Açıköğretim Aöf 2011-2012 Kayıt Yenileme Tarihleri


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
12311 ... SonSon
 1. Açıköğretim Aöf 2011-2012 Kayıt Yenileme Tarihleri

  Sponsorlu Bağlantılar


  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İşletme ve İktisat fakülteleri bölümlerinin 2011-2012 eğitim dönemi kayıt ve kayıt yenileme tarihleri açıklandı. Buna göre aşağıda ismi yer alan bölümlerin kayıt yenileme tarihlerini görebilirsiniz.


  Açıköğretim 2011-2012 kayıt yenileme harç ücretleri;

  - Sınıfını geçen öğrenciler için 250tl kayıt yenileme tarihleri içinde, 250tl şubat ayının sonuna kadar yatırmaları gerekiyor.

  - Sınıfta kalan öğrenciler kaç yıldır aöf de okuduklarına göre 220tl - 250tl arası bir rakamı kayıt yenileme tarihleri içinde, 220tl - 250tl arası bir rakamı Şubat ayının sonuna kadar yatırmaları gerekiyor.

  - Okul Öncesi Öğretmenliğinin 3. ve 4. sınıfına geçen öğrenciler 330tl kayıt yenileme tarihleri içinde, 325tl Şubat ayının sonuna kadar yatırmaları gerekiyor.

  - İkinci üniversite kapsamında okuyanlar yukarıda yazılı olan rakamlardan her taksitte bir 50tl daha fazla ödeyeceklerdir.  A - Aşağıda Adı Yazılı Olan Bölümlerni Kayıt Yenileme İşlemleri İle, Lisans Hazırlık (İntibak) Sınıfında Okuyanların Tamamının 3.Sınınıfa Kayıt işlemleri 28 Kasım - 23 Aralık 2011 Tarihleri Arasında Yapılacaktır.


  Aşağıda Adı Yazılı Olan Bölümlerin Kayıt Yenileme İşlemi Nasıl yapılacak

  Bir çoğumuz ilk defa açıköğretim kayıt yenileme işlemi yapacağımız için nasıl yapılacağını bilmiyoruz. Şimdi aöf de kayıt yenilemenin nasıl yapılacağına bakalım. açık öğretim kayıt yenileme işlemi için Vakıfbanka kayıt yenileme tarihleri içerisinde harç ücretinin ilk taksidini veya tamamını ödemeniz yeterli olmaktadır. Bankaya parayı yatırdıktan sonra sitemizde vereceğimiz adresten kayıt yenileme kontrolü yapabilirsiniz.

  Herhangi bir aksilikte size en yakın aöf bürosuna harç ücretlerini yatırdığınıza dair banka dekontu ile başvurabilirsiniz....

  Kayıt yeniledikten sonra aöf bürosuna giderek öğrenci kimliğinizin arkasına ait olduğu dönemi gösteren bandrol yapıştırtmanız gerekmektedir. Unutmayın bandrolsüz kimliklerle sınavlara giremez öğrencilik haklarından yararlanamazınız. Ayrıca aöf bürolarından öğrenci pasosu için müracatta bulunabilir ve pasonuzla belediye otobüslerinde, sinemalarda ve daha bir çok yerde indirimlerden faydalanabilirsiniz.


  Yukarıdaki "A" Kayıt Maddelerinde Açıklamaları Yapılan Bölümlerin Listesi;
  Bankacılık ve Sigortacılık
  Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
  Dış Ticaret (Açıköğretim)
  Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı
  Emlak ve Emlak Yönetimi
  Ev İdaresi (Açıköğretim)
  Halkla İlişkiler ve Tanıtım
  İnsan Kaynakları Yönetimi
  İşletme Yönetimi
  Kültürel Miras ve Turizm
  Lojistik
  Marka İletişimi
  Medya ve İletişim
  Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası
  Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
  Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi
  Radyo ve Televizyon Programcılığı
  Sağlık Kurumları İşletmeciliği
  Spor Yönetimi
  Turizm ve Otel İşletmeciliği
  Yerel Yönetimler
  Özel Güvenlik ve Koruma
  Sosyal Bilimler
  Sosyal Hizmetler

  Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri
  İktisat
  Kamu Yönetimi
  Maliye
  Uluslararası İlişkiler
  İşletme
  Konaklama İşletmeciliği


  1055914 Sosyal Hizmetler (Açıköğretim) (YGS-5) (Kontenjan : 5000)
  1056209 Turizm ve Seyahat Hizmetleri (Açıköğretim) (YGS-5) (Kontenjan : 500)

  Kayıt yenileme işlemi geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine bankaya harç ücretlerini yatırmak suretiyle otomatik gerçekleşecektir. Sizler sadece Aöf bürosuna yeni eğitim yılı ile ilgili kimlik kartlarınıza bandrol yapıştırtmak için gideceksiniz. Bankaya harç ücretlerini yatırdıktan sonra bir iki gün içinde kayıt yeneilendiğine dair kontrol etmeyi unutmayın. Herhangi bir aksilikte size en yakın aöf bürosuna harç ücretlerini yatırdığınıza dair banka dekontu ile başvurabilirsiniz....

  B - Aşağıda Adı yazılı Olan Dönemlik/Kredili Bölümlerin Kayıt Yenileme Tarihleri;

  1-
  Aşağıda isimleri yer alan dönemlik kredili açıköğretim ve uzaktan eğitim bölümlerinin güz eğitim dönemi kayıt yenileme tarihleri 17 Ekim – 27 Ekim 2011 arasındadır.

  2 - Aşağıda isimleri yer alan dönemlik kredili açıköğretim ve uzaktan eğitim bölümlerinin bahar eğitim dönemi kayıt yenileme tarihleri 13-24 Şubat 2012 arasındadır.

  3 - Aşağıda isimleri yer alan dönemlik kredili açıköğretim ve uzaktan eğitim bölümlerinin yaz dönemi laboratuvar dersleri için kayıt tarihleri 07-11 Mayıs 2012 arasındadır.  Aşağıda Adı yazılı Olan Bölümlerin Kayıt Yenileme İşlemleri ve Ders Seçme İşlemleri Nasıl yapılacak
  Güz Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları 30 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılmıştır. Öğrenciler Fakülte tarafından atanan dersleri tekrar ettiği dersler hariç eksiltebilir veya toplam 45 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi yapacak öğrenciler http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden “Kayıt Yenileme” bağlantısını tıklayarak gelen sayfadan TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapacaklardır. Öğrenciler, bankaya ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra ders ekle-sil işlemi yapılması mümkün olmamaktadır. Fakülte tarafından atanan dersleri kabul eden öğrenciler ders ekle-sil işlemi yapmayabilirler.

  Ders ekle-sil işlemini yapan veya Fakülte tarafından atanan dersleri kabul eden öğrenciler 2011-2012 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında TC kimlik numarası ile Vakıfbank İnternet Şubesinden, Vakıfbank ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0724 Vakıfbank Telefon Bankacılığından veya tüm Vakıfbank Şubelerinden yaparak kayıtlarını yeniletebileceklerdir. Mazeretli kayıtların son günü olan 27 Ekim 2011 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir. Öğrenciler, bankadan aldıkları dekontun 2011-2012 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. Geçmiş öğretim döneminden borcu olup sadece bu borcu ödeyen öğrencilerin 2011-2012 öğretim yılı Güz Dönemine kaydı yenilenmez.

  27 Ekim 2011 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Güz Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Güz Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2011-2012 öğretim yılı Güz Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybederler.

  Kaydını yenileten öğrenciler http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kontrol edebilirler.

  2011-2012 öğretim yılında önlisansta 5. yılını, lisansta 8. yılını okuyacak öğrenciler, yeni düzenlenen tanıtım kartlarını bağlı oldukları AÖF bürosundan 28 Kasım 2011 tarihinden itibaren alacaklar ve kendilerinde bulunan öğrenci kimlik kartını AÖF bürosuna teslim edeceklerdir. Güz Döneminde kayıt yenileten öğrenciler, öğrenci kimlik-tanıtım kartına yapıştırılacak olan 2011-2012 öğretim yılı bandrolünü öğrenci kimlik-tanıtım kartı ile bağlı oldukları AÖF bürosuna başvurarak alacaklardır. Şifresini kaybetmiş veya hatırlamayan öğrenciler AÖF bürolarından yeni şifre alabilirler. Kayıt yenileten öğrenciler ders kitaplarını 11 Aralık 2011 tarihine kadar AÖF bürolarından alabileceklerdir.

  Kayıt Yenileme, Program ve Öğrenci Kılavuzlarına http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.  Yukarıdaki "B" Kayıt Maddelerinde Açıklamaları Yapılan Bölümlerin Listesi;
  · “Bilgi Yönetimi Ön Lisans Programı”
  · “Coğrafi Bilgi Sistemleri Ön Lisans Programı”
  · “Eczane Hizmetleri Ön Lisans Programı”
  · “Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi Ön Lisans Programı”
  · “Kimya Teknolojisi Ön Lisans Programı”
  · “Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Ön Lisans Programı”
  · “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Ön Lisans Programı”
  · “Adalet Ön Lisans Programı”
  · “Çağrı Merkezi Hizmetleri Ön Lisans Programı”
  · “Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Ön Lisans Programı”
  · “İlahiyat Ön Lisans Programı”
  · “Laborant ve Veteriner Sağlık Ön Lisans Programı”
  · “Tarım Ön Lisans Programı”
  · “Felsefe Lisans Programı”
  · “İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı”
  · “Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programı”
  · “Sosyoloji Lisans Programı”
  · “Tarih Lisans Programı”
  · “Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Programı”

  Yukarıda Adı Yer alan bölümler kredili sistemde eğitim vereceklerdir. Kredili sistem hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için BURAYA TIKLAYIN.

  Google+

  YouTube


 2. geçen sene dikey geçişle iktisat bölümüne geçiş yaptım hazırlık sınıfında 2 dersim kaldı şimdi ben 3. sınıf olarak mı kayıt yenilemeliyim yoksa sınıf tekrarı mı ? bilgi verirseniz sevinirim şu anda çağrı merkezleriyle görüşemiyorum..


 3. ladyofdaisy Nickli Üyeden Alıntı: geçen sene dikey geçişle iktisat bölümüne geçiş yaptım hazırlık sınıfında 2 dersim kaldı şimdi ben 3. sınıf olarak mı kayıt yenilemeliyim yoksa sınıf tekrarı mı ? bilgi verirseniz sevinirim şu anda çağrı merkezleriyle görüşemiyorum..
  Eğer bütünleme sınavlarında bu 2 dersten birini veremezseniz maalesef hazırlık sınıfında kaldığını 2 dersi tekrar alacaksınız. 3. sınıfa geçemeyeceksiniz.


 4. bende aöf işletme yönetimi 1. sınıftaydım bu sene . bazı sınavlara giremediğimden dolayı kesin olarak kaldım . 2. harcı yatırmamıştım . şimdi kayıt yeniletmek istiyorum . son tarih nedir ? bu senenin 2. harcıyla 2011-2012 nin 1. harcını aynı anda yatırabilir miyim ? son olarak kayıt yeniletmede neler istiyorlar tekrar belge toplamama gerek var mı ? çok soru sordum :) cevaplarsanız sevinirim :)


 5. ccxtt Nickli Üyeden Alıntı: bende aöf işletme yönetimi 1. sınıftaydım bu sene . bazı sınavlara giremediğimden dolayı kesin olarak kaldım . 2. harcı yatırmamıştım . şimdi kayıt yeniletmek istiyorum . son tarih nedir ? bu senenin 2. harcıyla 2011-2012 nin 1. harcını aynı anda yatırabilir miyim ? son olarak kayıt yeniletmede neler istiyorlar tekrar belge toplamama gerek var mı ? çok soru sordum :) cevaplarsanız sevinirim :)
  Merhaba yatırmadığınız 2. harcı herhangi bir zaman ( Kayıtlardan önce ) Vakıfbank şubelerinden TC kimlik numaranızla Ödeyebilirsiniz. Tabii faizi ile birlikte, aylık %1 civarı bir faiz işliyor bildiğim kadaı ile.

  2011-2012 harcı ile birliktede ödeyebilirsiniz. Önce geçmiş dönem harcını peşine yeni dönem harcını yatırabilirsiniz.

  Kayıt yenilemede herhangi bir belge istenmiyor. Harcı yatırın dekontu aöf bürosuna götürün işiniz garanti olsun diye bu yeterli.


 6. AOFDESTEK Nickli Üyeden Alıntı: Merhaba yatırmadığınız 2. harcı herhangi bir zaman ( Kayıtlardan önce ) Vakıfbank şubelerinden TC kimlik numaranızla Ödeyebilirsiniz. Tabii faizi ile birlikte, aylık %1 civarı bir faiz işliyor bildiğim kadaı ile.

  2011-2012 harcı ile birliktede ödeyebilirsiniz. Önce geçmiş dönem harcını peşine yeni dönem harcını yatırabilirsiniz.

  Kayıt yenilemede herhangi bir belge istenmiyor. Harcı yatırın dekontu aöf bürosuna götürün işiniz garanti olsun diye bu yeterli.
  teşekkürler . aöf ün sitesinde hiç yeterli bilgi yok yada ben bulamadım .
  artık burayı takip ederim :) tekrar teşekkürler iyi günler.


 7. iyi günler kolay gelsin.ben halkla ilişkiler okuyorum.2.sınıfa geçtim acaba kayıt yenileme işlemi ne zaman oluyor hiç bir yerde düzgün bir bilgi yok.yardımcı olursanız sevinirim.kolay gelsin :)


 8. mephisto Nickli Üyeden Alıntı: iyi günler kolay gelsin.ben halkla ilişkiler okuyorum.2.sınıfa geçtim acaba kayıt yenileme işlemi ne zaman oluyor hiç bir yerde düzgün bir bilgi yok.yardımcı olursanız sevinirim.kolay gelsin :)
  Merhaba siz 28 Kasım - 23 Aralık 2011 tarihleri arasında kayıt yenileteceksiniz.


 9. AOFDESTEK Nickli Üyeden Alıntı: Merhaba siz 28 Kasım - 23 Aralık 2011 tarihleri arasında kayıt yenileteceksiniz.
  bu tarihler bütün yenileme için geçerli mi?


 10. Merhaba.Ben çalışma ekonomisi okuyorum 3. sınıfa geçtim.Kayıt yenileme tarihleri sanırım 28 kasım-23 aralıkmış.Bu tarihler arasında harcımı yatırdığım takdirde kaydım yenilenmiş oluyor değil mi? Tekrar büroya gidip farklı bir işlem yaptırmama gerek var mı bunu öğrenmek istiyorum.Geçen yıl da kayıt yeniledm ama bu yıl alan derslerimi göreceğim için farklı şekilde kayıt yenileme olabileceği geldi aklıma.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.


12311 ... SonSon
Açıköğretim Aöf 2011-2012 Kayıt Yenileme Tarihleri Yer İstanbul , 34, TR incelenme 179291 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015