Sponsorlu Bağlantılar


123 ... SonSon
 1. Bankacılık ve Sigortacılık

  Sponsorlu Bağlantılar


  Bankacılık ve Sigortacılık


  GENEL BİLGİ

  Bankacılık ve Sigortacılık Önlisans Programı, 1993 yılında Açıköğretim Sisteminin yeniden yapılandırılması ile Açıköğretim Fakültesi bünyesinde açılan bir programdır. Bu bölümden mezun olanlar Bankacılık ve Sigortacılık alanında özel ve kamu kuruluşlarında alanları ile ilgili çalışabilmektedirler.

  PROGRAM HAKKINDA BİLGİLER

  Bu bölümde okutulan dersler yıllıktır ve bölümün öğrenim süresi 2 yıldır. Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda üç kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara, yılsonu ve bütünleme sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar.

  Bölümden mezun olan öğrenciler, "Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca örgün veya Açıköğretim Sistemi ile öğrenim yapan programlara dikey geçiş yapma olanağına sahiptir.


  AMAÇ

  Bu program, bankacılık ve sigortacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli ara elemanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Programda bankacılık ve sigortacılığın yanı sıra mevzuatla ilgili dersler de yer almaktadır.

  SUNULAN OLANAKLAR

  Bankacılık ve Sigortacılık Önlisans Programında öğrenim gören öğrencilerin temel öğrenme materyali ders kitaplarıdır. Ders kitaplarına destek olmak amacı ile derslere ilişkin televizyon yayınları da programda yer almaktadır. Programdaki bazı temel dersler için Akademik Danışmanlık (yüz yüze eğitim) hizmeti sunulmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca internet üzerinden destek hizmeti alarak e-öğrenme uygulamalarından (e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-alıştırma ve e-danışmanlık) yararlanabilmektedirler.
  Bankacılık ve Sigortacılık Ders Listesi

  1.Sınıf

  1.Genel İşletme
  2.Davranış Bilimlerine Giriş
  3.İktisada Giriş
  4.Genel Matematik
  5.Genel Muhasebe
  6.Hukuka Giriş
  7.Temel Bilgi Teknolojileri
  8.Yabancı Dil (İngilizce)
  (Almanca)
  (Fransızca)

  2.Sınıf
  1.Banka ve Sigorta Hukuku
  2.Banka ve Sigorta Pazarlaması
  3.Sigortacılık Uygulamaları
  4.Bankacılık Uygulamaları
  5.Banka ve Sigorta Muhasebesi
  6.İstatistik
  7.Türk Dili
  8.Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi


  Google+

  YouTube


 2. İşletmeden sonra bu bölümü okumayı düşünüyorum arkadaşlar nasil bi bölüm dersler falan.... yani bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.


 3. NiceA Nickli Üyeden Alıntı: İşletmeden sonra bu bölümü okumayı düşünüyorum arkadaşlar nasil bi bölüm dersler falan.... yani bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
  ben şu anda 1.sınıfta okumaktayım 1.sınıf drslerini sizde görüyosunuz zaten.2.sınıftakilerinde %80ini görmüş olmanız gerekio. işletme bolum mezunları zaten bankalarda sınavla çalışıyorlar.yani sana ekstradan bişey kazandıracağını sanmam&bence işletmeden sonra gereksiz.bende bu bolumu bitirdikten sonra işletme(3.sınıftan başlayabiliyoruz) bolumune geçiş hakkı var onu kullanıcam.;)


 4. lutfen bılmeden laf atmayın. ben marmara unv aktuerya bölumunde okuyorum. 4 senelık ısletmeyı 2 senelık sıgortacılıga tercıh ederım :))
  zaten 2 sene kocaelı unv de sıgortacılık okumustum.


 5. seckin26222 Nickli Üyeden Alıntı: ben şu anda 1.sınıfta okumaktayım 1.sınıf drslerini sizde görüyosunuz zaten.2.sınıftakilerinde %80ini görmüş olmanız gerekio. işletme bolum mezunları zaten bankalarda sınavla çalışıyorlar.yani sana ekstradan bişey kazandıracağını sanmam&bence işletmeden sonra gereksiz.bende bu bolumu bitirdikten sonra işletme(3.sınıftan başlayabiliyoruz) bolumune geçiş hakkı var onu kullanıcam.;)
  mantıklı bi düşünce gerçekten teşekurler.


 6. ben de bankacılık 2 . sınıftayım.dersaneden aldığım 2 dersim var bu yıl.istatistik ile Atatürk İlke ve İnk. dersleri.onun dışında Ankara'da yaşamama rağmen diğer derslerimizi verecek dersane yok ve o dersler de çok zor .ama yine de fikrimi sorarsanız arkadaşlar bankacılık bir numaralı bölüm derim. bankacılık sig. muhasebesini geçebilirsem okul biter :)


 7. :)benim 2. sınıftan dört dersim var onları verirsem bu sene inşallah diplomayı alıcam


 8. benimde birinci sınıftan 4 dersim var iktisat mat.ing.hukuk bütünleme sınavı için tavsiyeniz varmı?tşkler.


 9. Bende Bankacılık Ve Sıgortacılık 1.sınıftayım Butunlemelere Kaldım Sadece 1 Dersten Gecebıldım :( Butunlemelerde ınsallah Hepsını Verebılırım Tek Dılegım Bu :(


 10. arkadaşlar bence en kısa zamanda bir program yapıp çalışmaya başlamalısınız.aöf nin sitesinde verilen ders anlatım videolarını dinleyip sonra da e-öğrenme portalından alıştırma ve testleri çözebilirsiniz.son olarak yardımcı kitap ve internette bulunan sınav hazırlık sitelerindeki soruları da bir gözden geçirin derim.şunun şurasında 2 ay dişimizi sıkacağız.hepinize başarılar dilerim.


123 ... SonSon
Bankacılık ve Sigortacılık Yer İstanbul , 34, TR incelenme 16860 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2014
www.aofdestek.net 2007-2014
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1