Aöf DGS İle Direk 3.Sınıfa Kayıt Olabileceğiniz Bölümler


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
123 ... SonSon
 1. Aöf DGS İle Direk 3.Sınıfa Kayıt Olabileceğiniz Bölümler

  Sponsorlu Bağlantılar


  2014-2015 Aöf DGS İle Direk 3.Sınıfa Kayıt Olabileceğiniz Bölümler

  MYO veya 2 yıllık önlisans bölümlerinden mezun olanlar Dikey Geçiş Kapsamında sınavsız olarak açıköğretim 4 yıllık Lisans bölümlerinin 3.sınıfına direk kayıt olabilirler. Öğrenim süresi 4 veya daha fazla yıl olan lisans bölümlerinden, 2.yılın sonunda önlisans diploması alarak ayrılanlar dikey geçiş kapsamında değil, Lisans Tamamlama olarak başvuracaklardır.

  İktisat ve İşletme ve Açıköğretim Fakültelerinin bölümlerine Dikey Geçiş Kapsamında Sınavsız olarak başvuru yapacak adaylar, mezun oldukları Meslek Yüksekokulu veya önlisans programlarına göre doğrudan veya fark dersleri alarak İktisat - İşletme - Kamu Yönetimi - Maliye - Çalışma Ekonomisi - Uluslararası İlişkiler - Konaklama İşletmeciliği ve Sosyoloji bölümlerinin 3.sınıflarına direk kayıt yaptırabilmektedirler.

  2014-2015 yılı Dikey Geçiş Kapsamında Kayıtlar 29 Eylül - 17 Ekim 2014 tarihleri arasında yapılacaktır. Açıköğretimin yukarıda saydığımız bölümlerinin 3.sınıfına dikey geçiş kapsamında sınavsız olarak kayıt işlemi 3 aşamalı olarak gerçekleşecektir.

  1.Aşama, İnternetten http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresinden " Dikey Geçiş " Linkine tıklayarak Ön Kayıt İçin bilgilerinizin girilmesi ve bilgilerinizi kontrol edip onayladıktan sonra çıktı almanız.
  2.Aşama, harç ücretlerinin Vakıfbanka TC kimlik numaranız ve Kayıt türünüz olan " Dikey Geçiş Kapsamında " şeklinde belirterek yatırmanız,
  3.Aşama ise illerde ve ilçelerde bulunan AÖF BÜROLARINA giderek istenen evrakları teslim etmeniz şeklinde gerçekleşecektir.


  Dikey Geçiş Kayıtlarında İstenen Belgeler;
  1. İnternet Başvuru Belgesi ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  2. Fotoğraflı-İmzalı Form ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  3. Öğrenci Bilgi Formu( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  4. Öğrenim Belgesi ( Diploma veya Öğrenim Yazısı ) ( Diplomanız yok veya kayıp ise mezun olduğunuz okuldan diplomanız yerine geçecek okulun kaşesi ve belgeyi verenin imzasının olduğu belge. ) ( Diplomanın veya Aldığınız belgenin aslınız açıköğretim bürosuna göstermek zorundasınız, onlar diplomanızı veya belgeyi kontrol edip fotokopisini aslının aynısıdır diye onaylamaktadırlar. ) ( Noterden onaylı diploma sureti kabul edilmemektedir )
  5. Fotoğraf( 4 ad.) ( Son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır, başörtülü resimler kabul edilmektedir. )


  MEZUN OLUNANA MYO VEYA ÖNLİSANS BÖLÜMLERİNE GÖRE KAYIT OLABİLECEĞİNİZ BÖLÜMLERİN LİSTESİNE BURAYA TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ.


  Liste 2014 güncel listedir. Anadolu Üniversitesinin sitesinden alınmıştır...

  Google+

  YouTube


 2. bilgisyar progrmcılığı yok mu??


 3. Ben 2 yıllık halkla ilişkiler ve tanıtım okudum.Şimdi HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK İKTİSAT-İŞLETME okuyabilirim yani demi ???


 4. yektalebit Nickli Üyeden Alıntı: Ben 2 yıllık halkla ilişkiler ve tanıtım okudum.Şimdi HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK İKTİSAT-İŞLETME okuyabilirim yani demi ???
  57 HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM İKTİSAT-İŞLETME bölümlerinin birisinin 3. sınıfına direk kayıt yaptırabilir.


 5. AOFDESTEK Nickli Üyeden Alıntı: 57 HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM İKTİSAT-İŞLETME bölümlerinin birisinin 3. sınıfına direk kayıt yaptırabilir.
  yanlış anlamadıysam eğer "HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM İKTİSAT-İŞLETME" bu, bir bölümün adı değil yani ben ya H.İ. ya iktisat ya da işletme 3. sınıftan devam edebilirim demi..?


 6. yektalebit Nickli Üyeden Alıntı: yanlış anlamadıysam eğer "HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM İKTİSAT-İŞLETME" bu, bir bölümün adı değil yani ben ya H.İ. ya iktisat ya da işletme 3. sınıftan devam edebilirim demi..?
  Evet ya iktisat yada işletme bölümünü seçmelisin. Seçtiğin bölümün 3.sınıfına kayıt olacaksın.


 7. kayıtlar ne zaman başlıyor?


 8. Eyklül-Ekim ayında yapılacaktır.


 9. Bu noktada, mezun olduğumuz tarihin bir önemi var mı peki?


 10. Mezuniyet tarihinizin önemi bulunmamaktadır.


123 ... SonSon
Aöf DGS İle Direk 3.Sınıfa Kayıt Olabileceğiniz Bölümler Yer İstanbul , 34, TR incelenme 59010 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2014
www.aofdestek.net 2007-2014
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1