Ders geçme ile ilgili bilgiler, GNO hesaplama


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
12 SonSon
 1. Ders geçme ile ilgili bilgiler, GNO hesaplama

  Sponsorlu Bağlantılar


  Önce lütfen bağıl değerlendirmeyi açıklayan videoyu baştan sona kadar izleyin
  Özetle;
  1. CC ve üzeri "Geçer" notudur.
  2. CD, DC ve DD "Koşullu Geçer" notudur;
  Genel Not Ortalaması 2,00 ve üzerinde ise bu derslerden geçer, altında ise akademik yetersizlik uyarısına göre işlem yapılır.
  3. FF, YZ ve DZ "Kalır" notudur. Bu dersler tekrar alınmak zorundadır.
  4. Mezun olabilmek için öğrencinin Genel Not Ortalamasının en az 2,00 olması ve DZ,YZ ve FF notu olmaması gerekir.
  *
  DNO ve GNO Hesaplama:

  • Kayıt olunan ve not ortalamalarına katılan her dersin kredisiyle o dersten bağıl değerlendirme sonucunda belirlenen harf notunun katsayısı çarpılır.
  • Bulunan değerlerin toplamı, bu derslerin kredilerinin toplamına bölünerek not ortalaması bulunur.
  • Bu işlem bir dönem içinde alınan dersler için yapılırsa Dönem Not Ortalaması (DNO), o zamana kadar alınmış bütün dersler için yapılırsa Genel Not Ortalaması (GNO) elde edilir.

  Harf notları ve katsayıları:
  AA >>> 4.0
  AB >>> 3.7
  BA >>> 3.3
  BB >>> 3.0
  BC >>> 2.7
  CB >>> 2.3
  CC >>> 2.0
  CD >>> 1.7
  DC >>> 1.3
  DD >>> 1.0
  FF >>> 0.0
  *

  Bağıl Değerlendirmeyi Açıklayan Video

  Google+

  YouTube


 2. Merhaba ,

  Benim dönem not ortalamam 2,77 ve genel not ortalamam ise 1,81..genel not ortalaması bu zamana kadar aldığımız dersleri kapsıyor gibi birşey demişsiniz sanırım.Geçen sene girdiğim derslerden aldığım notlar mı bu genel not ortalamasına etki ediyor acaba ? Bu konuda açıklayıcı bir bilgi verirseniz çok sevinirim


 3. Genel Not Ortalaması Nedir ve Nasıl Hesaplanır ?
  Genel Not Ortalaması her dönem sonunda öğrencilerin başarı durumu Dönem Not Ortalaması ve Genel Not Ortalamasıyla belirlenir. Bu amaçla kaydolunan ve not ortalamasına katılan her dersin kredisiyle o dersten alınan notun katsayısı çarpılarak bulunan değerlerin toplamının bu derslerin kredilerinin toplamına bölünmesi ile bir not ortalaması bulunur.

  Bu işlem bir dönem içinde alınan dersler için yapılırsa Dönem Not Ortalaması o zamana kadar alınmış bütün dersler için yapılırsa Genel Not Ortalaması elde edilir.

  Genel Not Ortalaması aynı zamanda mezuniyet not ortalamasıdır.


 4. peki yeni geçilmedi mi kredili sisteme neden eski notların ortalaması alınıyor ? yani bilginiz varmı diye soruyorum :)


 5. Başlığı açan arkadaşın verdiği linkteki bağıl değerlendirmeyi anlatan video da 44.00 dakikada 1.dönem olduğu için dönem sonu not ortalaması ile genel not ortalaması aynıdır gibi bir cümle kullanıyor sistemi anlatan hoca..kafam iyice karıştı...tek dersim 7 dersimden sadece bir tanesi CD ve uyarı geliyor..


 6. Kayıtlı Olmayan Nickli Üyeden Alıntı: Başlığı açan arkadaşın verdiği linkteki bağıl değerlendirmeyi anlatan video da 44.00 dakikada 1.dönem olduğu için dönem sonu not ortalaması ile genel not ortalaması aynıdır gibi bir cümle kullanıyor sistemi anlatan hoca..kafam iyice karıştı...tek dersim 7 dersimden sadece bir tanesi CD ve uyarı geliyor..
  1. dönem okuyanlar için evet aynı
  Ama daha evvel lisans/önlisansa başlayanlar için önceki dönemleride kapsıyor


 7. Bilmiyorum bana mantıklı gelmiyor..2 arkadaşımla konuştum ikisi de dördüncü sınıf..ikisininde dönem ortalaması ile genel not ortalaması aynı. ayrıca 2 sınıfım ve yıl 2012 dönem 1 olarak yazıyor.kafam çok karıştı..


 8. ben geçen yıl krediliydim geçen yıl 2011-2012 öğretim yılıydı ortalamalarda 2011 yazıyodu bu yılda 2012-2013 öğretim yılı 2012 sanırım baştaki yılı baz alıyolar 2012 1 dediği güz dönemi daha sonrada 2012 2 yani bahar dönemini kasteder


 9. Ben 1. sınıfın 2. döneminde uyarı aldım. 2. sınıfta yani 3. dönemde başarılı geçersem. Uyarı aldığım dönemdeki FF'ler hariç DC ve CD dersimden tekrar girmem gerekir mi?


 10. Merhaba..beim notum 2.10 fakat tek dersim vardı icra iflas hukuku..ilk dönem notum 50 son ise 20..ortalamam 29..tek dersten girdim yine 20 almışım..geçme ihtimalim varmı nedir hiç bilmiyorum?bu konuda yardımcı olurmusunuz..


12 SonSon
Ders geçme ile ilgili bilgiler, GNO hesaplama Yer İstanbul , 34, TR incelenme 15949 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015