Aöf DGS İle Fark Dersleri Alarak 3.Sınıfa Kayıt Olabileceğiniz Bölümler


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
123 ... SonSon
 1. Aöf DGS İle Fark Dersleri Alarak 3.Sınıfa Kayıt Olabileceğiniz Bölümler

  Sponsorlu Bağlantılar


  Aöf DGS İle Direk 3.Sınıfa Kayıt Olabileceğiniz Bölümler

  MYO veya 2 yıllık önlisans bölümlerinden mezun olanlar Dikey Geçiş Kapsamında sınavsız olarak açıköğretim 4 yıllık Lisans bölümlerinin 3.sınıfına direk kayıt olabilirler. Öğrenim süresi 4 veya daha fazla yıl olan lisans bölümlerinden, 2.yılın sonunda önlisans diploması alarak ayrılanlar dikey geçiş kapsamında değil, Lisans Tamamlama olarak başvuracaklardır.

  İktisat ve İşletme ve Açıköğretim Fakültelerinin bölümlerine Dikey Geçiş Kapsamında Sınavsız olarak başvuru yapacak adaylar, mezun oldukları Meslek Yüksekokulu veya önlisans programlarına göre doğrudan veya fark dersleri alarak İktisat - İşletme - Kamu Yönetimi - Maliye - Çalışma Ekonomisi - Uluslararası İlişkiler - Konaklama İşletmeciliği ve Sosyoloji bölümlerinin 3.sınıflarına direk kayıt yaptırabilmektedirler.

  2014-2015 eğitim yılı Dikey Geçiş Kapsamında Kayıtlar 29 Eylül-17 Ekim 2014 tarihleri arasında yapılacaktır. Açıköğretimin yukarıda saydığımız bölümlerinin 3.sınıfına dikey geçiş kapsamında sınavsız olarak kayıt işlemi 3 aşamalı olarak gerçekleşecektir.

  1.Aşama, İnternetten http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresinden " Dikey Geçiş " Linkine tıklayarak Ön Kayıt İçin bilgilerinizin girilmesi ve bilgilerinizi kontrol edip onayladıktan sonra çıktı almanız.
  2.Aşama, harç ücretlerinin Vakıfbanka TC kimlik numaranız ve Kayıt türünüz olan " Dikey Geçiş Kapsamında " şeklinde belirterek yatırmanız,
  3.Aşama ise illerde ve ilçelerde bulunan AÖF BÜROLARINA giderek istenen evrakları teslim etmeniz şeklinde gerçekleşecektir.

  Dikey Geçiş Kayıtlarında İstenen Belgeler;
  1. İnternet Başvuru Belgesi ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  2. Fotoğraflı-İmzalı Form ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  3. Öğrenci Bilgi Formu( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  4. Öğrenim Belgesi ( Diploma veya Öğrenim Yazısı ) ( Diplomanız yok veya kayıp ise mezun olduğunuz okuldan diplomanız yerine geçecek okulun kaşesi ve belgeyi verenin imzasının olduğu belge. ) ( Diplomanın veya Aldığınız belgenin aslınız açıköğretim bürosuna göstermek zorundasınız, onlar diplomanızı veya belgeyi kontrol edip fotokopisini aslının aynısıdır diye onaylamaktadırlar. ) ( Noterden onaylı diploma sureti kabul edilmemektedir )
  5. Fotoğraf( 4 ad.) ( Son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır, başörtülü resimler kabul edilmektedir. )


  MEZUN OLUNANA MYO VEYA ÖNLİSANS BÖLÜMLERİNE GÖRE KAYIT OLABİLECEĞİNİZ BÖLÜMLERİN LİSTESİNE BURAYA TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ.


  Liste 2014 güncel listedir. Anadolu Üniversitesinin sitesinden alınmıştır...

  Google+

  YouTube


 2. laborant ve veteriner sağlık bölümü nye yok yhaaaaaa?


 3. Laborant ve Veteriner Sağlık mezunları DGS sınavına girerek Veterinerlik Okuyabiliyorlar....


 4. merhabalar..
  ıkı yıllık tekstıl mezunuyum.fakat hıc bır sınava basvurmadım (ygs-dgs)gıbı. buna ragmen acıkogretıme kaydımı yaptırabılırmıyım? yanı onlısans mezunlarının 4 yıllık acıkogretım

  fakultelerıne sınavsız kayıt hakkı varmı?

  tesekkurler


 5. vardmir Nickli Üyeden Alıntı: merhabalar..
  ıkı yıllık tekstıl mezunuyum.fakat hıc bır sınava basvurmadım (ygs-dgs)gıbı. buna ragmen acıkogretıme kaydımı yaptırabılırmıyım? yanı onlısans mezunlarının 4 yıllık acıkogretım

  fakultelerıne sınavsız kayıt hakkı varmı?

  tesekkurler
  Tekstil Mezunları hazırlık sınıfı okuyarak işletme veya iktisat bölümlerinden birisine sınavsız olarak kayıt olabilirler. Bunun için kayıt tarihleri içerisinde ( 31 Ekim - 25 Kasım 2011 Arası ) Aşağıdaki şekilde kayıt olabilirler. Hazırlık sınıfında 4 des göreceksiniz. Bunlardan en az 3 tanesini gçerseniz, 3.sınıfa kayıt yaptırmaya hak kazanısınız.

  KAYIT ADIMLARI
  * Başvuru şartlarını taşıyorsanız başvurunuzu aşağıda yer alan aöf başvuru adresinden yapacaksınız.
  * Kayıt için gerekli belgeleri hazırlayınız.
  * Öğrenim bedellerini bankaya yatırınız.
  * AÖF bürosuna giderek kaydınızı yaptırınız.

  BAŞVURU VE KAYIT
  Programın başvuru koşullarını taşıyorsanız yukarıda yazılı tarihler içerisinde başvurunuzu AOF Başvuru adresinden yapınız. Başvurunuzun ardından size, bilgisayarınıza indirmeniz ve yazıcı dökümünü almanız için iki sayfalık elektronik dosya verilecektir. Dosyanın bir sayfası kayıt için AÖF bürosuna teslim etmeniz gereken Internet Başvuru Belgesinden, diğer sayfası sadece bilgi amacıyla hazırlanan ve sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgilerinden oluşmaktadır.


  2) Açıköğretime Kayıt Olmak için istenen Belgeler
  Kayıt anında AÖF Bürosuna teslim etmek zorunda olduğunuz belgeler aşağıda listelenmiştir. Bu belgeleri kayıt anından önce mutlaka hazırlayınız. * Gerekli Olan Belgeleri Tıklayarak Öğrenebilirsiniz.


 6. mrb. ben dikey geçiş yaparak işletmeye kayıt oldum fakat bana 4 tanesi fark dersler olmak üzere 10 tane kitap verdiler şimdi ben 7-8 nisandaki ara sınavına bütün derslerden mi gireceğim yoksa fark dersleri olan "genel işletme, genel muhasebe,hukuka giriş ve iktisada giriş" derslerinden mi? eğer fark derslerinden sınava gireceksem neden 3. sınav ders kitaplarını verdiler? şimdiden teşekkür ederim.


 7. mtnn Nickli Üyeden Alıntı: mrb. ben dikey geçiş yaparak işletmeye kayıt oldum fakat bana 4 tanesi fark dersler olmak üzere 10 tane kitap verdiler şimdi ben 7-8 nisandaki ara sınavına bütün derslerden mi gireceğim yoksa fark dersleri olan "genel işletme, genel muhasebe,hukuka giriş ve iktisada giriş" derslerinden mi? eğer fark derslerinden sınava gireceksem neden 3. sınav ders kitaplarını verdiler? şimdiden teşekkür ederim.
  7-8 Nisandaki sınavlarda tüm derslerden sınav olacaksınız. Derslerin ünitelerinin yarısından sorumlu olacaksınız. Fark dersleri + 3.sınıf dersleri hepsinden sınava gireceksiniz.


 8. inşaat teknikeriyim 2 yillik uni den sonra açık ogretim işletmeye geçiş yaptim fark derslerim ne acaba bi bilgisi olan varr mi ayrica 3 ve 4. sinifı okurkn fark derslerini bunlarla beraber alabiliyormuyuz bilgisi olan varsa cvp yazsin lutfen


 9. Kayıtlı Olmayan Nickli Üyeden Alıntı: inşaat teknikeriyim 2 yillik uni den sonra açık ogretim işletmeye geçiş yaptim fark derslerim ne acaba bi bilgisi olan varr mi ayrica 3 ve 4. sinifı okurkn fark derslerini bunlarla beraber alabiliyormuyuz bilgisi olan varsa cvp yazsin lutfen
  Fark dersleri olarak 4 ders alıyorsunuz bunlar; Genel Muhasebe, Genel işletme, İktisada Giriş, Hukuka Giriş bu dersleri 3.sınıfın dersleri ile birlikte alacaksınız. Bunlar dışında başka intibak dersi bulunmamaktadır.


 10. 2 yıllık myo mezunuyum Bilgisayar programcılığı önceden intibak sonra 3.sınıfa geçiliyordu,
  Şuan direk 3.sınıfa kayıt yapılacak ama 4 fark dersinide 3.sınıf derslerine ekleyecekler dimi?
  Doğru mu anlamışım arkadaşlar?


123 ... SonSon
Aöf DGS İle Fark Dersleri Alarak 3.Sınıfa Kayıt Olabileceğiniz Bölümler Yer İstanbul , 34, TR incelenme 33192 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2014
www.aofdestek.net 2007-2014
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1