Sponsorlu Bağlantılar
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (Anadolu Aöf) Güz Dönemi, Dönem sonu sınav sonuçları açıklandı. 23-24 Ocak 2016 tarihinde yapılan Final/Dönem Sonu sınavına yaklaşık 1.4 milyon öğrenci katıldı. Cumartesi ve Pazar, sabah ve öğlenden sonra olmak üzere toplam 4 oturumda gerçekleştirilen sınavlarda artık sona gelindi.


Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği Aöf sınav sonuçları ilan edildi. Öğrenciler sınav sonuçlarını görmek için TC kimlik Numarası ve şifreleri ile "Öğrenci bilgi" sayfasından oturum açmak zorunda. Öğrenci Bilgi sayfasında TC kimlik no ve Şifrenizi girerek 23-24 Ocakta yapılan Anadolu Aöf Güz Final Sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.


Peki harf notlar ne anlama geliyor ?


1.Bir dersten AA ile CC arası harf not aldıysanız bu "Geçer" notudur. Yani o derslerden başarılı bir şekilde geçtiğiniz anlamına gelir. Bir başka deyişle Bir dersten AA ile CC arası harf not aldıysanız o dersten kalmamış sayılırsınız.


2.Eğer bir dersten CD ile DD arası aldıysanız bu "Koşullu Geçer" notudur; Genel Not Ortalaması 2,00 ve üzerinde ise bu derslerden geçersiniz, altında ise akademik yetersizlik uyarısına göre işlem yapılır.


3.Eğer bir dersten FF, YZ, DZ harf notlarından birini alırsanız bu "Kalır" notudur. Bu dersler tekrar alınmak zorundadır. Yani bu derslerden kalmış sayılırsınız. Bir başka ifadeyle bu derslerden başarısız sayılırsınız.


4.Mezun olabilmek için öğrencinin Genel Not Ortalamasının en az 2,00 olması ve DZ,YZ ve FF notu olmaması gerekir.

ANADOLU AÖF 2015-2016 GÜZ DÖNEM SONU SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ