Açıköğretimden açıköğretime yatay geçiş - Açıköğretimden örgün eğitime yatay geçiş


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
 1. Açıköğretimden açıköğretime yatay geçiş - Açıköğretimden örgün eğitime yatay geçiş

  Sponsorlu Bağlantılar


  ...........  Açıköğretim fakültelerinde kayıtlı öğrenciler, her ne sebeple olursa olsun, fakülte bölüm ve programlar arasında yatay geçiş yapamazlar.

  Yani örn: açıköğretim İşletme okuyorsun ve Açıköğretim İktisat bölümüne geçmek istiyorsun. Bu şekilde bölümlr arası geçiş yapamazsın.

  Ama Açıköğretimde okuyorsun ve okuduğun bölümü örgün eğitimde devam ettirmek istiyorsun. bunu için notlarının ortalamasının 80 veya üstü olması gerekli ve aynı zamanda geçmek istediğin üniversitenin koşullarınıda sağlayarak örgün eğitime yatay geçiş yapabilirsin.


  ...........

  Google+

  YouTube


 2. elinize sağlık bilgilendirmeee içinnnnn ama bi sorum warrr

  ben şuan açık öğretim fakültesi işletme (4 yıllık) 1. snf öğrencisiyim ve örgün öğretim 4 yıllık (lisans) işletme bölümüne geçiş yapamıyorum değil mi


 3. speederman Nickli Üyeden Alıntı: elinize sağlık bilgilendirmeee içinnnnn ama bi sorum warrr

  ben şuan açık öğretim fakültesi işletme (4 yıllık) 1. snf öğrencisiyim ve örgün öğretim 4 yıllık (lisans) işletme bölümüne geçiş yapamıyorum değil mi
  Evet notlarının ortalamasını 80 ve üzeri yaparsan örgün eğitime yatay geçiş yapabilirsin.


 4. Arkadaslar notlarınız ne kadar yüksek olsada üniversiteler kabul etmemek için ayak diretiyorlar.Tavsiyem eğer örgün eğitime geçmek istiyorsanız notlarınızı 80 ve üzeri yapmak için çalışcağınız zaman diliminde öss sınavına çalışmanız.Artık işletme ve iktisat bölümlerinin puanları çok yüksek degil.En mantıklı yöntem bu şekilde.Saygılarımla


 5. Mrb. ben açıköğretim türk dili ve edebiyatı bölümü okumak istiyorum . ilk sene puan ortalamam 80 üstü olursa örgün öğretim edebiyata istediğim üniversiteye geçiş yapabiliyor muyum kesin? Çünkü lys puanım örgün edebiyat bölümüne tutmuyor .


 6. Üniversitenin de şartlarını sağlayıp başvuru tarihleri içinde başvurursanız evet yatay geçiş kapsamında geçebilirsiniz.


 7. Çevrenizde açıköğretimden örgüne geçenler var mı mesela ben ahi evrana geçmek istiyorum ama tablo 4 listede ası bile geçmiyordu üniversitenin sizce olur mu ? yoksa bir sene daha çalışıp lys ye tekrar mı girmeliyim ?


 8. yatay geçiş için google ye " yatay geçiş ahi evran üniversitesi " şeklinde aratırsanız bilgilere kontenjanlara vs erişebilirsiniz.


Açıköğretimden açıköğretime yatay geçiş - Açıköğretimden örgün eğitime yatay geçiş Yer İstanbul , 34, TR incelenme 7390 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015