Sponsorlu Bağlantılar


Anadolu Aöf ve diğer açıköğretim fakültesinde kayıtlı pek çok öğrenci Kayıt yenileme zamanında borç sorgulama ekranında 35.5 TL lik katkı payı ödemesini gördüğünde şaşırmıştır. Biz de Daha önceki yazılarımızda " (Aöf 35.5 TL Katkı Payı Ödemesini Kimler Neden Yapar?)Katkı payı ödemesini kimler neden yapar" başlıkla yazımızda kimlerin katkı payı ödemesi yapması gerektiğini anlatmaya çalışmıştık.

Anadolu Üniversitesi açıköğretim fakültesi bu konuda mağduriyetlerin önüne geçmek için konu ile ilgili bir duyuru paylaştı. İlgili bakanlar kurulu kararı gereğince Bir yükseköğretim programına kayıtlı iken bir başka yükseköğretim programına kayıt yaptırılması durumunda öğrenci katkı payları öğrencinin kendisi tarafından ödenir, yani iki yükseköğretim programında okumakta olan öğrencilerden en son kaydını Açıköğretim fakültesinin lisans ve önlisans bölümlerinden birine yaptırmış ve 2015-2016 öğretim yılı Bahar Döneminde kayıt yeniletecek olan öğrenciler ₺35.50 dönem öğrenci katkı payı tutarı ödeyeceklerdir. Bu ödemeyi kimlerin yapacağı YÖKSİS’ten alınan bilgilere göre tespit edilmektedir.

Bazı öğrenciler diğer üniversiteden mezun olduğu ya da kaydını sildirdiği halde halen YÖKSİS'te birden fazla üniversite de kaydı görünmektedir. Bu konuda mağduriyetlerin önüne geçilmesi için Bu öğrencilerin ₺35.50 dönem öğrenci katkı payı tutarı ödememeleri için 22 Şubat – 04 Mart 2016 tarihleri arasında yapılacak kayıt yenileme işlemlerinden önce ilişik kestiği/mezun olduğu üniversiteye başvurarak YÖKSİS bilgilerini güncelletmeleri gerekmektedir.

Öğrencilerin bu konuda 04 Mart 2016 tarihinden sonra yapacakları itirazlar ve iade talepleri dikkate alınmayacaktır.