Kredili Sistem 2013-2014 Güz Dönemi - Bahar Dönemi, Sınıf Geçme, Ders Geçme Üzerine,


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
123 ... SonSon
 1. Kredili Sistem 2013-2014 Güz Dönemi - Bahar Dönemi, Sınıf Geçme, Ders Geçme Üzerine,

  Sponsorlu Bağlantılar


  Kredili Sistem 2013-2014 Güz Dönemi - Bahar Dönemi, Sınıf Geçme, Ders Geçme Üzerine;

  - Güz Dönemi Ara sınavları 14-15 Aralık 2013'te, Dönem sonu sınavları 25-26 Ocak 2014'te Yapılacaktır. Final Sınavlarında Kitaptaki Ünitelerin Tamamından Sorumlusunuz.

  - Ders Geçme Notu = (Ara Sınav Notu *0.3) + (Final Notu *0.7) ( işlemi yaparken önce parantez içindeki çarpımlar yapılır, sonra toplanır ) Şeklinde bulunur.

  - Dönem içlerinde kaldığınız dersleri hangi dönemde kaldıysanız seneye aynı dönemde alabiliyorsunuz.

  - Bir dönemde en fazla 45 kredilik ders alabilirsiniz. Okul size 30 krediye kadar ders ataması yapmaktadır. Siz alttan kalan veya üstten alacağınız derslerle bunu 45 krediye tamamlayabilirsiniz.

  - 2 dersten kalan sınıf geçemez diye bir kural bulunmamaktadır. 5 dersten kalsanız bile bir üst sınıfın derslerini krediniz yettiğince alabilirsiniz. Diyelimki bu dönem 6 dersiniz var ve 5 tanesinden kaldınız, seneye bu 5 dersin yanında krediniz yettiğince üst sınıfın dersini alma hakkınız olacak. Diyelim ki kaldığınız 5 dersin kredi toplamı 25 olsun, 20 kredilikte üst sınıftan ders alma hakkın olur böylece. Toplamda en fazla 45 kredilik ders alabilirsin. Yanlız bir kural var 1.sınıftan kaldığınız bir ders olursa, ondan geçene kadar 3.sınıftan ders alamazsınız. 2.sınıftan kaldığınız bir ders olursa, ondan geçene kadar 4.sınıftan ders alamazsınız.

  - Dönemlik-Kredili sistemde 1 Eğitim yılında iki ayrı dönemde eğitim verilmekte. ( İki dönemde tek sınıfa aittir) Güz Dönemi ( Şu An ki Dönem ) ile Bahar Dönemi ( Mart ayında harç ücreti yatırıp kayıt yenileyip, Mayıs ve Haziranda sınavlarını olacağımız dönem )

  - Bu iki dönemde farklı ders kitapları alacaksınız. Okul size her dönem 5 veya 6 ders ataması yapmaktadır. Güz ve Bahar dönemleri derslerinin bazıları birbirinin devamı şeklindedir ( örn. Matematik 1 , Matematik 2 gibi ).

  - Güz Döneminde 25-26 Ocak'taki sınavla beraber bu dönemin kitaplarının işi bitiyor. Martta ayı içinde harç ücretini bankaya yatırıp kayıt yeniletip bürodan yeni kitaplar alıp onlara çalışmaya başlayacaksınız.... Bahar dönemi sınavları Nisan ve Haziran ayında yapılacaktır.

  - 14-15 Aralık 2013 ve 25 - 26 Ocak 2014 'te ki sınavların sonucunda güz dönemi derslerinden FF aldıklarınızda kesin kaldınız. Ama CD,DCveya DD aldığınız dersleri kurtarabilirsiniz. Bahar döneminde derslerinize sıkı çalışın ve Genel Not Ortalamanızı 2.0'ın üzerinde getirin. Böylece güz dönemindeki derslerden de bahar dönemi derslerinden de CD,DC veya DD aldıklarınız varsa onlardan da geçersiniz.

  - Dönem sonlarında FF getirdiğiniz derslerden her halukarda kalırsınız arkadaşlar.

  Konu sorularınız çerçevesinde yenilenecektir....

  Açıköğretim Facebook sayfamıza katılmak için buraya tıklayın.

  Aöf Grubumuza katılmak için buraya tıklayın.

  Google+

  YouTube


 2. 2012-2013 Güz dönemi finallerinin 2. oturumuna katılamayacağım. Bütünleme olacak mı, olacaksa ne zaman olacak?


 3. Kayıtlı Olmayan Nickli Üyeden Alıntı: 2012-2013 Güz dönemi finallerinin 2. oturumuna katılamayacağım. Bütünleme olacak mı, olacaksa ne zaman olacak?
  şimdilik olmayacak gibi görünüyor siz ne yapın edin 2. oturumun sınavlarına da girmeye bakın


 4. Kayıtlı Olmayan Nickli Üyeden Alıntı: 2012-2013 Güz dönemi finallerinin 2. oturumuna katılamayacağım. Bütünleme olacak mı, olacaksa ne zaman olacak?
  ewt şuan bütünleme yok girmezseniz ders seneye sarkabilir girmeye çalışın


 5. Merhabalar.Tam olarak anlayamadığım bir konuyla ilgili size danışmak istedim örnekle anlatıcak olursak ; Güz dönemi not ortalamamın 1,65 olduğunu farzedelim alttan kalan matematik ortalamam ise 33 olsun yani koşullu geçer şimdi bu duruma göre ben bahar dönemindeki not ortalamasını 3.00 getirirsem güz döneminden ortalamayı tutturamadğıma rağmen o dersi verebilirmiyim ? yoksa birdaha güz döneminemi atıcak dersi ?Yani kısacası bahar dönemi ortalaması güz dönemi ortalamasını yükseltirmi? beni bilgilendirirseniz çok mutu olurum teşekkürler.


 6. Şimdi ders geçmede önemli olan Dönem Not Ortalaması Değil, Genel Not Ortalaması'dır, Genel Not Ortalamanız 2.0'ın üzerinde olduğu müddetçe koşullu geçer CD,DC,DD aldığınız derleri geçersiniz. Güz dönemi sonunda genel not ortalamanız 1.65 olursa ve bahar dönemi sonunda Genel Not Ortalamanız 2.0'ın üzerine çıkarsa o derslerden geçersiniz.


 7. merakliuser Nickli Üyeden Alıntı: Merhabalar.Tam olarak anlayamadığım bir konuyla ilgili size danışmak istedim örnekle anlatıcak olursak ; Güz dönemi not ortalamamın 1,65 olduğunu farzedelim alttan kalan matematik ortalamam ise 33 olsun yani koşullu geçer şimdi bu duruma göre ben bahar dönemindeki not ortalamasını 3.00 getirirsem güz döneminden ortalamayı tutturamadğıma rağmen o dersi verebilirmiyim ? yoksa birdaha güz döneminemi atıcak dersi ?Yani kısacası bahar dönemi ortalaması güz dönemi ortalamasını yükseltirmi? beni bilgilendirirseniz çok mutu olurum teşekkürler.
  güzile bahar dönemi tamamemn birbirlerinden ayrı durumlardır ikisin ortalaması birbirini etkilemez koşullu geçer olayıda eğer ortalamnız 2 ve üstü ise geçerlidir


 8. Arkadaslar yeni yeni biseyler ogreniyorum kusura bakmayın.. ben 3 tane sınavına firmedigim ff olan dersim vardı okul uzasın die.. 4.sınıf bitti.. genel not ortalamam 65-70 arası falan.. bunların güz doneminde ortalamasını ff uzerine cıkarsam mezun mu oluyorum? güz dönemi ara sınavınıda kacırdım..:/ haftaya mezunum eger boyleyse sistem.. cevaplarsanız sevinirim.


 9. sınavlar 04-05 Mayıs final de 01-02 Haziranda..


 10. Arkadaşlar anlamadığım nokta mesela ilk dönem 2 koşullu geçer ortalamamızda 1.80 olsun Ancak 2. dönem ortalama 2.20ye yükselttik 1. dönemki koşullu geçerleri geçer miyiz yoksa seneye mi almak zorunda oluruz? Çünkü buna benzer bir açıklaması vardı üniversitenin. Pek uzun değil ancak karmaşıktı.


123 ... SonSon
Kredili Sistem 2013-2014 Güz Dönemi - Bahar Dönemi, Sınıf Geçme, Ders Geçme Üzerine, Yer İstanbul , 34, TR incelenme 49360 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015