Muafiyet Duyurusu ! (2016-2017 Yeni Kayıt Yaptıracak Olanlar İçin)


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
 1. Muafiyet Duyurusu ! (2016-2017 Yeni Kayıt Yaptıracak Olanlar İçin)

  Sponsorlu Bağlantılar


  2016-2017 ÖSYS Yeni Kayıt, Ek Yerleştirme ve İkinci Üniversite İle Kayıt Yaptıracak Adaylar İçin Ders Transferi ve Muafiyet Duyurusu

  Muafiyet nedir ve nasıl yapılır? Açıköğretim muafiyet işlemleri nasıl yapılır? Aöf muafiyet işlemleri ne zaman yapılacak? Hangi derslerden muaf sayılırım? Muafiyet için ne yapmam gerekir? Muafiyet başvuruları ne zaman? Muafiyet başvuruları nereden ve ne zaman yapılacak? Lisans mezunuyum Muaf sayılır mıyım? Önlisans mezunuyum muaf sayılır mıyım? Hangi derslerden muafım?

  Muafiyet Nedir?
  Daha önce herhangi bir yükseköğrenim bölümlerinde okurken aldığı dersleri, yeni kayıt olduğu bölümde tekrar almayarak bu derslerden muaf sayılma işlemine muafiyet denir.

  Hangi derslerden muafiyet başvurusu yapılabilir?

  • Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I – II
  • Türk Dili I – II
  • Yabancı Dil I – II
  • Temel Bilgi Teknolojileri I – II


  Kimler muafiyet başvurusunda bulunabilir?
  Bir yükseköğretim programından mezun olan ya da bir yükseköğretim programında yukarıda adı geçen dersleri alıp başaran adaylar muafiyet talebinde bulunabilir.

  Muafiyet başvuruları ne zaman yapılacak?
  ÖSYS ile yeni kayıt yaptıracak olan adaylar 25 Ağustos - 03 Eylül 2016 tarihleri arasında, İkinci Üniversite kapsamında kayıt yaptıracak olan adaylar 31 Ağustos - 09 Eylül 2016 tarihleri arasında, Ek Yerleştirme yerleşen adaylar 19 - 24 Eylül 2016 tarihleri arasında muafiyet başvurusu yapabilirler.

  Muafiyet başvuruları nereden yapılacak?
  Yukarıda verilen tarihler arasında http://aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt bağlantısından Türkiye Programları kısmından internet başvurusu sırasında yapılacaktır.

  Mezun olduğu halde internet başvurusu sırasında Muafiyet adımında e-devlet sorgusu üzerinden bir yükseköğretim programına ait mezuniyet bilgisi bulunmayanlar adaylar ;
  Türkçe Diploma Aslı ya da Onaylı Sureti veya Türkçe Geçici Mezuniyet Belgesinin Aslı ya da Onaylı Suret

  Kaydı Silinmiş adaylar ;
  Türkçe onaylı transkript (Not Durum belgesi)

  yukarıda yazan belge veya belgeleri AÖF bürolarına teslim etmeleri gerekmektedir.

  Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I – II, Türk Dili I – II, Yabancı Dil I – II (İngilizce, Almanca ve Fransızca) ve Temel Bilgi Teknolojileri I – II dersleri dışındaki dersler için muafiyet talepleri kabul edilmeyecektir.

  Dikey Geçiş kapsamında kayıt yaptıran öğrenciler, yukarıda adı geçen derslerden muaf tutulur. Bu öğrencilerin adı geçen derslerin muafiyeti için ayrıca herhangi bir başvuruda bulunmasına gerek yoktur.

  Muafiyet başvurusu yapmak isteyen adaylar bu başvurularını İnternet Başvurusu esnasında yapmaları gerekmektedir. Kayıt yaptırdıktan sonraki muafiyet başvuruları kabul edilmeyecektir.

  Muafiyet Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?
  Anadolu Aöf 2016-2017 Öğretim yılında yapılacak muafiyet işlemlerinin sonuçları 45 gün içinde açıklanacaktır. Sonuçları Duyurular bölümünden takip edebilirsiniz. Muafiyet işlemleri açıklandıktan sonra 5 gün boyunca itiraz işlemleri yapılabilecektir.

  Kayıt dönemlerinde muafiyet başvurusu yapmayanlar sonraki dönemlerde tekrar muafiyet başvurusu yapabilir mi?
  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim muafiyet yönetmeliğine göre muafiyet başvuruları yeni kayıt yaptıran öğrenciler için ilan edilen tarihler arasında gerçekleştirilmektedir. İlan edilen tarihler içinde muafiyet başvurusunda bulunmayan öğrencilerin daha sonraki dönemlerde yapacağı muafiyet başvuruları hangi sebeple olursa olsun kabul edilmez.

  Daha önce Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminde kaydı bulunan öğrenciler muafiyet başvurusunu nasıl yapmalıdır?
  Daha önce Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminde kaydı bulunan öğrencilerin, önceki kaydındaki TC/Öğrenci Numarası ile yeni kayıt yaptıracağı programdaki numarasının aynı olması gerekmektedir. Numarası aynı olan öğrencilerin, İnternet Kayıt Başvuru adımlarında yer alan Muafiyet Panelindeki ilgili alanları doldurması ve gerekli adımları izlemesi gerekmektedir.
  Önceki kaydındaki numarası farklı olan öğrencilerin ise; kayıt başvurusunu tamamlamadan muafiyet tarihleri arasında AÖF Bürolarına başvurarak TC/Öğrenci Numarası değişikliği yaptırdıktan sonra İnternet Kayıt Başvuru adımlarında yer alan Muafiyet Panelindeki ilgili alanları doldurması ve gerekli adımları izlemesi gerekmektedir.


  2016-2017 Öğretim yılında tüm öğrencilere başarılar dileriz.

  Google+

  YouTube


 2. Daha önce kayitlanan öğrencilerimizin muafiyetleri yapılmayacak mi


 3. Nurdan çakar Nickli Üyeden Alıntı: Daha önce kayitlanan öğrencilerimizin muafiyetleri yapılmayacak mi
  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesine daha önceki yıllarda kayıt yaptıran, öğrenciler muafiyet hakkına sahip değildir. Muafiyet hakkı sadece yeni kayıt yaptıran öğrenciler için kayıt esnasında yapılmak suretiyle bulunmaktadır. Yeni kayıt esnasında muafiyet başvurusunda bulunmayan adaylar daha sonra hiç bir sebeple muafiyet başvurusunda bulunamazlar.


 4. İkinci universite basvuru tarihleri 21eylule uzatilmis muafiyet icinde gecerli mi bu


 5. Bende kayıt işlemi mi bugün tamamladım ama muaf olduğum dersleri eksik işaretledim kayıtlar yeniden açıldığı zaman bunu aöf bürosundan düzeltebilir miyim


 6. Rintintin Nickli Üyeden Alıntı: Bende kayıt işlemi mi bugün tamamladım ama muaf olduğum dersleri eksik işaretledim kayıtlar yeniden açıldığı zaman bunu aöf bürosundan düzeltebilir miyim
  Normalde sadece yeni kayıt esnasında ilgili kayıt ekranı üzerinden yapılmaktadır. Eğer harç ücretini yatırmadıysanız sistemden çıkış yapıp yeniden kayıt işlemini gerçekleştirin. Büroda sorun yaşayabilirsiniz


 7. Kayıtsız Kullanıcılar Nickli Üyeden Alıntı: İkinci universite basvuru tarihleri 21eylule uzatilmis muafiyet icinde gecerli mi bu
  Evet muafiyet başvuruları yeni kayıt esnasında yapıldığı için otomatik olarak o işlem de 21 eylüle kadar yapılabilir.


Muafiyet Duyurusu ! (2016-2017 Yeni Kayıt Yaptıracak Olanlar İçin) Yer İstanbul , 34, TR incelenme 13272 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015