53 Üniversiteye Pedagojik Formasyon İzni Verild!!


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
 1. 53 Üniversiteye Pedagojik Formasyon İzni Verild!!

  Sponsorlu Bağlantılar


  53 Üniversiteye Pedagojik Formasyon İzni Verild!!

  Binlerceüniversite mezununun formasyon alamadığı için öğretmen olamaması sorununu YÖK çözüyor. YÖK toplam 53 üniversiteye, 12 bin 500 kişilik pedagojik formasyon programı açma izni verdi. YÖK, kontenjanların yüzde 20'sinin MEB'in ihtiyaç duyduğu rehber, okul öncesi, İngilizce, din kültürü, Türk dili ve edebiyatı, müzik, matematik gibi öğretmenliklere ayrılmasını istedi.

  Bazı üniversiteler ve kontenjanları şöyle: "Abant İzzet Baysal, Adnan Menderes, Akdeniz, Bahçeşehir, Celal Bayar, Cumhuriyet, Onsekiz Mart, Osmangazi, Fırat, Dicle, Dumlupınar, İnönü, Kafkas, Sütçü İmam, Karadeniz Teknik, Kocaeli, Pamukkale, Rize, Süleyman Demirel, Trakya, Uludağ, Yüzüncü Yıl ve Karaelmas üniversitelerine 200'er, Ankara, Anadolu, Atatürk, Çukurova, Dokuz Eylül, Ege, Erciyes, Gazi Üniversitesi, İstanbul, Marmara,Ondokuz Mayıs, Sakarya, Selçuk ve Yıldız Teknik Üniversitelerine ise 400'er kontenjan."

  Kaynak : Pedagojik formasyon izni 53 üniversiteye - Sabah

  Google+

  YouTube


 2. Balıkesir fen Edebiyat Fakültesi de bü 53 üniversite içerisinde mi acaba? Keşke alabilsek ne iyi olur. Bütün ümidim bu.


53 Üniversiteye Pedagojik Formasyon İzni Verild!! Yer İstanbul , 34, TR incelenme 1346 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015