Kredili Sistem 2013-2014 Güz Dönemi - Bahar Dönemi, Sınıf Geçme, Ders Geçme Üzerine,


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
İlkİlk ... 345
 1. Sponsorlu Bağlantılar


  SARTEM Nickli Üyeden Alıntı: AÖF Öğrenci Kimlik Kartı'mda 5 tane bandrol bulunuyor. Güz döneminden tek bir dersten kaldım. Bahar döneminden iki derse gireceğim. Bunları verdiğim taktir de tek ders sınavına girerek, başarılı olursam okulu bitireceğim.

  Bunların hepsi, başarılı olursam. Tersini düşünüp, sınavları geçemezsem eğitim durumum ile ilgili bir sorun yaşar mıyım? Çorap değiştirir gibi yasa değiştirdiğimiz için okuma süresinde bir sınır var mı? Okuldan atılma gibi bir durum var mı? Askerlik ertelemem Ekim ayında bitiyor (26 yaşındayım), tekrar erteleme alabiliyor muyum?  Bunlar hakkında bilgilendirirseniz memnun olurum.


  Okuldan atılma yok, kaydınızı yenilediğiniz sürece eğitiminize devam edebilirsiniz.
  29 yaşına kadar askerliğiniz tecil ettirebilirsiniz.


 2. Arkadaşlar ortalamam 1,98 de kaldı. Bir tane FF dersim ve koşullu geçer derslerim bulunmakta. Eğer tek ders sınavına girebilirsem mezun oluyorum. 2.00 üzerine çıkıyor. Bir sitede yapılan açıklama ;
  Tek ders sınavına kimler girebilir?

  Ders planındaki tüm dersleri almış, 2. sınıfı okumuş, okulu bitirmesine engel olarak 1 dersten zayıfı bulunan öğrenciler yada tüm dersleri geçmiş (şartlı geçilmiş DD ve dc dersleri olan) okulu bitirmek için 2.00 genel ortalamayı sağlayamamış olan öğrenciler, tek ders sınavına girdiğinde okulu bitirmesi imkan dahilinde ise girebilir. Şayet öğrenci tek ders sınavına girdiğinde, en yüksek not olan AA alındığında bile okulu bitiremeyecek durumda ise, bu sınava alınmaz.

  Daha önceden hiç alınıp devam edilmemiş bir dersten tek ders sınavına girilemez. Bu sınavda öğrenci öğrenim gördüğü yarıyılların herhangi birindeki GR, FF, DD, DC,...,BA notlu herhangi bir dersi seçebilir. Tek ders sınav hakkı sadece bir kez kullanılabilir.


  Kaynak: Tek ders sınavı Nedir? Tek ders sınavı Anlamı ve Hakkında Bilgi

  Bu açıklamaya göre ben sınava girebiliyorum. Ama doğruluk payı var mı?
  Aöf tek ders sınavı ile ilgili yapılan açıklama ; Anadolu Üniversitesi'nin açıklamasında tek ders sınavına girdiği takdirde mezun olabilecek durumda olan herkes tek ders sınavına girebilir yazıyor. Şimdi ben sınava girebilecek miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.


İlkİlk ... 345
Kredili Sistem 2013-2014 Güz Dönemi - Bahar Dönemi, Sınıf Geçme, Ders Geçme Üzerine, Yer İstanbul , 34, TR incelenme 49428 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015