Aöf 2013-2014 Kayıt İşlemleri


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
123 SonSon
 1. Aöf 2013-2014 Kayıt İşlemleri

  Sponsorlu Bağlantılar


  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Bölümleri 2013-2014 Kayıt İşlemleri ve Tarihleri

  2013 ÖSYS sonuçlarına göre açıköğretim bölümlerine yerleştirilen adayların kayıt işlemleri 2 Eylül Pazartesi günü başlayacak olup, 17 Eylül salı günü sona erecektir. Bu tarihler arasında kayıt yaptırmayan öğrenciler ÖSYS ek yerleştirme süreleri içerisinde ek yerleştirmeye başvurarak kontenjan sınırlaması olamayn veya kontenjanı dolmayan farklı aöf bölümlerini tercih edebilir ve yerleşmeleri durumunda, ek yerleştirme sonuçlarına göre o bölümlere kayıt olabilirler.

  Açköğretim Gakültesi, İşletme Fakültesi ve İktisat Fakültesi bölümlerine kayıtlar iki aşamalı olarak gerçekleşecektir. Bu iki aşama da 2-17 Eylül tarihleri içerisinde olacaktır.

  İlk Aşama " İnternetten Başvuru " ikinci aşama ise " Öğrenim Bedellerinin Bankaya Ödenmesi ve Kesin Kayıt " şeklinde adlandırılmaktadır.

  1.Aşama, İnternet'ten Ön Kayıt;
  Bu aşamada yerleştirilen tüm adaylar aşağıda verilen internet adresine girerek istenen bilgileri doğru ve eksiksiz olarak dolduracak ve kaydedecektir. Bilgilerin girilmesinden sonra site üzerinden bilgilerin forma doldurulmuş halini gösteren bir çıktı alacaksınız. Detaylar aşağıda madde madde listelenmiştir.

  - Adaylar 2 Eylül - 17 Eylül tarihleri içerisinde Açıköğretim Kayıt Sayfasına girerek buradan başvuru yapacağınız kayıt türünü tıklayarak “BAŞVURU” sayfasına geliniz.

  - Gelen sayfadaki açıklamaları okuduktan sonra, “Başvuruya şimdi başlamak için burayı tıklayınız.” ifadesinin üzerine tıklayarak “BAŞVURU-GİRİŞ” sayfasına geliniz. Bu sayfadaki açıklamaları da okuduktan sonra “Yukarıdaki açıklamaları okudum, anladım, işlemlere başlayabilirim” açıklamasının yanındaki kutucuğu işaretleyip “BAŞLA” tuşunu tıklayınız

  -Gelen sayfada ve devamındaki sayfalarda, ilgili programa ait istenen alanları açıklamalar doğrultusunda doldurarak “İLERİ” tuşunu tıklayınız.

  - Başvuru işleminizi tamamladıktan sonra ekrana beyan ettiğiniz tüm bilgilerinizi gösteren sayfa gelecektir. Verdiğiniz bilgileri kontrol ettikten sonra bir yanlışlık yok ise “Yukarıdaki tüm bilgilerin doğruluğunu kabul ve beyan ediyorum” açıklamasının yanındaki kutucuğu işaretleyiniz ve “TAMAM” tuşunu tıklayınız.

  - Başvurunuzun kabulünden sonra sitenin size linkini (yolunu) verdiği “DOSYAYI İNDİRMEK İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ” ifadesinin üzerine tıklayarak ilgili elektronik dosyayı bilgisayarınıza indirip yazıcıdan dökümünü alınız. ( DOSYA PDF FORMATINDA BİLGİSAYARINIZA İNECEKTİR. DOSYAYI AÇMAK VE ÇIKTISINI ALMAK İÇİN "ADOBE ACROBAT READER" PROGRAMININ BİLGİSAYARINIZDA YÜKLÜ OLMASI GEREKMEKTEDİR. EĞER YÜKLÜ DEĞİL İSE YANDA VERDİĞİMİZDEN LİNKTEN PROGRAMI İNDİRİP, BİLGİSAYARINIZA YÜKLEMELİSİNİZ. ALDIĞINIZ ÇIKTI KAYIT İÇİN İSTENEN BELGELERDEN BİRİSİDİR UNUTMAYINIZ!!! Programı Bilgisayarınıza İndirmek için TIKLAYIN)

  - “İnternet Başvuru Belgesi”, “Öğrenci Bilgi Formu”, “Fotoğraflı-İmzalı Form” ile “Başvuru ve Kayıt Bilgileri”nden oluşan iki sayfalık bu dosyanın yazıcı dökümünü A4 kağıdına siyah, okunaklı olarak alınız.

  - Yukarıda açıklanan adımları tamamladığınızda başvuru işleminiz bitmiştir. Yaptığınız başvuruyu AF BASVURU adresindeki “BAŞVURU DURUMU” başlığı altındaki kutucuğa T.C. kimlik numaranızı yazdıktan sonra “GÖRÜNTÜLE” tuşunu tıklayarak kontrol edebilirsiniz.

  - Başvuruyu tamamladıktan ve “İnternet Başvuru Belgesi” ile “Başvuru ve Kayıt Bilgileri” sayfalarının dökümlerini aldıktan sonra, verdiğiniz bilgilerinizde hata olup olmadığını dikkatlice kontrol ediniz. Bilgilerinizde bir hata var ise 30 dakika geçtikten sonra yeni bir başvuru yapınız.

  DİKKAT !!!

  İnternet Başvuru sitesinden başvuru yapmak, yazıcıdan döküm almak ve bankaya gerekli ödemeleri yapmak kayıt için yeterli değildir. Kayıt kılavuzunda açıklanan tüm kayıt belgelerini, kayıt süresi içerisinde mutlaka AÖF bürosuna teslim etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kaydınız yapılmamış olur.


  2.Aşama Öğrenim Bedelinin Bankaya Ödenmesi ve Kesin Kayıt İşlemi;
  İnternetten Ön kayıt ( İnternet Başvurusu ) işlemini tamamladığınız ve çıktıları aldıktan sonra size en yakın Vakıfbank'a giderek TC kimlik numaranız ve kayıt olacağınız bölümü görevliye bildirerek belrtilen ücreti yatırınız. Ardından aşağıda listesi olan belgelerle size en yakın Aöf Bürosuna giderek kaydınızı tamamlayıp ders kitaplarınızı alabilirsiniz.

  Size En Yakın Aöf Bürosunu Öğrenmek için TIKLAYIN (Aöf Büro ve Adresleri ( Güncel Liste )).

  ÖNEMLİ : Adaylar bankaya ödeme yaparken kayıt türü–bölüm/program belirterek ödemesini gerçekleştirmelidir (Örneğin, ÖSYS-İktisat; ÖSYS- Ev İdaresi, Kara MEÖP gibi). Bankaya yapılan ödeme sonunda alınan dekont üzerindeki kimlik bilgileri, ödeme miktarı ve kayıt türü-bölüm/program bilgileri mutlaka kontrol edilmelidir. Kayıt yaptırılacak kayıt türü–bölüm/program dışında, başka bir kayıt türü-bölüm/programa para yatırılması hâlinde kaydın yapılması mümkün olmayacaktır.

  Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinden her ne sebeple olursa olsun kaydı silinenler ile bu fakültelerden mezun olanlar tekrar yeni kayıt yaptırabilmek için, varsa kaydının silindiği veya mezun olduğu programa ait eski borçlarını ödemek zorundadırlar.

  Ödeyeceğiniz AÇIKÖĞRETİM HARÇ miktarını buradan (Aöf 2013-2014 Harç Ücretleri)öğrenebilirsiniz.

  “AÖF Bürolarından Kayıt” Adaylar, 2 Eylül–17 Eylül 2013 tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştireceklerdir. 17 Eylül tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

  Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz.


  Açıköğretim Kayıt İçin İstenen Belgelerin Hazırlanması

  Özürlü öğrencilerimizin, sınavlara kendileri için ayrılmış salonlarda katılabilmeleri için durumlarıyla ilgili Sağlık Raporunun fotokopisini kayıt anında AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayınız (Özürlü Adaylar İçin Özel İşlemler).


  a) 2013 ÖSYS ile Yerleştirilen ve Kayıt Yaptıracak Adaylardan İstenecek Kayıt Belgeleri
  1. İnternet Başvuru Belgesi ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  2. Fotoğraflı-İmzalı Form ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  3. Öğrenci Bilgi Formu( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  4. Öğrenim Belgesi ( Diploma veya Öğrenim Yazısının ASLI )
  5. Fotoğraf( 4 ad.)

  Not: 2013 ÖSYS ile Açıköğretim Fakültesi Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans Programına kayıt yaptıracak adaylar ayrıca “tam teşekküllü resmî bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını, erkek adayların 1.75m’den, bayan adayların 1.65m’den kısa olmadığını belgeleyen heyet raporu” ile “sabıka kayıtlarının olmadığını gösteren belge”lerini kayıt için AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

  b) 6111 Sayılı Kanun Kapsamında Kayıt Yaptıracak Adaylardan İstenecek Kayıt Belgeleri
  1. İnternet Başvuru Belgesi ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  2. Fotoğraflı-İmzalı Form ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  3. Öğrenci Bilgi Formu( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  4. Öğrenim Belgesi ( Diploma veya Öğrenim Yazısının ASLI )
  5. Fotoğraf( 4 ad.)
  6. Askerlik Durumu Belgesi(29 yaşından büyük adaylar)
  7. Görev Belgesi

  c) Kara Kuvvetleri Meslek Eğitimi Önlisans Programına Kayıt Yaptıracak Adaylardan İstenecek Kayıt Belgeleri
  1. İnternet Başvuru Belgesi ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  2. Fotoğraflı-İmzalı Form ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  3. Öğrenci Bilgi Formu( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  4. Öğrenim Belgesi ( Diploma veya Öğrenim Yazısının ASLI )
  5. Fotoğraf( 4 ad.)
  6. Görev Belgesi (Çalıştığınız kurumdan te-min edilecektir.)

  d) 2013 Anadolu Üniversitesi Yurtdışı Öğrenci Giriş Sınavı (AYÖS) İle Kayıt Yaptı-racak Adaylardan İstenecek Kayıt Belgeleri
  1. İnternet Başvuru Belgesi
  2. Fotoğraflı-İmzalı Form
  3. Öğrenci Bilgi Formu
  4. Sınav Sonuç Belgesi Aslı
  5. Öğrenim Belgesi
  6. Fotoğraf
  7. Öğrenim Vizesi Alınmış Pasaport Fotokopisi (Türkçe çevirisi yapılmış)
  8. Türkçe Yeterlilik Belgesi

  NOT: AYÖS ile kayıt yaptıracak adaylardan istenen belgelere ilişkin ayrıntılı açıklama gönderilen kayıt mektubunda bulunmaktadır.

  e) Yatay Geçiş İle Kayıt Yaptıracak Adaylardan İstenecek Kayıt Belgeleri
  1. İnternet Başvuru Belgesi ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  2. Fotoğraflı-İmzalı Form ( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  3. Öğrenci Bilgi Formu( İnternetten Ön kayıt Yaptıktan Sonra Aldığınız Çıktı )
  4. Öğrenim Belgesi (6111 s. Kanuna göre Yatay Geçiş yapacaklardan istenecektir.)
  5. Fotoğraf( 4 ad.)
  6. Askerlik Durumu Belgesi


  Açıköğretime Kesin Kayıt İşlemi
  Yukarıda tanımlanan belgeler ile birlikte belirlenen tarihler içerisinde herhangi bir AÖF bürosuna giderek kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Kayıt anında, hazırladığınız belgeleri eksiksiz olarak büroya teslim edecek ve kitaplarınızı alacaksınız. Eğer isterseniz kayıt esnasında öğrenci pasosu için başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için yanınızda fazladan 2 ad. fortoğraf getirmeyi unutmayın. Size en yakın AÖF bürosunun adresini öğrenmek için tıklayınız (Aöf Büro ve Adresleri ( Güncel Liste )).

  Hepinize Şimdiden Hayırlı Olmasını Temenni Ediyorum Arkadaşlar...

  Google+

  YouTube


 2. arkadaşlar acil cevap istiyorum cilen ilk tercihte yerleştim ama gitmiycem şimdi ben ygs de açık ogretim tercih etmedim hic şimdi acık ogretim kayıt yaptırmak istiyorum sizce kayıt yaptırabilirmiyim


 3. yaptırabilirsin


 4. Kayıtlı Olmayan Nickli Üyeden Alıntı: arkadaşlar acil cevap istiyorum cilen ilk tercihte yerleştim ama gitmiycem şimdi ben ygs de açık ogretim tercih etmedim hic şimdi acık ogretim kayıt yaptırmak istiyorum sizce kayıt yaptırabilirmiyim

  Maalesef birinci yerleştirmede herhangi bir programa yerleşen adaylar ( AÖF – kontenjansız bölümler hariç) ek yerleştirmeden istifade edemezler


 5. ben internet ösym yeni kayıt olamıyorum şu yazı çıkıyor (BU BAŞVURU TÜRÜNDEN HERHANGİ BİR BÖLÜME BAŞVURU HAKKINIZ BULUNMAMAKTADIR!) yazıyor bana yardımcı olur musunuz


 6. engelli Nickli Üyeden Alıntı: ben internet ösym yeni kayıt olamıyorum şu yazı çıkıyor (BU BAŞVURU TÜRÜNDEN HERHANGİ BİR BÖLÜME BAŞVURU HAKKINIZ BULUNMAMAKTADIR!) yazıyor bana yardımcı olur musunuz
  http://kayit.anadolu.edu.tr linkinden, ÖSYS Yeni Kayıt kısmından kaydınızı yapmanız gerekiyor..
  YGS sınavına girmiş ve tercih yapmanız gerekiyordu..


 7. Merhaba, ben yeni evlendim. Fakat nüfus cüzdanımı henüz yeniletmedim. Yeni kayıt yaptıracağım. Cilt no sıra no vs. değişecek. Kızlık kimlik bilgilerimi kullanarak kayıt yapabilirmiyim.


 8. merabalar acaba cıktıdan aldıgımız dosyaların isaretli yerlerinden kesip fotografımızı kendimizmi yapıştırıcaz yoksa burodakilermi yapıcak tesekkur ederim


 9. Fotoğrafınızı kendiniz yapıştıracaksınız. Aöf bürosunda bu işlemler için techizat bulabilirsiniz.


 10. Gulsh Nickli Üyeden Alıntı: Merhaba, ben yeni evlendim. Fakat nüfus cüzdanımı henüz yeniletmedim. Yeni kayıt yaptıracağım. Cilt no sıra no vs. değişecek. Kızlık kimlik bilgilerimi kullanarak kayıt yapabilirmiyim.
  bende aof ye kayıt oldugumda aynı durumdaydım yenı nufus cuzlanını ve evllık cuzlanının ılk sayfasının fotokopısını ıstedıler


123 SonSon
Aöf 2013-2014 Kayıt İşlemleri Yer İstanbul , 34, TR incelenme 5584 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015