" Hava Durumu "


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
İlkİlk ... 11192021
 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İstanbul öğle saatlerine kadar bölgesel yağışlı.. Sıcaklık 21 - 22 derecelerde.. Hafta ortalarında sıcaklık normallere çıkıyor..


 2. hava durumunu temel su sekılde ogrenıyomus :) bı tane ıp alıyomus elıne camdan dsarı ckarıyomus eger ıp sallanırsa hava ruzgarlı eger ıp ıslanıyorsa hava yagömurlu :)))))) en kolay yntem


 3. gulsentuncel Nickli Üyeden Alıntı: hava durumunu temel su sekılde ogrenıyomus :) bı tane ıp alıyomus elıne camdan dsarı ckarıyomus eger ıp sallanırsa hava ruzgarlı eger ıp ıslanıyorsa hava yagömurlu :)))))) en kolay yntem
  TEMEL İŞTE...:)


 4. :)))) ben artık hava durumlarına gvenmıyrm temelın dedgı mantıklı valla :) ya yagmur yagcak dyolar snra alıyrm semsıyeyı hırkamı snrra tasıdıgmla kalıyrm tabı :)


 5. gulsentuncel Nickli Üyeden Alıntı: :)))) ben artık hava durumlarına gvenmıyrm temelın dedgı mantıklı valla :) ya yagmur yagcak dyolar snra alıyrm semsıyeyı hırkamı snrra tasıdıgmla kalıyrm tabı :)
  ZAMAN KÖTÜ ZAMAN, İNSANLARI GİBİ HAVASI DA BOZUK.. Bİ ÖYLE Bİ BÖYLE....


 6. ewet devir cok kotu :) eskıden bolemıydı bızım zmnımızda :)


 7. KAVURUCU SICAKLAR NE KADAR SÜRECEK?.. METEOROLOJİ YETKİLİLERİ AÇIKLADI!..


  Halen ülke genelinde etkili olan yüksek sıcaklıkların, bu hafta ve gelecek hafta da etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor.

  Sıcaklarının, batı bölgelerde mevsim normallerinin 2 ila 6 derece üzerinde; Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’da mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

  Yarın yurdun kuzey ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Siirt, akşam saatlerinden itibaren Sakarya, Kocaeli, Bilecik, Düzce, Bolu, Karabük, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Çankırı ve Ankara’nın kuzey çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Yağışların Kars, Ardahan, Iğdır, Artvin, Ağrı ve Erzurum;un kuzey ilçelerinde kuvvetli olması öngörülüyor.

  Bazı il merkezlerinde mevsim normalleri ile gelecek günlerde beklenen en yüksek sıcaklık değerleri şöyle:

  MERKEZ MEVSİM NORMALİ (TEMMUZ) GELECEK GÜNLERDE BEKLENEN EN YÜKSEK SICAKLIK DEĞERİ
  İstanbul 29 33-36
  Ankara 30 32-36
  İzmir 33 34-38
  Antalya 35 34-37
  Adana 34 34-37
  Samsun 27 29-32
  Trabzon 26 29-32
  Erzurum 27 24-27
  Şanlıurfa 39 38-40


 8. ve o yağmur sakarya'ya yağdı...ama çok sıcak yine...


 9. Türkiye hem yüksek sıcaklık hem de güneşin yakıcı etkisiyle kavruluyor.

  Sıcaklıklar, güneşin altında 7 ila 10 derece daha yüksek hissediliyor, o nedenle sıcak hava dalgası çekilene kadar mümkün olduğunda güneşe çıkılmamalı. Açık renkli, bol ve teri çeken pamuklu giysiler tercih edilmeli. Güneşe çıkarken ise şapka hatta açık renkli şemsiye kullanılmalı. Alkol ve yağlı yiyeceklerden de uzak durulmalı.

  MARMARA
  İstanbul'da Perşembe ve Cuma günü poyrazın 30 km hızla esmesi İstanbulluları biraz serinletecek. Cumartesi günü hafif yağmur dahi olabilir.
  Marmara'da poyraz yeniden sertleşiyor ve bölgede sıcaktan bunalanlara nefes aldıracak. Balıkesir, Bursa Sakarya boyunca sıcaklık 35-36 dereceye kadar yükseliyor. Cumartesi günü ise bölgede yaz sağanakları bekleniyor.


  İÇ ANADOLU
  İç Anadolu’da etkili olan sıcak hava dalgası bir hafta daha kalacak, en sıcak günler cumartesi ve pazar olacak. Yarın Kırıkkale, Nevşehir, Kayseri, Karaman boyunca termometre değeri yine 35-36 derece.


  EGE
  Ege'de sıcaklık 2-3 derece daha artıyor ama rüzgar Çeşme-Bodrum boyunca sertleşecek.İzmir'de ve Bodrum boyunca Ege kıyılarında yarın rüzgar sertleşecek. Bodrum'da hızı 40km'ye çıkacak ve hissedilen sıcaklığın biraz düşmesine neden olacak.
  Bodrum ve Marmaris'te hızı 40 km'ye kadar çıkabilir. Aydın, Denizli, Muğla yarın 39 derece, Cuma günü 40-41 derece.


  AKDENİZ
  Akdeniz'de 5 gün boyunca gölgede hissedilen sıcaklık 40 dereceyi aşacak, Cuma günü Isparta bile 37 dereceyi görecek. Güneydoğu aşırı sıcak ama rüzgarlı, cuma günü gölgede Diyarbakır 45, Şanlıurfa 47 derece.


  DOĞU ANADOLU
  Doğu Anadolu'da aşırı sıcaklar daha uzun süre kalacak. Yarın Erzurum 34, Malatya ve Elazığ 42, Van 32 derece.


  KARADENİZ
  Karadeniz hem sıcak hem de nemli, Batı Karadeniz'e ise sert Poyraz biraz serinlek verecek. Bolu 35, Karabük 37, Samsun 32 derece. Yarın Trabzon-Artvin arasında yaz sağanağı da bekleniyor.


  Cumartesi günü Trakya, Bursa, Bolu, Kastamonu ve Batı Karadeniz boyunca yaz sağanakları olacak.


İlkİlk ... 11192021
" Hava Durumu " Yer İstanbul , 34, TR incelenme 15492 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015