Sponsorlu Bağlantılar


12 SonSon
 1. Açıköğretim Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtım Önlisans Bölümü

  Sponsorlu Bağlantılar


  Açıköğretim Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtım Önlisans Bölümü


  Hızla gelişen sanayisi ve artan nüfusuyla orantılı olarak ülkemizin elektrik enerjisine olan gereksinimi her geçen gün artmaktadır. Ülkemizdeki enerji kaynaklarının kısıtlı olması ise gerekli ihtiyacı karşılama konusunda dışa bağımlılığımızı ortaya çıkarmaktadır. İşte bu nedenlerle, üretiminden tüketimine kadar geçen süreç içerisinde elektrik enerjisinin verimli ve tasarruflu bir şekilde harcanmasına dikkat edilmelidir. Bu durumda ülkemizin elektrik enerjisinin üretimi, dağıtımı, iletimi ve verimli bir şekilde kullanımı aşamalarında hizmet verecek olan iyi yetişmiş ara eleman gücüne gereksinimi gün geçtikçe artmaktadır.

  Bu program elektriğin üretiminden tüketimine kadar geçen her alanda, EİE, TEİAŞ, EÜAŞ, TETAŞ gibi kamu kurumlarında, elektrik enerjisinin dağıtım ve pazarlamasından sorumlu tüm kuruluşlarda ve elektrik enerjisini kullanan tüm sanayi kuruluşlarında görev alabilecek ara eleman gereksinimini karşılamak üzere 2009- 2010 yılından başlamak üzere uzaktan öğrenim sisteminde öğrenci almaya başlamıştır. Bu programdan mezun olanların Enerji Yöneticisi çalıştırma zorunluluğu olan işletmelerde, bu kişilere yardımcı eleman olarak da istihdam edilmeleri mümkündür.


  Okutulan Dersler

  1. yıl
  GENEL MATEMATİK
  TEKNOLOJİNİN BİLİMSEL İLKELERİ
  GELENEKSEL ENERJİ KAYNAKLARI VE KULLANIMI
  GENEL İŞLETME
  İKTİSADA GİRİŞ
  HUKUKA GİRİŞ
  TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ
  YABANCI DİL

  2. yıl
  YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI VE KULLANIMI
  ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETİMİ VE DAĞITIMI
  ENERJİ TASARRUFU VE ÇEVRE
  YÖNETİM ORGANİZASYON
  ENERJİ EKONOMİSİ
  ENERJİ ANALİZİ VE YÖNETİMİ
  TÜRK DİLİ
  ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILÂP TARİHİ


  Google+

  YouTube


 2. Meslek Yüksek Okulundan Mezunlar Elektrik Teknikeri ünvanını alıyorlar. Ve dersleri çok zordur.
  Peki bu bölümden mezun olanların ünvanı ne olacakdır, meslekle ilgili ders sayısı çok az ve sözel ağırlıklı, elektrik sayısal ağırlık zor bir bölümdür... Yani bi adaletsizlik var burada sanki.


 3. slm ilgili bölüme yeni kayıt yaptırdım.kitapları biraz karıştırdım çok zor değil.yeni açıldığı için nette fazla bir bilgi bulamadım derslerle ve genel olarak bilgi verirseniz sevinirim.


 4. erhan048 Nickli Üyeden Alıntı: Meslek Yüksek Okulundan Mezunlar Elektrik Teknikeri ünvanını alıyorlar. Ve dersleri çok zordur.
  Peki bu bölümden mezun olanların ünvanı ne olacakdır, meslekle ilgili ders sayısı çok az ve sözel ağırlıklı, elektrik sayısal ağırlık zor bir bölümdür... Yani bi adaletsizlik var burada sanki.
  Adaletsizlik her alanda oluyor ne yazıkki care tasarlamak bize düşüyor.


 5. hummers Nickli Üyeden Alıntı: slm ilgili bölüme yeni kayıt yaptırdım.kitapları biraz karıştırdım çok zor değil.yeni açıldığı için nette fazla bir bilgi bulamadım derslerle ve genel olarak bilgi verirseniz sevinirim.
  Arkadaşım googldn yazarsan yada açık öğretimin resmi sitesine girersen aradığın bu bilgiye ulaşabilirsin. Bende yada bi başkasıda bunu bu şekilde yapacak ama bunu sende yapabilirsin.Çok açık söz oldu kusura bakma ;)


 6. soruyu tekrar okursanız verdiğiniz cevabın yanlışlığını sizde fark edeceksiniz.google yani net'te yeterli bilgi bulamadığım için orjinal taze bilgi almaya çalışmıştım.yinede ilgilendiğiniz için teşekkürler.


 7. hummers Nickli Üyeden Alıntı: soruyu tekrar okursanız verdiğiniz cevabın yanlışlığını sizde fark edeceksiniz.google yani net'te yeterli bilgi bulamadığım için orjinal taze bilgi almaya çalışmıştım.yinede ilgilendiğiniz için teşekkürler.
  Bu bölüm yeni açılmıssa pek bir şey bulmazsın zaten . Biraz yaşayıp göreceksin. Kırmak amaçıyla sölemedım ben netten bak diye , burda çok saçma sapan şeylerı soruyolar hani en basit şeyı googlden baksa bulacak ama işlerıne gelmıyolar neyazkkı coğunun :o neyse bende tşk. ederim anlayışın için iyi forumlar


 8. kardeş 2 yıllık end.elektronik mezunuyum ve ben bu bölüme kayıt olabilirmiyim sonuçta elektronikten elektirik'e geçicem ve bu bölüm bizim gördüğümüz derslerden kolay gibi duruyo sadece matematik var bizim bölüm de 9 ders varsa 3 sözeldi gerisi sayısal ağırlıklı hesap yani


 9. endüstri meslek lisesi elektrik bölümü mezunuyum ve acabe elektrik enerjisi üretim iletim dağıtım bölümüne derekt geçiş hakkından faydalanarak kayıt yaptırabilirmiyim


 10. onurçağ alektrik enerjisi bölümüne dikey geçiş yapabilirsin..sınavsız..:))ben öyle yaptım ilk sınav biraz zordu...vizeye çok çalışmak gerek..


12 SonSon
Açıköğretim Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtım Önlisans Bölümü Yer İstanbul , 34, TR incelenme 31716 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2014
www.aofdestek.net 2007-2014
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1