Bankacılık ve Sigortacılık


Sponsorlu Bağlantılar


123 ... SonSon
 1. Bankacılık ve Sigortacılık

  Sponsorlu Bağlantılar


  Açıköğretim Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü

  Bankacılık ve Sigortacılık Önlisans Programı, 1993 yılında Açıköğretim Sisteminin yeniden yapılandırılması ile Açıköğretim Fakültesi bünyesinde açılan bir programdır. Bankacılık ve sigortacılık sektörlerinde çalışanların bilgi düzeyini artırmayı, güncelleştirmeyi; bu sektörlerde çalışmayı düşünenleri mesleğe hazırlamayı ve bu sektörlerde çalışmayı düşünmemekle birlikte çeşitli kurum ve kuruluşlarda çalışan, bankalarla ve sigorta şirketleriyle yoğun ilişkileri olanların bu konularda bilgi sahibi olmalarını amaçlamaktadır.Bu bölümden mezun olanlar Bankacılık ve Sigortacılık alanında özel ve kamu kuruluşlarında alanları ile ilgili çalışabilmektedirler.

  PROGRAM HAKKINDA BİLGİLER

  Bu bölümde okutulan dersler dönemliktir ve bölümün öğrenim süresi 2 yıldır. Her yıl güz ve bahar dönemi şeklinde eğitim verilmektedir. Her dönem Ara sınav ve Final sınavı yapılmaktadır. Snavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde çeşitli okullarda girerler.

  Bölümden mezun olan öğrenciler, "Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca DikeyGeçiş kapsamında sınavsız olarak açıköğretim belirli lisans bölümlerinin 3.sınıfına direk kayıt olurlar.


  AMAÇ

  Bu program, bankacılık ve sigortacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli ara elemanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Programda bankacılık ve sigortacılığın yanı sıra mevzuatla ilgili dersler de yer almaktadır.

  Kimler Kayıt Yaptırabilir?

  Adayların Bankacılık ve Sigortacılık Önlisans Programına yerleştirilebilmeleri için YGS puan türlerinin en az birinden 140,00 ve daha yüksek puan almaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra örgün bir programda kayıtlı olan öğrenciler, alanları dışında olmak üzere YGS’e girmeden İkinci Üniversite kapsamında Bankacılık ve Sigortacılık Önlisans Programına başvuru yapabilirler.
  Ortaöğretim kurumlarının Bankacılık, Bilgisayarlı Muhasebe, Borsa Hizmetleri, Deniz ve Liman İşletme, Dış Ticaret, Emlak Komisyonculuğu, Genel Hizmetler (Demiryolu), İşletme, İşletmecilik (Demiryolu), Muhasebe, Muhasebe, Finansman ve Pazarlama, Muhasebe ve Finansman, Pazarlama, Pazarlama ve Perakende, Satış Yönetimi ve Reklamcılık, Sigortacılık, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Tesis İşletmeciliği, Ticaret, Ticaret Liselerini Alan Ayrımı Olmadığı Dönemde Bitirenler, Ulaştırma Hizmetleri alanlarından mezun olanlar Bankacılık ve Sigortacılık Önlisans Programına sınavsız geçiş yapabilirler.
  Bu programa alınan öğrencilerden her öğretim yılında sınav, kitap, basılı malzeme ve eğitim-öğretim hizmetleri karşılığında öğretim gideri alınır.


  Kontenjan Sınırlaması ve Taban Puanları

  101050209 Bankacılık ve Sigortacılık Kontenjanı: 3000, 2015’te yerleştirilen :3000, Taban Puanı: 229,44

  Ek yerleştirme Kontenjanı:900 , Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen: 900, Ek yerleştirme Taban Puanı : 206,77

  .

  Sunulan Eğitim Olanakları

  Bankacılık ve Sigortacılık Önlisans Programında öğrenim gören öğrencilerin temel öğrenme materyali ders kitaplarıdır. Ders kitaplarına destek olmak amacı ile derslere ilişkin televizyon yayınları da programda yer almaktadır. Programdaki bazı temel dersler için Akademik Danışmanlık (yüz yüze eğitim) hizmeti sunulmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca internet üzerinden destek hizmeti alarak e-öğrenme uygulamalarından (e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-alıştırma ve e-danışmanlık) yararlanabilmektedirler.

  Mezuniyet Sonrası

  Mezun olan öğrenciler, “Bankacılık ve Sigortacılık Önlisans” diploması almaktadırlar. Mezunlar, Dikey Geçiş Sınavı ile Aktüerya, Bankacılık, Bankacılık ve Sigortacılık, Bankacılık ve Finans, İşletme, İktisat, Ekonomi, Ekonometri, Ekonomi ve Finans, Sigortacılık, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Uluslararası Finans, Uluslararası Ticaret, Uluslararası İşletmecilik gibi bölümlere geçiş yapabilmektedir.

  İş Olanakları


  Bankacılık ve Sigortacılık Programı mezunları, kamu ve özel sektöre ait bankalarda, finans kuruluşlarında, muhasebe şirketlerinde, değişik sektörlerin muhasebe servislerinde, bilgi işlem merkezlerinde kariyerlerini sürdürebilirler. Sigortacı olarak çalışmak isteyen mezunlar ise sigortacılık hizmetlerinin sunulduğu kamu ve özel sektöre ait, kurum ve kuruluşlarda çalışabilecekleri gibi kendi işlerini de kurabilirler.


  Ders Listesi İçin
  TIKLAYIN

  Ders Kodları İçin (Aöf Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Ders Kodları)TIKLAYIN

  İş ve İstihdam Alanları İçin (Bankacılık ve Sigortacılık İstihdam ve İş Olanakları)TIKLAYIN

  (Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Çıkmış Sorular)AÖF BANKACILIK VE SİGORTACILIK ÇIKMIŞ SINAV SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.


  Google+

  YouTube


 2. İşletmeden sonra bu bölümü okumayı düşünüyorum arkadaşlar nasil bi bölüm dersler falan.... yani bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.


 3. NiceA Nickli Üyeden Alıntı: İşletmeden sonra bu bölümü okumayı düşünüyorum arkadaşlar nasil bi bölüm dersler falan.... yani bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
  ben şu anda 1.sınıfta okumaktayım 1.sınıf drslerini sizde görüyosunuz zaten.2.sınıftakilerinde %80ini görmüş olmanız gerekio. işletme bolum mezunları zaten bankalarda sınavla çalışıyorlar.yani sana ekstradan bişey kazandıracağını sanmam&bence işletmeden sonra gereksiz.bende bu bolumu bitirdikten sonra işletme(3.sınıftan başlayabiliyoruz) bolumune geçiş hakkı var onu kullanıcam.;)


 4. lutfen bılmeden laf atmayın. ben marmara unv aktuerya bölumunde okuyorum. 4 senelık ısletmeyı 2 senelık sıgortacılıga tercıh ederım :))
  zaten 2 sene kocaelı unv de sıgortacılık okumustum.


 5. seckin26222 Nickli Üyeden Alıntı: ben şu anda 1.sınıfta okumaktayım 1.sınıf drslerini sizde görüyosunuz zaten.2.sınıftakilerinde %80ini görmüş olmanız gerekio. işletme bolum mezunları zaten bankalarda sınavla çalışıyorlar.yani sana ekstradan bişey kazandıracağını sanmam&bence işletmeden sonra gereksiz.bende bu bolumu bitirdikten sonra işletme(3.sınıftan başlayabiliyoruz) bolumune geçiş hakkı var onu kullanıcam.;)
  mantıklı bi düşünce gerçekten teşekurler.


 6. ben de bankacılık 2 . sınıftayım.dersaneden aldığım 2 dersim var bu yıl.istatistik ile Atatürk İlke ve İnk. dersleri.onun dışında Ankara'da yaşamama rağmen diğer derslerimizi verecek dersane yok ve o dersler de çok zor .ama yine de fikrimi sorarsanız arkadaşlar bankacılık bir numaralı bölüm derim. bankacılık sig. muhasebesini geçebilirsem okul biter :)


 7. :)benim 2. sınıftan dört dersim var onları verirsem bu sene inşallah diplomayı alıcam


 8. benimde birinci sınıftan 4 dersim var iktisat mat.ing.hukuk bütünleme sınavı için tavsiyeniz varmı?tşkler.


 9. Bende Bankacılık Ve Sıgortacılık 1.sınıftayım Butunlemelere Kaldım Sadece 1 Dersten Gecebıldım :( Butunlemelerde ınsallah Hepsını Verebılırım Tek Dılegım Bu :(


 10. arkadaşlar bence en kısa zamanda bir program yapıp çalışmaya başlamalısınız.aöf nin sitesinde verilen ders anlatım videolarını dinleyip sonra da e-öğrenme portalından alıştırma ve testleri çözebilirsiniz.son olarak yardımcı kitap ve internette bulunan sınav hazırlık sitelerindeki soruları da bir gözden geçirin derim.şunun şurasında 2 ay dişimizi sıkacağız.hepinize başarılar dilerim.


123 ... SonSon
Bankacılık ve Sigortacılık Yer İstanbul , 34, TR incelenme 23096 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015