Sponsorlu Bağlantılar


Merhaba Arkadaşlar;

Atatürk Üniversitesi'de artık Açıköğretim ile eğitim vermeye başladı ve ilk eğitim bölümü olarak Güvenlik Birimleri mensuplarından önlisans mezunlarının lisans tamamlamasına olanak sunmak için POLİTAM programına ön kayıt almaya başlamıştır.

Kısa Adı POLİTAM yani Güvenlik Birimleri Lisans Tamamlama Programına yanlızca önlisans mezunu olupta emniyet sınıfında görev yapan personel başvurabilir. POLİTAM lisans tamamlama imkanını kullanarak kayıt yaptıran binlerce Polis Akademisi mezunu, böylelikle lisans mezunu olabilecekler ve kademelerini yükseltebilecekler.Gelelim Atatürk Üniversitesi Aöf Açıköğretim Fakültesi Duyurusuna;


Atatürk Üniversitesi ile Polis Akademisi arasında yapılan protokole göre Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama (POLİTAM) Programına ön kayıt yaptırmak isteyen öğrenci adaylarının 2011-2012 eğitim-öğretim yılı ön kayıt işlemleri aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

POLİTAM ÖN KAYIT TARİHLERİ
2011–2012 Eğitim-Öğretim yılında Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama (POLİTAM) Programına ön kayıt yaptıracak öğrenci adayları, ön kayıt işlemlerini 03 Haziran 2011 – 01 Ağustos 2011 tarihleri arasında internet üzerinden yapacaklarıdır.

POLİTAM ÖN KAYIT İŞLEMLERİ
Öğrenci adayları, Internet Explorer tarayıcısı kullanılarak www.atauni.edu.tr adresini yazıp Atatürk Üniversitesi web sayfasına erişecekleridir. Üniversitemiz web sayfasında yer alan Öğrenci Bilgi Sitemi sekmesini tıklayarak Öğrenci Bilgi Sistemi sayfasına erişeceklerdir.

.


Güvenlik Bilimleri Lisans Tamamlama Programı (POLİTAM)’na ön kayıt yaptırmak isteyen öğrenci adayları bu sayfada yer alan ve yan tarafta yer belirtilen link aracılığı ile ön kayıt işlemlerini yaptırabileceklerdir.

Ön kayıt yaptırmak isteyen öğrenci adayları bu sayfada yer alan konu ile ilgili metni okuduktan sonra Devam linkine tıklayıp, kişisel bilgilerin yer alıp kaydedileceği sayfaya erişeceklerdir.
Kişisel bilgiler, iletişim bilgileri ile eğitim bilgilerinin ilgili alana yazılıp kaydedileceği bu ekranda;

1- Öğrenci adayı, T.C. Kimlik numarasını ilgili alana yazarak Ara butonuna tıklayacaktır. Bu ekranda yer alan nüfus bilgileri T.C. Kimlik numarasına bağlı olarak MERNİS Projesi kapsamında otomatik olarak tanımlanacaktır. Nüfus bilgileri ile ilgili herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur.
2- Askerlik alanıyla ilgili alan açılarak askerlikle ilgili bilgi (Terhis, Muaf, ..vb) seçimi yapılacaktır.
3- (+) işaretine tıklanarak bilgisayar ortamında bulunan adaya ait vesikalık bir fotoğraf yüklenecektir.
4- Adayın adres bilgileri (Mektup adresi, İlçe, Şehir) cep telefonu, e-mail adresi, tam ve doğru olarak yazılacaktır.
5- Adayın görev yaptığı İl Müdürlüğü ile Mezun Olduğu Bölüm / Programa ait bilgiler combolardan seçilecektir.
6- (*) ile belirtilen ve kırmızı renk tonuyla vurgulanan bilgilerin tam ve doğru olması halinde Kaydet butonuna tıklanarak ön kayıt işlemi tamamlanmış olacaktır.Kaydet butonuna tıklandığında öğrenci adayının yapmış olduğu ön kayıt işleminin başarı ile alındığına dair bir bilgi notu içeren sayfa açılacaktır.
Bu bilgi notunda ayrıca, öğrenci adayının kayıt bilgileri üzerinde ön kayıt tarihleri arasında yapmak isteyeceği değişiklikleri yapabilmesi için kullanıcı adı ve şifresi bulunacaktır.
Öğrenci adayı isterse bu kullanıcı adı ve şifresiyle ön kayıt tarihleri arasında kayıt bilgileri üzerinde değişiklik yapabilecektir.
Öğrenci adayı, yaptırmış olduğu ön kayıtla ilgili bilgileri yazdırmak için Sonuç Yazdır linkine tıklayacaktır.Bu sayfada yer alan (Printer) simgesine tıklandığında öğrenci adayının yapmış olduğu ön kayıt işlemleri ile ilgili bilgileri içeren belge yazdırılabilecektir.
POLİTAM GüvenlikBirimleri Lisans Tamamlama Programına Ön Kayıt İşleminiz Hayırlı olsun.....