kayıp ise mezun olduğunuz okuldan diplomanız yerine geçecek okulun kaşesi ve belgeyi verenin imzasının olduğu belge. ) ( Diplomanın veya Aldığınız belgenin aslınız açıköğretim bürosuna göstermek zorundasınız, onlar diplomanızı veya belgeyi kontrol edip fotokopisini aslının aynısıdır diye onaylamaktadırlar. ) ( Noterden onaylı diploma sureti kabul edilmemektedir )
  5. Fotoğraf( 4 ad.) ( Son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır, başörtülü resimler kabul edilmektedir. )

  Aşağıdaki linkte hangi bölümlerin hangi bölümlere kayıt olabileceğini görebilirsiniz..
  Açıköğretim Dikey Geçiş ile MYO ve Önlisans Mezunlarına 3.Sınıfa Kayıt Hakkı | Açıköğretim I Aöf I Anadolu Üniversitesi Sitesi

  Google+

  YouTube


 2. aof'de 2. siniftan sonra sinav varmis galiba o sinavi gecersen orgun ogretime gecis oluyormus oyle bir sey var mi acaba?


 3. _ajan_ Nickli Üyeden Alıntı: aof'de 2. siniftan sonra sinav varmis galiba o sinavi gecersen orgun ogretime gecis oluyormus oyle bir sey var mi acaba?

  Eğer açıköğretimde 2 yıllık okuyorsanız.
  Geçiş sınavı var , DGS(DİKEY GEÇİŞ SINAVI) Buna girerek Örgün okuyabilirsiniz.
  Eğer açıköğretimde 4 yıllık okuyorsanız bu hakkınız bulunmamaktadır.


 4. yani 4 yillik okurken 2. siniftan sonra dgs 'ye girme hakkimiz yok .


 5. _ajan_ Nickli Üyeden Alıntı: yani 4 yillik okurken 2. siniftan sonra dgs 'ye girme hakkimiz yok .
  evet yok..


 6. ya çok ıyı ya ben yenı buldum bu siteyı acayıp güzel çok sagolun yanı


 7. ne demek funda her zaman sorularini sor bize :D


 8. peki soyle bi hakkımız varmı.herhangi bi acıkogretim 2 yıllık bi bolumden dikey gecis sınavına girmeden 3. sınıftan devam edebilecegimiz bi bolum varmı.mesela halkla ilişkiler okuyorm diyelim sınavsız tekrardan 3. sınıftan devam edemiyormuyum.


 9. olmaz88 Nickli Üyeden Alıntı: peki soyle bi hakkımız varmı.herhangi bi acıkogretim 2 yıllık bi bolumden dikey gecis sınavına girmeden 3. sınıftan devam edebilecegimiz bi bolum varmı.mesela halkla ilişkiler okuyorm diyelim sınavsız tekrardan 3. sınıftan devam edemiyormuyum.

  Merhaba ,
  2 yıllığı bitirdiğiniz zaman hiç bir sınava girmeden yine açıköğretimin 3.sınıftan başlıyabiliyorsunuz,
  Seçebildiğiniz bölümler İşletme veya iktisattır;)


 10. benim matamatikle fazla aram yokda.ben acıkogretimden 2 sene halkla ilişkiler bitirince 3. sınıftan tekrar iktisata kayıt yaptırınca matamatik dersi gorucekmiyim.


123 ... SonSon
Açıköğretim Dikey Geçiş Yer İstanbul , 34, TR incelenme 28561 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015