Büro Yönetimi


Sponsorlu Bağlantılar


 1. Büro Yönetimi

  Sponsorlu Bağlantılar


  Açıköğretim Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Önlisans Bölümü

  Büro Yönetimi ve Sekreterlik Önlisans Programı, 1993 yılında Açıköğretim Sisteminin yeniden yapılandırılması ile Açıköğretim Fakültesi bünyesinde açılan bir programdır. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı; yöneticilerin ofis çalışmalarına katkıda bulunacak bilgi ve becerilerle donatılmış nitelikli ara insan gücü yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu bölümden mezun olanlar Büro Yönetimi ve Sekreterlik alanında özel ve kamu kuruluşlarında çalışabilmektedirler.

  Kimler Kayıt Yaptırabilir?

  Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının Büro Hizmetleri, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Hukuk Sekreterliği, Kütüphanecilik, Sekreterlik, Yönetim ve Ticaret Sekreterliği, Tıbbi Sekreterlik, Tıp Sekreterliği alan/kol/bölümlerinden mezun olan öğrenciler Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programına sınavsız yerleştirilebilmektedir. Örgün bir yükseköğretim programında kayıtlı ya da mezun olanlar, İkinci Üniversite uygulamasına başvurarak ÖSYM sınavına girmeden bu programa başvurabilirler. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı, lise eğitimden sonra iki yıllık bir eğitim sunmaktadır. YGS sınavında yeterli puan alan ve programımızı tercih eden öğrenciler, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Önlisans Programına kayıt yaptırmaya hak kazanırlar.

  Kontenjan

  101050933 Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
  Kontenjanı: 1500, 2015’te yerleştirilen :1500, Taban Puanı: 229,76

  Ek yerleştirme Kontenjanı:450, Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen: 450, Ek yerleştirme Taban Puanı : 206,33


  Ayrıca herhangi bir örgün eğitimde okuyanlar ikinci üniversite kapsamında programa sınavsız ve kontenjan sınırı olmadan kayıt olabilirler..

  Mezuniyet Sonrası

  Kamu personeli seçme sınavı ile personel alan birçok kurum Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı mezunlarını istihdam etmektedir.
  Programı bitiren öğrencilere ön lisans diploması verilir ve mezunlarımız “Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Meslek Elemanı” unvanı alırlar. Ayrıca mezunlarımız lisans öğrenimine hazırlık programına katılmadan işletme ve iktisat fakültelerinin üçüncü sınıfına kayıt yaptırabilirler.
  Bölümden mezun olan öğrenciler, "Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca örgün veya Uzaktan Eğitim Sistemi ile öğrenim yapan programlara dikey geçiş yapma olanağına sahiptir.
  Üniversitelerin 4 yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler, İşletme Bilgi Yönetimi, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Yönetim Bilişim Sistemleri programlarına dikey geçiş yapabilirler.

  İş Olanakları


  Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Önlisans Programını tamamlayanlar güçlü büro yönetimi ve yönetici asistanlığı bilgi ve becerileri ile kurum ve kuruluşlarda birçok fırsat elde edebilirler. Küçük ya da büyük, ulusal ya da uluslararası, ister hizmet sektörü ister üretim sektörü olsun her tür firmada, eğitimden, turizme tüm iş kollarında çalışabilirler.

  Ders Listesi için TIKLAYIN

  Ders Kodları için
  (Aöf Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölümü Ders Kodları)TIKLAYIN

  Uygulamalı Klavye Dersi Bilgisi İçin (Staj ve Uygulamalı Dersler)TIKLAYIN  Google+

  YouTube


 2. eee ders notları nerede?


 3. büro yönetimiyle ilgili sınav soruları yok mu?


 4. Inkilap tarihi ve türk dili soruları gönderseniz


 5. arkadaşlar klavye dersi sınavını nasıl yapcaz giren arkadaşlar biraz bilği versin,zormu,kolaymı?


 6. lütfen cvp bekliyorum bide büro yönetimi okuyan arkadaşlar daha dyanışma içinde olursak iyi olcak


 7. sınava girdim herkeze tşkler cvplar için :):) çok şükür çok iyi geçti


 8. Gözünüz aydın bilgim olmayan bir konu olduğu için cevap yazamadım kusura bakmayın.
  Siz değerli görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.


 9. mezun oldum
  kısmet hepinize inş arkadaşlar :)


 10. Konu kontenjan sınırlamasına ve eğitim sistemine göre güncellenmiştir.


Büro Yönetimi Yer İstanbul , 34, TR incelenme 11354 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015