Aöf DGS İle Direk 3.Sınıfa Kayıt Olabileceğiniz Bölümler


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
123 ... SonSon
 1. Aöf DGS İle Direk 3.Sınıfa Kayıt Olabileceğiniz Bölümler

  Sponsorlu Bağlantılar


  2014-2015 Aöf DGS İle Direk 3.Sınıfa Kayıt Olabileceğiniz Bölümler

  Açıköğretim Facebook sayfamıza katılmak için buraya tıklayın.

  Aöf Grubumuza katılmak için buraya tıklayın.

  MYO veya 2 yıllık önlisans bölümlerinden mezun olanlar Dikey Geçiş Kapsamında sınavsız olarak açıköğretim 4 yıllık Lisans bölümlerinin 3.sınıfına direk kayıt olabilirler. Öğrenim süresi 4 veya daha fazla yıl olan lisans bölümlerinden, 2.yılın sonunda önlisans diploması alarak ayrılanlar dikey geçiş kapsamında değil, Lisans Tamamlama olarak başvuracaklardır.

  İktisat ve İşletme ve Açıköğretim Fakültelerinin bölümlerine Dikey Geçiş Kapsamında Sınavsız olarak başvuru yapacak adaylar, mezun oldukları Meslek Yüksekokulu veya önlisans programlarına göre doğrudan veya fark dersleri alarak İktisat - İşletme - Kamu Yönetimi - Maliye - Çalışma Ekonomisi - Uluslararası İlişkiler - Konaklama İşletmeciliği ve Sosyoloji bölümlerinin 3.sınıflarına direk kayıt yaptırabilmektedirler.

  2014-2015 yılı Dikey Geçiş Kapsamında Kayıtlar 29 Eylül - 17 Ekim 2014 tarihleri arasında yapılacaktır. Açıköğretimin yukarıda saydığımız bölümlerinin 3.sınıfına dikey geçiş kapsamında sınavsız olarak kayıt işlemi 3 aşamalı olarak gerçekleşecektir.

  1.Aşama, İnternetten http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresinden " Dikey Geçiş " Linkine tıklayarak Ön Kayıt İçin bilgilerinizin girilmesi ve bilgilerinizi kontrol edip onayladıktan sonra çıktı almanız.
  2.Aşama, harç ücretlerinin Vakıfbanka TC kimlik numaranız ve Kayıt türünüz olan " Dikey Geçiş Kapsamında " şeklinde belirterek yatırmanız,
  3.Aşama ise illerde ve ilçelerde bulunan AÖF BÜROLARINA giderek istenen evrakları teslim etmeniz şeklinde gerçekleşecektir.


  Dikey Geçiş ile Kayıt İçin İstenen Evraklar;

  Kayıt anında AÖF Bürosuna teslim etmek zorunda olduğunuz belgeler aşağıda listelenmiştir. Bu belgeleri kayıt anından önce mutlaka hazırlayınız. Herhangi bir belge hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için belge adının üzerini tıklayınız.
  1. İnternet Başvuru Belgesi ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  2. Fotoğraflı-İmzalı Form ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  3. Öğrenci Bilgi Formu ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  4. Not Durum Belgesi ;

  Dikey geçiş kapsamında kayıt yaptıracak adayların mezuniyet koşullarını sağlaması halinde Genel Not Ortalaması, önlisans programında aldığı derslerin ortalaması ile lisans eğitimi sırasında aldığı dersler üzerinden hesaplanmaktadır. Buna göre adayların mezun oldukları okuldan alacakları Genel Not Ortalaması 4'lük sisteme göre düzenlenmiş Not Durum belgesinin aslını kayıtta AÖF Bürosuna vermeleri gerekmektedir.
  5. Öğrenim Belgesi ;
  2 yıllık Önlisans bölümlerinden mezun olan adaylar, öğrenim belgelerinin AÖF bürosu veya mezun olduğu okul tarafından onaylanmış fotokopisi ile kayıt yaptıracaklardır.
  Bir yükseköğretim kurumunda kayıtlı olan öğrenciler kayıtlı olduğu yükseköğretim kurumu tarafından “Aslının Aynıdır” onaylı öğrenim belgeleriyle kayıt yaptırabilirler.
  Bunun dışında diğer resmi veya özel kuruluşlarca onaylanmış öğrenim belgelerinin fotokopisi ile kayıt yapılmaz.
  Öğrenim belgesini AÖF bürosuna onaylatacak adaylar öğrenim belgesinin aslını ve fotokopisini AÖF bürosuna götürmek zorundadırlar. Öğrenim belgesinin aslı görülmeden AÖF bürosunca “Aslının Aynıdır” onayı yapılmaz. Öğrenim belgesini kaybedenler ise mezun oldukları okuldan alacakları “Diploma Bilgilerini İçeren ÖğrenimBelgesi”nin onaylı fotokopisi ile kayıt yaptıracaklardır.
  Öğrenim belgesindeki kimlik bilgileri ile nüfus cüzdanınızdaki bilgilerin (ad, soyad, baba adı vb.) aynı olması gerekmektedir. Bu bilgilerinizde farklılık varsa, bu farklılığa ait yasal belgenizi öğrenim belgenizle birlikte vermek zorundasınız (Evlilik nedeniyle soyadı değişenler hariç). Eğer öğrenim belgenizdeki bilgiler hatalı ise mezun olduğunuz okula başvurarak öğrenim belgenizin arkasına açıklama yaptırmanız gerekmektedir.
  a) Diplomanın Onaylı Fotokopisi: Meslek Yüksekokullarından veya Açıköğretim Fakültesi Önlisans Programlarından mezun olan adaylar, önlisans diplomalarının onaylı fotokopisi ile kayıt yaptıracaklardır.
  b) Geçici Mezuniyet Belgesinin Onaylı Fotokopisi: Önlisans diploması henüz düzenlenmemiş olan adaylar, okullarından aldıkları geçici mezuniyet belgesinin onaylı fotokopisi ile kayıt yaptıracaklardır.
  c) Yurt Dışı Mezuniyet Belgesi: Yurt dışındaki bir yükseköğretim kurumundan mezun olmuş olanlar mezuniyet belgesinin onaylı fotokopisi yanında, Yükseköğretim Kurulundan (YÖK) alınan denklik belgesinin onaylı fotokopisini de vermek zorundadırlar.
  Yukarıda sayılan öğrenim belgeleri dışında kalan, ilişik kesme belgesi, geçici denklik belgesi, mezuniyeti belirten düz yazılar, temel kursu bitirme diploması, başarı durum belgesi ve sertifikalar, mezuniyet belgesi yerine kesinlikle kabul edilmez ve bu belgelerle kayıt yapılmaz.
  Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Fakültesi önlisans programlarında son sınıfta olup Dikey Geçiş başvurusu yapan öğrencilerden mezun olamayanlar kayıt yaptıramazlar.
  6. Fotoğraf
  Kayıt işlemlerinde, ÖSYM’de bulunan veya internet başvuru sırasında yüklediğiniz dijital fotoğraf kullanılacaktır.
  Fotoğrafların son altı ay içinde, yüzü açık, adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayacak şekilde, cepheden çekilmiş olması gerektiğinden, kayıt için AÖF bürosuna giderken adayların bu hususa dikkat etmeleri gerekmektedir.
  Fotoğrafı yukarıdaki niteliklere uymayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.
  Dijital ortamda alınan fotoğrafların kayıt için uygun olmaması halinde, AÖF bürosu öğrenciden 4 (dört) adet 4,5x6 cm. boyutunda fotoğraf isteyecektir. Bu fotoğrafların birbirinin aynısı olması gerekmektedir. Bu fotoğraflardan 2adedini, internet başvuru sitesinden dökümünü aldığınız Fotoğraflı-İmzalı Form ile Öğrenci Bilgi Formuna yapıştırınız.
  Kayıtlarda alınan fotoğraflar taranarak elektronik ortama aktarıldığından fotokopi, bilgisayar vb. yollarla çoğaltılmış fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
  7. Askerlik Durum Beyanı
  Kayıt yaptıracak adaylar internetten yapılan başvuruda beyan edilen "Askerlik Durumu"na ilişkin belgesini kayıt için AÖF bürosuna vereceklerdir.
  Erkek öğrencilerin askerlik durumları TECİLLİ, YAPTI, YAPIYOR, YAŞ SINIRINI AŞMIŞ veya MUAF olabilir. Bunlar aşağıda ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.
  TECİLLİ: Erkek adaylardan halen askerliğini yapmamış olanlar, İnternet başvuru adımlarındaki "Askerlik Durumu" seçeneğinde "Tecilli"yi seçeceklerdir.
  YAPTI: Askerliğini yapmış olanlar, İnternet başvuru adımlarındaki "Askerlik Durumu" seçeneğinde "Yaptı"yıseçeceklerdir.
  YAPIYOR: Halen asker olanlar, İnternet başvuru adımlarındaki "Askerlik Durumu" seçeneğinde "Yapıyor"useçeceklerdir.
  YAŞ SINIRINI AŞMIŞ: 1975 ve öncesi (1975, 1974, ...) doğumlu erkek adaylar, yasada yazılı yaş sınırı dışına çıktıklarından, İnternet başvuru adımlarındaki "Askerlik Durumu" seçeneğinde "Yaş Sınırını Aşmış"ı seçeceklerdir.
  MUAF: Yasal nedenlerle askerlikle ilişiği olmayanlar, İnternet başvuru adımlarındaki "Askerlik Durumu" seçeneğinde "Muaf"ı seçeceklerdir.
  Aşağıya Hangi bölüm mezunlarının, hangi açıköğretim bölümlerinden birisinin 3.sınıfına kayıt olabileceğini gösterir tabloları ekliyorum arkadaşlar. Bölümünüzün adı 1. tabloda yok ise 2. tabloda olabilir. İkisini de kontrol etmenizi öneriyorum.

  MEZUN OLUNANA MYO VEYA ÖNLİSANS BÖLÜMLERİNE GÖRE KAYIT OLABİLECEĞİNİZ BÖLÜMLERİN LİSTESİNE BURAYA TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ.


  Liste 2014 güncel listedir. Anadolu Üniversitesinin sitesinden alınmıştır...

  Google+

  YouTube


 2. bilgisyar progrmcılığı yok mu??


 3. Ben 2 yıllık halkla ilişkiler ve tanıtım okudum.Şimdi HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK İKTİSAT-İŞLETME okuyabilirim yani demi ???


 4. yektalebit Nickli Üyeden Alıntı: Ben 2 yıllık halkla ilişkiler ve tanıtım okudum.Şimdi HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK İKTİSAT-İŞLETME okuyabilirim yani demi ???
  57 HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM İKTİSAT-İŞLETME bölümlerinin birisinin 3. sınıfına direk kayıt yaptırabilir.


 5. AOFDESTEK Nickli Üyeden Alıntı: 57 HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM İKTİSAT-İŞLETME bölümlerinin birisinin 3. sınıfına direk kayıt yaptırabilir.
  yanlış anlamadıysam eğer "HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM İKTİSAT-İŞLETME" bu, bir bölümün adı değil yani ben ya H.İ. ya iktisat ya da işletme 3. sınıftan devam edebilirim demi..?


 6. yektalebit Nickli Üyeden Alıntı: yanlış anlamadıysam eğer "HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM İKTİSAT-İŞLETME" bu, bir bölümün adı değil yani ben ya H.İ. ya iktisat ya da işletme 3. sınıftan devam edebilirim demi..?
  Evet ya iktisat yada işletme bölümünü seçmelisin. Seçtiğin bölümün 3.sınıfına kayıt olacaksın.


 7. kayıtlar ne zaman başlıyor?


 8. Eyklül-Ekim ayında yapılacaktır.


 9. Bu noktada, mezun olduğumuz tarihin bir önemi var mı peki?


 10. Mezuniyet tarihinizin önemi bulunmamaktadır.


123 ... SonSon
Aöf DGS İle Direk 3.Sınıfa Kayıt Olabileceğiniz Bölümler Yer İstanbul , 34, TR incelenme 93365 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015