MŲtluLuK


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
12 SonSon
 1. MŲtluLuK

  Sponsorlu Bağlantılar  Google+

  YouTube


 2. 8- Daha çok parfüm al, stoğunda daha çok kitap olsun:)


 3. 9- Aşık olma


 4. yüksek sesle müzik dinlemek ve ona eşlik etmek bide dans tabi =)


 5. Hepsinin üstüne çizgi çekiyorum, mutlu olmanın tek yolu "şükretmek".

  İnsan şükretmeden elindekilerin değerinin farkına varmaz. Çünkü insan oldukça doyumsuzdur. Sürekli sahip olamadıklarının kendini mutsuz ettiğini düşünür. Zaten bu nedenle de mutlu olmak için sürekli arayış içindedir. Google'da aratırsanız yüzlerce mutluluk önerileri sunulduğunu da görebilirsiniz. Lakin bunların hiçbiri sizi mutlu edemeyecektir. Öyle ki; bu gün firmalar bile daha fazla ürün satabilmek için, reklamlarında gizliden gizliye "tüket, mutlu ol" şeklinde bir mesaj iletiyor. Bir çok firma mutluluğun alışverişte olduğunu insanlara kabullendirme çabasında... Bkz: Çukolata ye mutlu ol, alışveriş yap mutlu ol, mutluluğu uzakta arama vs...

  Bununla ilgili bir kitaptan alınmış bir yazıyıda paylaşayım (:

  Bundan yıllar önce mutlu olmak oldukça basitti…

  Güzel bir yemek yada yeni bir giysi yeterliydi…

  Hatta içten bir gülümseme dahi mutlu olmaya yetiyordu…

  Çok sevdiğim bir arkadaşım, babasının şu sözünü devamlı hatırlatırdı:
  “Ne gerek var düğüne, evde hanım gülüyorsa! Gir oyna, çık oyna…
  Ne gerek var cenazeye, evde hanım somurtuyorsa! Gir ağla, çık ağla…”

  Ancak günümüzün maddiyat odaklı toplumunda huzursuzluk ve mutsuzluk gittikçe artıyor. Bu nedenle mutluluğu arayanlar, başta psikolog ve antidepresanlar olmak üzere çeşit çeşit yollara başvuruyorlar.

  Bilim adamları hayat koşulları nedeni ile modern insanın eskiye göre daha mutsuz olmasının normal olduğunu söylüyor: “ İnsan beyni zamanla olumsuz düşünceye yöneldi. Örneğin ilk insanlarda vahşi hayvan saldırısı en büyük kaygı ve tehdit kaynağıydı. Oysa günümüzde insan beyni artık rekabeti de bir tehdit olarak algılıyor. Yan komşusunun kapısının önünde yeni bir BMW gördüğünde kaygıya kapılıp mutsuz olabiliyor.”

  Bilim adamları mutluluğun öğrenebilir olduğunu iddia ediyorlar. Hatta aralarında Harvard ve Cambridge gibi üniversitelerden profesörlerin de bulunduğu bilim adamları mutluluğun öğrenilebilir bir duygu olduğunu açıkladı.

  İngiltere’nin Berkshire kentindeki Wellington Koleji de, bu açıklamalar ışığında müfredatına mutluluk dersi koydu. 14-16 yaş grubundaki öğrenciler haftada bir saat pozitif olma, hayattan keyif alma, güzellikleri fark edebilme üzerine dersler görüyor.

  Okul Müdürü; “Günümüzde okullarda başarı kriteri yüksek not ve sınavları başarma olarak algılanıyor, bu düzen içinde eğitimin daha geniş amaçları olduğu unutuluyor. Mutluluk dersleriyle genel beklentiler içine hapsolmamış, maddiyata dayalı bakış açısından kurtulmuş, kendisiyle sorunlarını çözmüş ve ne istediğini bilen mutlu gençler yetiştirmeyi amaçladıklarını belirtiyor…”

  Yapılan başka bir araştırmada da, bilim adamları deneklerden sahip oldukları için şükran duydukları beş şeyi bir günlüğüne not etmelerini istiyordu. Bu araştırmanın sonunda;

  “ Bunu yapanların yapmayanlara göre daha mutlu olduğu, hatta daha iyimser ve hedeflerine daha kolay ulaşabilen insanlara dönüştüğü ortaya çıkıyordu.”

  Bu kısımlardan da çıkarımlar yapılacağı üzere mutlu olmanın tek yolu şükretmektir.


 6. Yorulduğunuz bir günün ardından bir bardak çayın verdiği hazdır bazen.


 7. Mutluluk , küçükken bugs bunny bitti zannederken aslanın kükreyip yeni bölümün başlamasıdır.


 8. only roses Nickli Üyeden Alıntı: Mutluluk , küçükken bugs bunny bitti zannederken aslanın kükreyip yeni bölümün başlamasıdır.
  Aynen ya dünyalar benim olmuş gibi olurdu =)


 9. sevdiğim işi yaptıktan sonraki hissettigim yorgunluktaki huzurdur..


 10. Galatasaraydır.


12 SonSon
MŲtluLuK Yer İstanbul , 34, TR incelenme 1609 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015