Aöf Kredili Sistem Ders Ekle/Sil Videolu Anlatım


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
123 ... SonSon
 1. Aöf Kredili Sistem Ders Ekle/Sil Videolu Anlatım

  Sponsorlu Bağlantılar


  Aöf Kredili Sistem Ders Ekle/Sil Videolu Anlatım

  Aöf Ders Ekle/Sil işlemi size üst dönemlerden ders alarak okulu erken bitirme, mevcut dönemden ders çıkararak okulu daha uzun bir zamanda ve daha kolay bitirme imkanı verir arkadaşlar.

  Arkadaşlar aöf 2013-2014 eğitim yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme işlemleri 24 Şubat 2014 Pazartesi günü başlayıp, 07 Mart 2014 Cuma günü sona erecektir. Bu tarihler içinde kayıt yenilemeyenler, bahar dönemi derslerini alamazlar.

  Aöf kayıt yenileme işlemi iki aşamalı olarak yapılacaktır.
  1- İnternetten kayıt yenileme sayfasından ders ekle/sil işleminin yapılması
  2- Vakıfbank'a harç ücretinin ödenmesi


  1 - İnternetten Ders Ekle/Sil hakkında, madde madde nasıl yapılır sizlere açıklamaya çalışayım.

  - Ders ekle/sil işlemini 1.sınıfta okuyanlar yapamazlar. Onlar okulun atadıkları dersleri almak durumundalar.
  - Üst dönemden ders ekleme işlemini, alt dönemden ders borcu olanlar yapamazlar. Alttan kalan derslerinizi vermeden üst dönemden ders alamazsınız ama ders çıkarabilirsiniz.
  - Ders ekleme veya çıkarma işlemi harç ücretleri yatırıldıktan sonra yapılamaz. Dolayısı ile ekleme veya çıkarma yapacaksanız önce bu işlemi sonra harcı yatıracaksınız.
  - Ders eklemek veya çıkarmak için
  http://kayit.anadolu.edu.tr adresine giriyoruz. Burada TC kimlik numaramız ve Aöf bürosundan aldığımız şife ile giriş yapıyoruz.
  - Buradan okulun ekstra alabilirsin dediği dersleri eklyebilir, çıkarmak istediklerimizi çıkarabiliriz.

  Girdiğiniz sayfa ile ilgili uyarılarıda belirteyim;
  *Fakülte tarafından bu dönemde alabileceğiniz derslerin kredisi 30 ECTS* krediyi geçiyorsa en az 30 ECTS kredilik, geçmiyorsa tüm derslerin ataması yapılmıştır.
  *Tekrar ettiğiniz dersler ve ilk kez alınan dersler farklı renklerde gösterilmiştir.
  *Atanan derslerin üzerine TOPLAM 45 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde varsa üst dönemden ders ekleyebilirsiniz. Fakülte tarafından yapılan ders ataması sonucu atanmayan dersi kalan ve bu dersleri alması halinde mezun olabilecek durumdaki öğrenciler 45 ECTS kediyi geçmeyecek şekilde ders ekle işlemi yapabilirler.,
  * Ders silme, bir üst dönemin derslerinden başlayarak yapılabilir. Üst dönemin derslerinin tamamı silinmeden, bulunduğunuz dönemin derslerinden silme yapamazsınız. Ancak tekrar ettiğiniz dersleri silemezsiniz.
  * Bir dersi silmeniz o dersten sorumlu olmadığınız anlamına gelmez. Sildiğiniz dersleri daha sonra lgili dönemde almak zorundasınız. Dönemlik-Kredili programlarda tüm dersler zorunlu olup seçmeli ders bulunmamaktadır .Derslerin tamamından başarılı olmadan mezun olamazsınız.
  *Tüm dersleri silmeniz halinde bankada ödeme oluşmayacak, kayıt yeniletemeyecek, öğrencilik haklarından yararlanamayacak ve sınavlara giremeyeceksiniz.
  *Ders ekle-sil işlemi 3 basamaktan oluşmaktadır. En son basamakta mutlaka onay vermelisiniz. Yaptığınız işlemleri onaylamadığınız takdirde, ders ekle-sil işlemleri geçersiz sayılacaktır.

  - Çıkardığımız dersleri ancak seneye aynı dönemde alabileceğimizi unutmayalım. Yani ıkarılan dersler aslında bizim okula borcumuzdur ve bu derslerde geçmeden okulu btirip diploma alamayız.

  2 - Vakıfbank'a harç Ücretlerini Yatırma ve Kaydın Yenilenmesi
  - Ekle sil yaptıysak bankaya gidip harç ücretini yatırabiliriz arkadaşlar.
  - Bankaya harç ücretini yatırmadığımız sürece ekle/sil işlemini tekrar yapabiliriz. Her yaptığımızda bir önce yaptığımız silinir en son yaptığımız güncel olur.
  - Bankaya harç ücretini ödedikten sonra Aöf bürosuna gidip bu dönem okuyacağımız yeni kitaplarınızı alabilir, Öğrenci kimliklerinizin arkasına bandrol yapıştırtıp, Öğrenci Pasosu için başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu yıl dersler değiştiği için geçen yılların kitapları yerine yeni kitapları alıp derslere o şekilde çalışmanızı öneriyorum


  Aöf Ders Ekle/Sil Videosu....  Bankaya harç ücretini yatırdıktan sonra artık daha ders edkle/sil yapamayız ve derslerimiz seçilmiş olur. Bundan sonra aöf bürosuna gidip kitaplarımızı almak kalıyor geriye.

  Sorularınız olursa konunun altına yazarsanız cevaplarım.

  Hepinize sınavlarda başarılar dilerim.

  Açıköğretim Facebook sayfamıza katılmak için buraya tıklayın.

  Aöf Grubumuza katılmak için buraya tıklayın.

  Google+

  YouTube


 2. üstad ben 4.sınıftayım kamu yönetimi okuyorum alttan dersimde yok bu sene toplam kaç dersden sorumluyum ..


 3. murat_89 89 Nickli Üyeden Alıntı: üstad ben 4.sınıftayım kamu yönetimi okuyorum alttan dersimde yok bu sene toplam kaç dersden sorumluyum ..
  AÖF Kamu Yönetimi Bölümü linkindeki 7. ve 8. dönem dersleri 4.sınıf dersleridir...


 4. hepsinimı alacaz nasıl yani 14 dersmı ? bize bi yararı yok bu sistemın zararı var hatta


 5. murat_89 89 Nickli Üyeden Alıntı: hepsinimı alacaz nasıl yani 14 dersmı ? bize bi yararı yok bu sistemın zararı var hatta
  Listede yer alan ve başında 7 yzanları bu dönem, 8 yazanları ise bahar döneminde alacaksın.


 6. ayça hanım ben de kamu yönetimi son sınıfım 7.ve de 8. dönemlerdeki derslerin hepsini alacağımızı söylüyorsunuz derslere baktım da güz döneminde türk vergi sistemi dersi de var,ben bu dersi geçen yıl gördüm ve verdim acaba muaf oluyo muyuz bu yıl bu dersten? bir de ders ekleme işlemini yapacak mıyım son sınıfım zaten yapmam gerekiyo mu anlamadım ben bu sistemi ya kafam çok karışık bilgilendirirseniz memnun olurum...


 7. Merhaba ben muhasebe uygulamaları-iktisat teorisi-idare hukukundan kaldım bu yıl sadece 3 dersmi alıcam büroyu aradığımda kaldığımı ve bu yıl sadece bu dersleri alıcamı söylediler eğer öyleyse nasıl bir kredili sitem bu anlamadım ki ben.yani dörtten ders alamıyorum ben bunu doğruluğunu birde sizden teyit etmek istedim.


 8. Benim iki sorum olucakdı. 1. Bankaya para yatırmadan önce ders ekle sil işlemini bir kaç defa yapabilirmiyiz. 2. Sorum ise ben dikey geçişle İşletme bölümü okuyorum. 4 sınıfa geçtim şuan 4. sınıfda İngilizce dersi mecburimi oldu.


 9. eğer alttan dersin varsa bi üst sınıfın derslerinden alamıyorsun,ayrıca kaldığın 3 dersin karşılığı olan yeni dersler veriyolar sana geçen yıl kaldığın dersleri bu yıl tekrar etmeyeceksin okul sana farklı ders veriyo.


 10. muyak Nickli Üyeden Alıntı: Benim iki sorum olucakdı. 1. Bankaya para yatırmadan önce ders ekle sil işlemini bir kaç defa yapabilirmiyiz. 2. Sorum ise ben dikey geçişle İşletme bölümü okuyorum. 4 sınıfa geçtim şuan 4. sınıfda İngilizce dersi mecburimi oldu.
  bankaya para yatırmadan önce yaptığın ders ekle sil işlemini değiştirebilirsin ve en son seçtiğin dersler yenilenir,dgs ile geçişlerde ingilizceyi eğer daha önceki yıllarda gördüysen muaf oluyosun,normalde muafiyet kalkmış çünkü sadece dgs ile geçenlerde türk dili ve ingilizce muafiyet olan dersler.


123 ... SonSon
Aöf Kredili Sistem Ders Ekle/Sil Videolu Anlatım Yer İstanbul , 34, TR incelenme 72538 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015