Aöf DGS İle Fark Dersleri Alarak 3.Sınıfa Kayıt Olabileceğiniz Bölümler


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
123 ... SonSon
 1. Aöf DGS İle Fark Dersleri Alarak 3.Sınıfa Kayıt Olabileceğiniz Bölümler

  Sponsorlu Bağlantılar


  Aöf DGS İle Direk 3.Sınıfa Kayıt Olabileceğiniz Bölümler

  Açıköğretim Facebook sayfamıza katılmak için buraya tıklayın.

  Aöf Grubumuza katılmak için buraya tıklayın.

  MYO veya 2 yıllık önlisans bölümlerinden mezun olanlar Dikey Geçiş Kapsamında sınavsız olarak açıköğretim 4 yıllık Lisans bölümlerinin 3.sınıfına direk kayıt olabilirler. Öğrenim süresi 4 veya daha fazla yıl olan lisans bölümlerinden, 2.yılın sonunda önlisans diploması alarak ayrılanlar dikey geçiş kapsamında değil, Lisans Tamamlama olarak başvuracaklardır.

  İktisat ve İşletme ve Açıköğretim Fakültelerinin bölümlerine Dikey Geçiş Kapsamında Sınavsız olarak başvuru yapacak adaylar, mezun oldukları Meslek Yüksekokulu veya önlisans programlarına göre doğrudan veya fark dersleri alarak İktisat - İşletme - Kamu Yönetimi - Maliye - Çalışma Ekonomisi - Uluslararası İlişkiler - Konaklama İşletmeciliği ve Sosyoloji bölümlerinin 3.sınıflarına direk kayıt yaptırabilmektedirler.


  2014-2015 eğitim yılı Dikey Geçiş Kapsamında Kayıtlar 29 Eylül-17 Ekim 2014 tarihleri arasında yapılacaktır. Açıköğretimin yukarıda saydığımız bölümlerinin 3.sınıfına dikey geçiş kapsamında sınavsız olarak kayıt işlemi 3 aşamalı olarak gerçekleşecektir.

  1.Aşama, İnternetten http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresinden " Dikey Geçiş " Linkine tıklayarak Ön Kayıt İçin bilgilerinizin girilmesi ve bilgilerinizi kontrol edip onayladıktan sonra çıktı almanız.
  2.Aşama, harç ücretlerinin Vakıfbank'a TC kimlik numaranız ve Kayıt türünüz olan " Dikey Geçiş Kapsamında " şeklinde belirterek yatırmanız,
  3.Aşama ise illerde ve ilçelerde bulunan AÖF BÜROLARINA giderek istenen evrakları teslim etmeniz şeklinde gerçekleşecektir.

  Dikey Geçiş ile Kayıt İçin İstenen Evraklar;

  Kayıt anında AÖF Bürosuna teslim etmek zorunda olduğunuz belgeler aşağıda listelenmiştir. Bu belgeleri kayıt anından önce mutlaka hazırlayınız. Herhangi bir belge hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için belge adının üzerini tıklayınız.
  1. İnternet Başvuru Belgesi ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  2. Fotoğraflı-İmzalı Form ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  3. Öğrenci Bilgi Formu ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  4. Not Durum Belgesi ;

  Dikey geçiş kapsamında kayıt yaptıracak adayların mezuniyet koşullarını sağlaması halinde Genel Not Ortalaması, önlisans programında aldığı derslerin ortalaması ile lisans eğitimi sırasında aldığı dersler üzerinden hesaplanmaktadır. Buna göre adayların mezun oldukları okuldan alacakları Genel Not Ortalaması 4'lük sisteme göre düzenlenmiş Not Durum belgesinin aslını kayıtta AÖF Bürosuna vermeleri gerekmektedir.
  5. Öğrenim Belgesi ;
  2 yıllık Önlisans bölümlerinden mezun olan adaylar, öğrenim belgelerinin AÖF bürosu veya mezun olduğu okul tarafından onaylanmış fotokopisi ile kayıt yaptıracaklardır.

  Bir yükseköğretim kurumunda kayıtlı olan öğrenciler kayıtlı olduğu yükseköğretim kurumu tarafından “Aslının Aynıdır” onaylı öğrenim belgeleriyle kayıt yaptırabilirler.

  Bunun dışında diğer resmi veya özel kuruluşlarca onaylanmış öğrenim belgelerinin fotokopisi ile kayıt yapılmaz.
  Öğrenim belgesini AÖF bürosuna onaylatacak adaylar öğrenim belgesinin aslını ve fotokopisini AÖF bürosuna götürmek zorundadırlar. Öğrenim belgesinin aslı görülmeden AÖF bürosunca “Aslının Aynıdır” onayı yapılmaz. Öğrenim belgesini kaybedenler ise mezun oldukları okuldan alacakları “Diploma Bilgilerini İçeren ÖğrenimBelgesi”nin onaylı fotokopisi ile kayıt yaptıracaklardır.

  Öğrenim belgesindeki kimlik bilgileri ile nüfus cüzdanınızdaki bilgilerin (ad, soyad, baba adı vb.) aynı olması gerekmektedir. Bu bilgilerinizde farklılık varsa, bu farklılığa ait yasal belgenizi öğrenim belgenizle birlikte vermek zorundasınız (Evlilik nedeniyle soyadı değişenler hariç). Eğer öğrenim belgenizdeki bilgiler hatalı ise mezun olduğunuz okula başvurarak öğrenim belgenizin arkasına açıklama yaptırmanız gerekmektedir.

  a) Diplomanın Onaylı Fotokopisi: Meslek Yüksekokullarından veya Açıköğretim Fakültesi Önlisans Programlarından mezun olan adaylar, önlisans diplomalarının onaylı fotokopisi ile kayıt yaptıracaklardır.
  b) Geçici Mezuniyet Belgesinin Onaylı Fotokopisi: Önlisans diploması henüz düzenlenmemiş olan adaylar, okullarından aldıkları geçici mezuniyet belgesinin onaylı fotokopisi ile kayıt yaptıracaklardır.
  c) Yurt Dışı Mezuniyet Belgesi: Yurt dışındaki bir yükseköğretim kurumundan mezun olmuş olanlar mezuniyet belgesinin onaylı fotokopisi yanında, Yükseköğretim Kurulundan (YÖK) alınan denklik belgesinin onaylı fotokopisini de vermek zorundadırlar.
  Yukarıda sayılan öğrenim belgeleri dışında kalan, ilişik kesme belgesi, geçici denklik belgesi, mezuniyeti belirten düz yazılar, temel kursu bitirme diploması, başarı durum belgesi ve sertifikalar, mezuniyet belgesi yerine kesinlikle kabul edilmez ve bu belgelerle kayıt yapılmaz.
  Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Fakültesi önlisans programlarında son sınıfta olup Dikey Geçiş başvurusu yapan öğrencilerden mezun olamayanlar kayıt yaptıramazlar.
  6. Fotoğraf
  Kayıt işlemlerinde, ÖSYM’de bulunan veya internet başvuru sırasında yüklediğiniz dijital fotoğraf kullanılacaktır.
  Fotoğrafların son altı ay içinde, yüzü açık, adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayacak şekilde, cepheden çekilmiş olması gerektiğinden, kayıt için AÖF bürosuna giderken adayların bu hususa dikkat etmeleri gerekmektedir.

  Fotoğrafı yukarıdaki niteliklere uymayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.
  Dijital ortamda alınan fotoğrafların kayıt için uygun olmaması halinde, AÖF bürosu öğrenciden 4 (dört) adet 4,5x6 cm. boyutunda fotoğraf isteyecektir. Bu fotoğrafların birbirinin aynısı olması gerekmektedir. Bu fotoğraflardan 2adedini, internet başvuru sitesinden dökümünü aldığınız Fotoğraflı-İmzalı Form ile Öğrenci Bilgi Formuna yapıştırınız.
  Kayıtlarda alınan fotoğraflar taranarak elektronik ortama aktarıldığından fotokopi, bilgisayar vb. yollarla çoğaltılmış fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
  7. Askerlik Durum Beyanı
  Kayıt yaptıracak adaylar internetten yapılan başvuruda beyan edilen "Askerlik Durumu"na ilişkin belgesini kayıt için AÖF bürosuna vereceklerdir.

  Erkek öğrencilerin askerlik durumları TECİLLİ, YAPTI, YAPIYOR, YAŞ SINIRINI AŞMIŞ veya MUAF olabilir. Bunlar aşağıda ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.

  TECİLLİ: Erkek adaylardan halen askerliğini yapmamış olanlar, İnternet başvuru adımlarındaki "Askerlik Durumu" seçeneğinde "Tecilli"yi seçeceklerdir.
  YAPTI: Askerliğini yapmış olanlar, İnternet başvuru adımlarındaki "Askerlik Durumu" seçeneğinde "Yaptı"yıseçeceklerdir.
  YAPIYOR: Halen asker olanlar, İnternet başvuru adımlarındaki "Askerlik Durumu" seçeneğinde "Yapıyor"useçeceklerdir.
  YAŞ SINIRINI AŞMIŞ: 1975 ve öncesi (1975, 1974, ...) doğumlu erkek adaylar, yasada yazılı yaş sınırı dışına çıktıklarından, İnternet başvuru adımlarındaki "Askerlik Durumu" seçeneğinde "Yaş Sınırını Aşmış"ı seçeceklerdir.
  MUAF: Yasal nedenlerle askerlikle ilişiği olmayanlar, İnternet başvuru adımlarındaki "Askerlik Durumu" seçeneğinde "Muaf"ı seçeceklerdir.
  Aşağıya Hangi bölüm mezunlarının, hangi açıköğretim bölümlerinden birisinin 3.sınıfına kayıt olabileceğini gösterir tabloları ekliyorum arkadaşlar. Bölümünüzün adı 1. tabloda yok ise 2. tabloda olabilir. İkisini de kontrol etmenizi öneriyorum.

  MEZUN OLUNANA MYO VEYA ÖNLİSANS BÖLÜMLERİNE GÖRE KAYIT OLABİLECEĞİNİZ BÖLÜMLERİN LİSTESİNE BURAYA TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ.


  Liste 2014 güncel listedir. Anadolu Üniversitesinin sitesinden alınmıştır...

  Dikey_Geçiş_4.JPG   Dikey_Geçiş_3.JPG   Dikey_Geçiş_2.JPG  

  Dikey_Geçiş_1.JPG  

  Google+

  YouTube


 2. laborant ve veteriner sağlık bölümü nye yok yhaaaaaa?


 3. Laborant ve Veteriner Sağlık mezunları DGS sınavına girerek Veterinerlik Okuyabiliyorlar....


 4. merhabalar..
  ıkı yıllık tekstıl mezunuyum.fakat hıc bır sınava basvurmadım (ygs-dgs)gıbı. buna ragmen acıkogretıme kaydımı yaptırabılırmıyım? yanı onlısans mezunlarının 4 yıllık acıkogretım

  fakultelerıne sınavsız kayıt hakkı varmı?

  tesekkurler


 5. vardmir Nickli Üyeden Alıntı: merhabalar..
  ıkı yıllık tekstıl mezunuyum.fakat hıc bır sınava basvurmadım (ygs-dgs)gıbı. buna ragmen acıkogretıme kaydımı yaptırabılırmıyım? yanı onlısans mezunlarının 4 yıllık acıkogretım

  fakultelerıne sınavsız kayıt hakkı varmı?

  tesekkurler
  Tekstil Mezunları hazırlık sınıfı okuyarak işletme veya iktisat bölümlerinden birisine sınavsız olarak kayıt olabilirler. Bunun için kayıt tarihleri içerisinde ( 31 Ekim - 25 Kasım 2011 Arası ) Aşağıdaki şekilde kayıt olabilirler. Hazırlık sınıfında 4 des göreceksiniz. Bunlardan en az 3 tanesini gçerseniz, 3.sınıfa kayıt yaptırmaya hak kazanısınız.

  KAYIT ADIMLARI
  * Başvuru şartlarını taşıyorsanız başvurunuzu aşağıda yer alan aöf başvuru adresinden yapacaksınız.
  * Kayıt için gerekli belgeleri hazırlayınız.
  * Öğrenim bedellerini bankaya yatırınız.
  * AÖF bürosuna giderek kaydınızı yaptırınız.

  BAŞVURU VE KAYIT
  Programın başvuru koşullarını taşıyorsanız yukarıda yazılı tarihler içerisinde başvurunuzu AOF Başvuru adresinden yapınız. Başvurunuzun ardından size, bilgisayarınıza indirmeniz ve yazıcı dökümünü almanız için iki sayfalık elektronik dosya verilecektir. Dosyanın bir sayfası kayıt için AÖF bürosuna teslim etmeniz gereken Internet Başvuru Belgesinden, diğer sayfası sadece bilgi amacıyla hazırlanan ve sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgilerinden oluşmaktadır.


  2) Açıköğretime Kayıt Olmak için istenen Belgeler
  Kayıt anında AÖF Bürosuna teslim etmek zorunda olduğunuz belgeler aşağıda listelenmiştir. Bu belgeleri kayıt anından önce mutlaka hazırlayınız. * Gerekli Olan Belgeleri Tıklayarak Öğrenebilirsiniz.


 6. mrb. ben dikey geçiş yaparak işletmeye kayıt oldum fakat bana 4 tanesi fark dersler olmak üzere 10 tane kitap verdiler şimdi ben 7-8 nisandaki ara sınavına bütün derslerden mi gireceğim yoksa fark dersleri olan "genel işletme, genel muhasebe,hukuka giriş ve iktisada giriş" derslerinden mi? eğer fark derslerinden sınava gireceksem neden 3. sınav ders kitaplarını verdiler? şimdiden teşekkür ederim.


 7. mtnn Nickli Üyeden Alıntı: mrb. ben dikey geçiş yaparak işletmeye kayıt oldum fakat bana 4 tanesi fark dersler olmak üzere 10 tane kitap verdiler şimdi ben 7-8 nisandaki ara sınavına bütün derslerden mi gireceğim yoksa fark dersleri olan "genel işletme, genel muhasebe,hukuka giriş ve iktisada giriş" derslerinden mi? eğer fark derslerinden sınava gireceksem neden 3. sınav ders kitaplarını verdiler? şimdiden teşekkür ederim.
  7-8 Nisandaki sınavlarda tüm derslerden sınav olacaksınız. Derslerin ünitelerinin yarısından sorumlu olacaksınız. Fark dersleri + 3.sınıf dersleri hepsinden sınava gireceksiniz.


 8. inşaat teknikeriyim 2 yillik uni den sonra açık ogretim işletmeye geçiş yaptim fark derslerim ne acaba bi bilgisi olan varr mi ayrica 3 ve 4. sinifı okurkn fark derslerini bunlarla beraber alabiliyormuyuz bilgisi olan varsa cvp yazsin lutfen


 9. Kayıtlı Olmayan Nickli Üyeden Alıntı: inşaat teknikeriyim 2 yillik uni den sonra açık ogretim işletmeye geçiş yaptim fark derslerim ne acaba bi bilgisi olan varr mi ayrica 3 ve 4. sinifı okurkn fark derslerini bunlarla beraber alabiliyormuyuz bilgisi olan varsa cvp yazsin lutfen
  Fark dersleri olarak 4 ders alıyorsunuz bunlar; Genel Muhasebe, Genel işletme, İktisada Giriş, Hukuka Giriş bu dersleri 3.sınıfın dersleri ile birlikte alacaksınız. Bunlar dışında başka intibak dersi bulunmamaktadır.


 10. 2 yıllık myo mezunuyum Bilgisayar programcılığı önceden intibak sonra 3.sınıfa geçiliyordu,
  Şuan direk 3.sınıfa kayıt yapılacak ama 4 fark dersinide 3.sınıf derslerine ekleyecekler dimi?
  Doğru mu anlamışım arkadaşlar?


123 ... SonSon
Aöf DGS İle Fark Dersleri Alarak 3.Sınıfa Kayıt Olabileceğiniz Bölümler Yer İstanbul , 34, TR incelenme 52391 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015