Sınavsız İkinci Üniversite İmkanı - Bütün Üniversite Öğrencileri ve Mezunlarına


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
123 ... SonSon
 1. Sınavsız İkinci Üniversite İmkanı - Bütün Üniversite Öğrencileri ve Mezunlarına

  Sponsorlu Bağlantılar


  Sınavsız İkinci Üniversite İmkanı 2016-2017 Bütün Üniversite Öğrencileri ve Mezunlarına

  Tüm Üniversite Öğrencilerine ve Mezunlarına 2016-2017 Eğitim yılı ( Açıköğretim Öğrenci ve Mezunları Dahil ) Sınavsız İkinci Üniversite imkanı kontenjan sınırlaması olmadan, açıköğretim yöntemi ile eğitim veren tüm üniversitelerde ki tüm aöf bölümlerine sınavsız olarak direk kayıt imkanı verildi….
  Sınava girmeden aynı anda iki üniversite okumak, Sınavsız ikinci üniversite nedir? İkinci Üniversite Kayıtları Ne Zaman? Sınavsız Üniversite Bölümleri, Hangi Üniversitelerde Sınavsız Okuyabilirim? Bütün Üniversite Öğrencilerine ve Mezunlarına ( Açıköğretim Dahil )
  Sınavsız İkinci Üniversite kapsamında Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi açıköğretim sistemi ile öğretim veren önlisans ve lisans programlarının kontenjanlarına bakılmaksızın kayıt olabileceğimiz bir haktır.


  Kimler Yararlanabilir;


  • Herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olanlar ( açıköğretim dahil )
  • Örgün lisans veya önlisans ile açıköğretim lisans ve önlisans programlarında halen kayıtlı öğrenciler

  İstedikleri takdirde, okumakta veya mezun oldukları alanlarda olmamak üzere; Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin, lisans veya ön lisans bölümlerinin birinci sınıfına sınavsız olarak kayıt olabilirler.

  Yani bir üniversitenin örgün/açıköğretim bölümünde okuyorsanız yada mezun olduysanız, açıköğretim bölümlerine sınavsız olarak kayıt olma hakkınız bulunmaktadır.

  Bu sayede aynı anda örgünde okuyorken, hem Anadolu, hem Atatürk hemde İstanbul üniversitelerinin aöf bölümlerinde birden yani toplam 4 ayrı bölümde birden okuyabilirsiniz.


  ÖNEMLİ ; Başvurmak İstediğiniz Üniversitede bir aöf bölümü okurken, aynı üniversitede başka bir aöf bölümüne başvuramazsınız. Örnek; Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İşletme Okurken, Sınavsız İkinci Üniversite Kapsamında Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümüne Kayıt Olamazsınız.

  Açıköğretim Facebook sayfamıza katılmak için buraya tıklayın.

  Aöf Grubumuza katılmak için buraya tıklayın.

  Kayıtları Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?


  Anadolu Üniversitesi
  2016-2017 eğitim yılı sınavsız ikinci üniversite kayıt işlemleri 31 Ağustos 2016 Çarşamba başlayacak olup, 09 Eylül 2016 Cuma günü 17:00'de son bulacaktır http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresinden ”İkinci Üniversite” linkini tıklayarak ön kaydı yapıp, harç ücretini bankaya ödeyip, istenen evraklarla beraber size en yakın aöf bürosuna aynı tarihler içinde gidip kaydınızı tamamlayacaksınız.. ( Size En Yakın Aöf Bürosunu Öğrenmek İçin TIKLAYIN )

  Anadolu Üniversitesi Aöf Bölümleri
  2016 yılında yeni açılan bölümlere ikinci üniversite kapsamında öğrenci alınıp alınmayacağı kesin belli olmadığından, bu bölümler listeye dahil edilmemiştir. Bölümlerin isimlerinin üzerine tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Lisans Bölümleri
  Önlisans Bölümleri

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Aöf kayıt işlemleri her yıl olduğu gibi bu yılda iki aşamalı olarak gerçekleştirilecektir.


  • Anadolu Üniversitesi Aöf Kayıtları İçin Birinci Aşama; internet üzerinden ön kayıt, kayit.anadolu.edu.tr web adresinden kayıt türünüzün seçilerek istenilen bilgilerin girilmesi ve onaylanarak çıktıların alınması şeklinde gerçekleşmektedir. ( Kayıt Sayfasına BURADANulaşabilirsiniz. Sayfa kayıt tarihleri içinde aktif olacaktır. )  • Kayıtlarda İkinci aşama ise;Bankaya öğrenim gideri yani 2016-2017 açıköğretim harç ücretlerinin ödenmesi ve Aöf bürosuna giderek Üniversitenin bizden istediği evrakların teslimi ile gerçekleşecek ve kayıt işleminiz tamamlanmış olacaktır. Harç Ücretini, herhangi bir Vakıfbank şubesi, ATM'si veya internet bankacılığı üzerinden TC kimlik numaranızı ve kayıt olacağınız aöf bölümünü belirterek yatırmalısınız. Harç ücretini aöf bürolarına kesin kayıt için gitmeden önce ödemelisiniz.


  Size en yakın aöf bürosunu öğrenmek için BURAYA TIKLAYIN.


  2016 Açıköğretim Kayıtlarında İstenen Belgeler;

  1 - İnternet Başvuru Belgesi

  • ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )

  2 - Fotoğraflı-İmzalı Form
  • ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )

  3 - Öğrenci Bilgi Formu
  • ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )

  4 - Öğrenim Belgesi

  • ( Üniversite Diplomanız veya Geçici Mezuniyet Belgesi veya Yurtdışı Mezuniyet belgesi ile birlikte YÖK denklik belgesi )
  • ( Diplomanız yok veya kayıp ise mezun olduğunuz okuldan Diploma Bilgilerini İçeren Öğrenim Belgesi alacaksınız. )
  • ( Okuyan Öğrenciler İçin Öğrenci Belgesi: Herhangi bir örgün yükseköğretim kurumunda önlisans programı veya lisans bölümüne kayıtlı olan öğrenciler, 2015-2016 öğretim yılında öğrenci olduğunu gösteren öğrenci belgesinin aslını kayıt belgesi olarak vereceklerdir. )

  5 - Fotoğraf ( 4 ad.)

  • Son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır, başörtülü resimler kabul edilmektedir. )
  • Kayıt işlemlerinde, ÖSYM’de bulunan veya internet başvuru sırasında yüklediğiniz dijital fotoğraf kullanılacaktır.
  • Fotoğrafların son altı ay içinde, yüzü açık, adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayacak şekilde, cepheden çekilmiş olması gerektiğinden, kayıt için AÖF bürosuna giderken adayların bu hususa dikkat etmeleri gerekmektedir.


  • Fotoğrafı yukarıdaki niteliklere uymayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.Dijital ortamda alınan fotoğrafların kayıt için uygun olmaması halinde, AÖF bürosu öğrenciden 4 (dört) adet 4,5x6 cm. boyutunda fotoğraf isteyecektir. Bu fotoğrafların birbirinin aynısı olması gerekmektedir.
  • Bu fotoğraflardan 2 adedini, internet başvuru sitesinden dökümünü aldığınız Fotoğraflı-İmzalı Form ile Öğrenci Bilgi Formuna yapıştırınız.
  • Kayıtlarda alınan fotoğraflar taranarak elektronik ortama aktarıldığından fotokopi, bilgisayar vb. yollarla çoğaltılmış fotoğraflar kabul edilmeyecektir.  Atatürk Üniversitesi
  Sınavsız ikinci üniversite 2016-2017 eğitim yılı için Ön Kayıtlar 25.07.2016 / 23.09.2016 tarihleri arasında yapılacaktır. Ön kayıtlar BURAYA TIKLAYARAK Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapılacaktır. Kesin kayıt ise TC Kimlik no ile Materyal ücretinin Halkbank veya Vakıfbanka yatırılması ile gerçekleşecektir. Online kayıt esnasında gazi,birinci dereceden şehit ve gazi yakını (eş ve çocukları) ve en az %40 engel durumu olduğunu beyan eden öğrenciler Ön kayıt işlemini tamamladıktan sonra aşağıda yer alan belgeleri 30 Eylül 2016 tarihine kadar Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesine gönderdikleri taktirde materyal ücreti ödemeden kesin kayıtları yapılacaktır. ( Evrakları posta veya kargo yolu ile göndereceksiniz. )

  Atatürk Üniversitesi Aöf Bölümleri

  2015 yılında yeni açılan bölümlere ikinci üniversite kapsamında öğrenci alınacak olup, listeye bu bölümlerde dahil edilmiştir. Bölümlerin isimlerinin üzerine tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Lisans Bölümleri
  Önlisans Bölümleri  Harç Ücretlerinin Ödenmesi;
  Ön kayıt işlemi sonrasında herhangi bir Vakıfbank şubesine giderek harç ücretini ödeyebilirsiniz. Harç ücretini öderken görevliye Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrenim ücretlerinin ödeneceği ifade edilerek T.C. Kimlik numarası belirtildiğinde ödenmesi gereken miktar banka tarafından size bildirilecektir. Harç ücreti ödemesini İkinci Üniversite kayıt sayfasından Online kayıt işleminden sonra yapmalısınız.
  Kayıt Evraklarının Kargo İle Gönderilmesi;
  Kayıt evraklarını anlaşmalı kargo firması olan YURTİÇİ KARGO ile Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı 25240 ERZURUM adresine kayıt tarihleri içinde üniversiteye ulaşacak şekilde göndermeniz gerekmektedir. İsteyen evrakları elden de teslim edebilir. İnternet üzerinden ön kayıt, açık öğretim materyal gideri ödemeleri ve evrak teslim işlemi, 30 Eylül 2016 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.


  Ata Aöf Kayıt için istenilen belgeler;
  1 - Atatürk Üniversitesi kayıtlarında kayıt belgesi göndermesi gereken öğrenciler, online kayıt sırasında gazi, birinci dereceden şehit ve gazi yakını (eşi ve çocukları) ve en az %40 engel durumu olduğunu beyan eden öğrenciler E-kayıt işlemini tamamladıktan sonra aşağıda yer alan belgeleri 30 Eylül 2016 tarihine kadar Atatürk Üniversitesi açıköğretim fakültesine gönderdikleri takdirde materyal ücreti ödemeden kesin kayıt işlemleri tamamlanmış olacaktır:

  • Gazi, birinci dereceden şehit ve gazi yakını (eş ve çocukları) olan öğrenciler için; ilgili kurumlardan alacakları "Durum Belgesi" nin aslı ve taleplerini belirten ıslak imzalı dilekçe,


  • En az %40 engel durumu olan öğrenciler için; bu durumlarını belgeleyen sağlık kurulu raporunun aslı ya da noter onaylı örneği ve taleplerini belirten ıslak imzalı dilekçe, Özel Güvenlik ve Koruma Ön Lisans Programı’na kayıt yaptıracak öğrencilerin E-kayıt işlemini tamamladıktan sonra T.C. Kimlik numaraları ile Halkbank veya VakıfBank’a materyal ücretini yatırmaları ve aşağıda yer alan belgeleri 19 Ağustos 2016 tarihine kadar Fakültemize göndermeleri gerekmektedir:


  • Kayıt yaptıracak öğrenciler için; tam teşekküllü resmi bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli bulunmadığını, erkek adayların 1.70 m’den, kız adayların 1.63 m’den kısa olmadığını belgeleyen “Heyet Raporu” ile “Sabıka Kaydı”nın olmadığına dair belgenin aslı,


  İstanbul Üniversitesi
  Sınavsız İkinci Üniversite Kapsamında 2016-2017 öğretim yılı Kayıtları 01 Ağustos - 02 Eylül 2016 tarihleri arasında yapacaktır, Ön kayıt işlemlerini İnternet üzerinden İstanbul Üniversitesi Aksis başvuru sistemi sayfandan yapmanız gerekmektedir. Eğitim bilgileri YÖKSİS’ten otomatik olarak çekilen ve bu bilgiler ile tercih yapan öğrenciler EVRAK GÖNDERMEYECEKLERDİR. Bu adayların “Başvuru Onayı” ve “Kesin Kayıt” işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleşecektir. YÖKSİS’ten bilgilerine dayanarak başvuruda bulunan adayların ön başvuruları fakültemizce incelendikten sonra onaylanacaktır. Başvurusu onaylanan adaylarınsistemde doğrulamış olduğu telefon numaralarına ödeme işlemini gerçekleştirecekleri “Referans Numarası” SMS olarak gönderilecektir.
  Eğitim bilgisini el ile girişi yaparak başvuruda bulunan adayların eğitim durumuna ilişkin belgenin (öğrenci belgesi / geçici mezuniyet belgesi /diploma gibi belgelerden birinin) fotokopisinin “ASLI GİBİDİR” onaylı halini ve nüfus cüzdanı fotokopisini fakültemize göndermeleri gerekmektedir. Gönderilen evraklar kontrol edildikten sonra başvurunuz fakültemizce onaylanıp “Referans Numarası” SMS olarak gönderilecektir.

  NOT :
  Fakülte tarafından onay verilen başvuru tercihi değiştirilemez.

  Adaylar Başvuruları incelenip onaylandıktan sonra kendilerine gönderilen SMS te yer alan referans no ile ödeme yapacaksınız. Cep telefonunuza gönderilen SMS ile ya da AKSİS’e giriş yaparak referans numarasını ve ödeme miktarını öğrenerek ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Halkbank şubelerinden/ATM’lerinden ya da Sanal Pos’tan ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  İstanbul Üniversitesi AUZEF Aöf Bölümleri
  Bölümlerin isimlerinin üzerine tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Lisans Bölümleri
  Önlisans Bölümleri

  GENEL KAYIT NOTU:
  - Anadolu Üniversitesi Kayıtları internetten ön kayıt ve bütün illerde bulunan aöf büroları üzerinden kesin kayıt şeklinde,
  - Atatürk ve İstanbul Üniversiteleri ise internet üzerinden ön kayıt yapmakta ve geçen yıllardan farklı olarak belge gönderme zorunluluğu olmadan kesin kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz..


  Sınavlar Hakkında;
  - Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınavlarını her ilde hemen hemen bütün ilçelerde yüz yüze test usulü şeklinde yapmaktadır.
  - Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Ara sınav, Final ve Bütünlemeler ise çeşitli sınav merkezlerinde yüzyüze test usulü ile yapılmaktadır.
  - İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Ara sınav internet üzerinden, Final ve Bütünlemeler ise çeşitli illerde yüz yüze test usulü ile yapılmaktadır.
  Ara sınavların geneli "Öğrenme Yönetim Sistemi" aracılığıyla, akademik takvimde belirtilen gün ve tarihlerde, internet üzerinden ve test usulü yapılmaktadır.

  Lisans veya önlisans mezunları / öğrencileri lisansa mı önlisansa mı kayıt yaptirabilecekler?
  - Lisans Mezunları veya Öğrencileri—– Önlisans veya Lisans Bölümlerine Kayıt Yaptırabilecek.
  - Önlisans mezunları veya Öğrencileri —– Sadece Önlisans Bölümlerine Kayıt Yaptırabilecek.  İkinci Üniversite Kapsamında Askerlik Tecil İşlemleri;
  Bir yükseköğretim programından mezun olan veya halen bir örgün yükseköğretim programında okuyanlardan açıköğretimin bir programına kayıt yaptıranlar, askerlik işlemleri hariç açıköğretim de ki tüm öğrencilik hizmetlerinden yararlanırlar.
  Örgün öğretim ile birlikte açıköğretim programına kaydolacak erkek öğrencilerin askerlik işlemleri, örgün öğretimdeki statülerine göre yapılacaktır. Bu durumdaki öğrencilerin açıköğretim programlarına kaydolmaları, askerlik işlemleri ile ilgili herhangi bir hak sağlamayacaktır.
  Açıköğretim programlarına kayıt yaptırdıktan sonra örgün öğretimden kaydını sildiren öğrenciler bu durumlarını belgelendirmek koşuluyla askerlik işlemleri dâhil tüm öğrencilik hizmetinden yararlanacaklardır.

  Yani sınavsız ikinci üniversiteye kaydolanlar askerliklerini, okuyorlarsa okudukları okul üzerinden, mezunlarsa diplomaları ile tecil ettirebilirler. Veya kayıt olduktan sonra mevcut bölümden kaydınızı sildirerek aöf den askerlik tecilinizi yaptırabilirsiniz.

  İkinci Üniversite Kapsamında Kimler Başvurabilir;
  - Örgün öğretimin herhangi bir programına ÖSYM tarafından yerleştirilenler ile bu programlardan mezun olanlar. ( 2016 YGS-LYS sınavları ile örgün bir üniversiteye veya açıköğretime kayıt olanlarda başvurabilir )
  - Açıköğretim şeklinde eğitim veren üniversitelerde öğrenci olan veya mezun olanlar.
  - ÖSYM’nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki üniversitelerde okuyan öğrenciler.
  - Yükseköğretim kurumları tarafından yapılan yabancı uyruklu öğrenci seçme sınavı ile Türkiye’deki üniversitelere yerleştirilen yabancı uyruklu öğrenciler.
  - Uyruğundan biri T.C. olup yurt dışı yükseköğretim kurumlarını bitirerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından denklik belgesi alanlar.
  - Halen Kayıtlı Durumda Olan Açıköğretim Öğrencileri.
  - Herhangi Bir Açıköğretim Bölümü Mezunları.


  İkinci Üniversite Kapsamında Kimler Başvuramaz
  - Yurt dışında bir yükseköğretim kurumunda hâlen kayıtlı olan öğrenciler,
  - Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olamadan kaydı silinenler,
  - Herhangi bir örgün yükseköğretim programında kaydı bulunmayanlar,
  - Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Bölümlerinde Okuyanlar, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Bölümlerine İkinci Üniversite Kapsamında Kayıt Olamazlar.
  - Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Bölümlerinde Okuyanlar, Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Bölümlerine İkinci Üniversite Kapsamında Kayıt Olamazlar.
  - İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Bölümlerinde Okuyanlar, İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Bölümlerine İkinci Üniversite Kapsamında Kayıt Olamazlar.
  -İstanbul Üniversitesi Açıköğretim fakültesi (AUZEF) çalışanları AUZEF fakülte programlarına kayıt olamaz.

  Harç Ücretleri Ne Kadar ?
  Sınavsız ikinci üniversite için ödenecek olan harç miktarları normal eğitimle aynı olacaktır. Devletin katkı payını kaldırması ile sadece Kitap, Sınav ve Eğitim giderleri alınmaktadır.


  • Anadolu Üniversitesinde 205tl
  • Atatürk Üniversitesinde 290tl
  • İstanbul Üniversitesinde 370tl'dir.


  SINAVSIZ İKİNCİ ÜNİVERSİTE HAKKINDA SİZDEN GELEN SORULAR VE CEVAPLARI

  Soru : 2. Üniversite kayıtları ne zaman başlayıp ne zaman bitiyor?
  Cevap : 2016-2017 Öğretim yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesine kayıt yaptırmak isteyen adaylar için kayıt tarihleri 31 Ağustos 2016 Çarşamba günü başlayıp 09 Eylül 2016 Cuma günü sona erecek. Mazeretli kayıt tarihi 09 Eylül 2016 Cuma


  Soru :
  Başka bir Üniversite mezunu olup Sınavsız İkinci üniversite kapsamında Açıköğretim Sosyal hizmetler bölümüne kayıt yaptırabilir miyim? YGS sınavına girmek şart mı?
  Cevap : 2 Yıllık Sosyal hizmetler bölümüne sınavsız ikinci üniversite kapsamında kayıt yaptırabilirsiniz. fakat 4 yıllık sosyal hizmet bölümü için YGS ye girmeniz veya Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesine DGS ile geçmeniz gerekli.

  Soru : 2 yıl örgün okudum 2 yılda açıktan bitirdim 2.üniversite okuyabiliyor muyum açıktan?
  Cevap : Evet, Açıköğretim fakültesi 2 yıllık önlisans bölümlerine sınavsız ikinci Üniversite kapsamında kayıt yaptırabilirsiniz.

  Soru : Lise mezunuyum Sınavsız olarak Açıöğretim bölümlerine kayıt yaptırabilir miyim?
  Cevap : Lise mezunları Açıköğretim bölümlerine kayıt yaptırabilmek için YGS sınavına girmek zorundadır.

  Soru : 4 yıllık işletme bölümü mezunuyum. YGS'ye girerek Açıköğretim fakültesi çocuk gelişimi bölümünü kazandım, Kayıt işlemimi ÖSYS yeni kayıt olarak mı yoksa Sınavsız İkinci Üniversite olarak mı yapacağım ?
  Cevap : YGS puanı ile yerleştiğiniz için ÖSYS yeni kayıt ile kayıt işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir.

  Soru : Anadolu Üniversitesi yeni kayıt ücreti ne kadar ?
  Cevap : Bu sorunun net bir cevabı yok maalesef. Ödemeniz gereken ücret seçtiğiniz ders sayısı, kredi sayısı bölümünüz ve hatta derslere göre bile değişiklik gösterebilmektedir. 2016-2017 yılı için harç ücretlerinin 200 TL civarında olacağını tahmin etmekteyiz.

  Soru : Örgün olarak önlisans Dış ticaret bölümünden bu yıl mezun oldum. Daha diplomamı almadım. Dışarıdan 2 yıllık lojistik bölümü okumak istiyorum. Nasıl yapabilirim ?
  Cevap : Anadolu Aöf 2 yıllık Lojistik bölümüne sınavsız ikinci üniversite kapsamında geçiş yapabilirsiniz.

  Soru : Kayıt için gerekli olan geçici mezuniyet belgesini nereden temin edebilirim?
  Cevap : Mezun olduğunuz okuldan temin edebilirsiniz.

  Soru : Bu yıl Anadolu Üniversitesi AÖF İnsan Kaynakları bölümüne kaydoldum. Benim de ikinci Üniversite hakkım var mı varsa Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesinde başka bir bölümde daha okuyabilir miyim.
  Cevap : Evet kayıt yaptırabilirsiniz.

  Google+

  YouTube


 2. Aöf 4 Yıllık İktisat Mezunuyum. Bu Açık Öğretim Bölümleri İçin Askerlik Tecili İsteniyormu Sonuçta AçıkÖğretim Askerdende Sınavlara Katılabiliriz. Ben Kısa Dönem Aralıkta Gidicem. Yani Tecilli Değilim Aralıkta Askerim Ne Gibi Bi Yol İzlemem Gerekecek?? 3. Sınavsız ikinci üniversite kapsamında askerliğinizi tecil ettiremiyorsunuz. Ama Kayıt için Askerden tecil olma şartı aranmamaktadır. Askerdeyken de okkumaya devam edebilirsiniz.


 4. Admin örgün öğretim okurken aynı anda iki farklı üniversitenin açık öğretimine başvurmak mümkün mü peki? 3. üniversite şansı var mı acaba. :)


 5. aeuaysenur Nickli Üyeden Alıntı: Admin örgün öğretim okurken aynı anda iki farklı üniversitenin açık öğretimine başvurmak mümkün mü peki? 3. üniversite şansı var mı acaba. :)
  Sadece 1 tanesine başvurabilirsiniz..


 6. Merhaba Arkadaşlar,
  ikinci üniverste kapsamında sınavsız geçiş yapanlar herhangi bir dersten muaf oluyorlar mı yoksa dersler bire bir aynı mı?

  Mesela ilk üniversitem'den istatistik - inklap- türk dili - ingilizce derslerini zaten almıştım bu dersleri yine mi alacağım?


 7. Arkadaslar ben bu yıl acıköğretim uluslarası iliskileri kazandım 4 yıl.Kayıt yaptırıcam.Kayıt yaptırdıktan sonra ikinci üni icinde kayıt yaptırabilirmiyim acaba?? Yani daha 1. sınıfta bölye bi imkan varmı


 8. filamingo Nickli Üyeden Alıntı: Merhaba Arkadaşlar,
  ikinci üniverste kapsamında sınavsız geçiş yapanlar herhangi bir dersten muaf oluyorlar mı yoksa dersler bire bir aynı mı?

  Mesela ilk üniversitem'den istatistik - inklap- türk dili - ingilizce derslerini zaten almıştım bu dersleri yine mi alacağım?
  Sadece Anadolu Üniversitesinden alıp başarmış olduğunuz, Türk Dili, Atatürk İlkeleri , Yabancı Dil ve Temel Bilgi Teknolojileri derslerinden muaf olabilirsiniz. Dğer üniversitelerin derslerinden muaf olamazsınız.


  EDIT : Fakültenin aldığı karara göre sadece belli derslerden muaf tutalabilirsiniz. Bu dersler şunlar;
  Türk Dili ve Edebiyatı I
  Türk Dili ve Edebiyatı II
  Temel Bilgi Teknolojileri I
  Temel Bilgi Teknolojileri II
  İngilizce I
  İngilizce II
  Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi I
  Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi II


 9. antant Nickli Üyeden Alıntı: Arkadaslar ben bu yıl acıköğretim uluslarası iliskileri kazandım 4 yıl.Kayıt yaptırıcam.Kayıt yaptırdıktan sonra ikinci üni icinde kayıt yaptırabilirmiyim acaba?? Yani daha 1. sınıfta bölye bi imkan varmı

  Evet İstanbul ve Atatürk Üniversitelerinin istediğiniz bölümüne kayıt olma hakkınız bulunmaktadır.


 10. Yardımınıza ihtiyacım var.çünkü ilk defa açıköğretim okuyacağım.ben 2 yıllık elektronik mezunuyum.açıktan 2 yıl okuyup 4 yıla tamamlamak gibi birşey varmış.onun kayıtları ne zaman olacak? lisans tamamlama tarihindemi olacak kayıtlar? yani ekim ayı.cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.


123 ... SonSon
Sınavsız İkinci Üniversite İmkanı - Bütün Üniversite Öğrencileri ve Mezunlarına Yer İstanbul , 34, TR incelenme 139537 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015