" Hava Durumu "


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
12311 ... SonSon
 1. Kuvvetli Yağışlara Dikkat!

  Sponsorlu Bağlantılar


  Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla görülecek yağışların sabah saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarında (Giresun, Trabzon, Rize, Hopa) kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde 1 ila 3 derece artacak.

  RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, kuzeybatı kesimlerde kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.

  UYARILAR
  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Sabah saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarında (Giresun, Trabzon, Rize, Hopa) kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Sel, Su baskını, Heyelan vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, doğalgaz ve soba kaynaklı zehirlenmeler, vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, gece geç saatlerde güney ve doğusu aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Tekirdağ çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.

  EGE: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Aydın, Muğla, Denizli, Uşak ve Afyon çevreleri ile zamanla bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.

  AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, Adana, K.Maraş, Osmaniye ve Hatay ile öğle saatlerinden sonra Antalya, Isparta ve Burdur çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, Kayseri, Sivas ile sabah saatlerinde Nevşehir, Niğde, Yozgat, Aksaray, akşam saatlerinden sonra Konya, gece saatlerinde Ankara ve Eskişehir çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak.

  BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge geneli ile gece geç saatlerde Bolu ve Düzce çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar bölgenin kıyı kesiminde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Çorum dışında bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı geçecek. Yağışların sabah saatlerinde Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

  DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  (Alıntıdır)

  Google+

  YouTube


 2. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinde aralıklarla yağışların görüleceği tahmin ediliyor.


  ANKARA (ANKA)- Bu sabah ve gece saatlerinde Trakya, Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda sıcaklıkların sıfır derecenin altında seyretmesi bekleniyor. Meteoroloji bu bölgelerde don uyarısında bulundu.  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinde aralıklarla yağışların görüleceği tahmin ediliyor.
  Hava sıcaklığı gündüz iç kesimlerde güneşlenmeyle birlikte 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Sabah ve gece saatlerinde Trakya, Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda sıcaklıkların sıfır derecenin altında seyretmesi bekleniyor.
  Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeybatı (Karayel), öğle saatlerinden sonra Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ile Kıyı Ege'de kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esecek.

  -KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI-
  Rüzgarın; Marmara, Ege ve zamanla Batı Akdeniz'de kuzey yönlerden kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (doğalgaz ve soba kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçmaları vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekiyor

  -ÇIĞ UYARISI-
  Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekiyor

  -BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI-
  Sabah ve gece saatlerinde Trakya, Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda sıcaklıkların sıfır derecenin altında seyretmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta tarımsal faaliyette bulunan vatandaşların olmak üzere ilgililerin tedbirli olması gerekiyor.

  -BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU-
  Yapılan son tahminlere göre, bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

  MARMARA: Parçalı çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların, genellikle yağmur, Edirne, Kırklareli ve Bilecik ile Bursa'nın doğu çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgar; sabah kuzeybatı (Karayel), öğleden sonra kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esecek.

  EGE : Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra Manisa ve İzmir'in kuzey çevreleri yağmurlu, Kütahya ve Afyon karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Rüzgar; Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esecek.

  AKDENİZ: Parçalı, zamanla iç kesimleri çok bulutlu geçecek.

  İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra Eskişehir ve Çankırı, akşam saatlerinde bölgenin kuzeyi (Eskişehir, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat ve Sivas) hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra Samsun, Amasya ve Çorum, akşam ve gece bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekiyor.

  DOĞU ANADOLU: Parçalı, zamanla kuzey ve doğusu çok bulutlu geçecek. Bölgenin doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek 3. Bilgilendirme için teşekkürler.


 4. Balkanlardan gelecek yeni soğuk hava batı bölgeleri en fazla çarşamba, yurdun doğusunu ise perşembe etkileyecek. İstanbul'da karla karışık yağmur yağacak.
  Avrupa, Romanya ve Rusya'yı etkileyen soğuk hava Türkiye'ye de geliyor, yeni soğuk hava dalgası bu hafta etkili olacak. Kuzey ve iç kesimlere kar yağışı gelecek. İstanbul'da bu gece kısa süreli yağış var, yükseklere sulu kar şeklinde yağabilir, salı hava güneşli ve 8 derece, çarşamba günü karla karışık yağmurlu ve çok soğuk, 5 derece olacak. Ankara kısa süre kar yağışlı, sıcaklık 4 derece ve sulu kar yağışı görülecek. İzmir parçalı bulutlu ve 12 derece olacak. İzmir'de çarşamba en soğuk gün. Marmara Bölgesi'nde çarşamba günü karla karışık yağmur ve hafif kar yağışı bekleniyor. Sakarya ve Bursa arasında hafif sulu kar olacak, Marmara'da hava açık ve çok soğuk. Çarşamba günü bölgenin geneline karla karışık yağmur geliyor.

  İç Anadolu Bölgesi soğuyacak, Eskişehir, Çankırı, Sivas ve Yozgat arasına hafif kar yağacak. Çarşamba ve perşembe günü kuvvetli don ve yer yer buzlanmaya karşı dikkatli olunmalı.
  Ege'de hava güneşli ve soğuk, sıcaklık kıyılarda 12, iç kesimlerde 5 dereceye inecek, çarşamba günü kuvvetli poyraz yağış getirecek. Akdeniz Bölgesi'nde sıcaklık bu hafta 4-5 derece düşecek, güneyde en soğuk gün ise perşembe. Çarşamba ve perşembe gece saatlerinde don ve zirai buzlanma riskine karşı seracılar tedbirli olmalı.

  Güneydoğu yağmurlu, Diyarbakır'da sıcaklık 10 derece düşecek. Doğu Anadolu'da su baskınlarına dikkat, yağışlar şiddetli yağacak, hava 5-7 derece soğuyacak. Erzurum, Kars, Ağrı ve Erzincan arasına kar yağacak.
  Karadeniz'de Trabzon ve Artvin'deki kuvvetli yağmur sürecek, Bolu, Kastamonu ve Amasya boyunca kar yağacak, Bolu 2, Trabzon 5 dereceye inecek.

  (Alıntıdır)


 5. Yooo bi yanlışlık olmasın?? Bu gün hava çok güzel aksine.Ama bilgilendirme için teşekürler.


 6. Mustafa ŞENÇALAR Nickli Üyeden Alıntı: Yooo bi yanlışlık olmasın?? Bu gün hava çok güzel aksine.Ama bilgilendirme için teşekürler.
  Gündüz burada da hava güzeldi fakat şuan bir anda soğudu ve yağmur yağıyor.Aldığım haberler bu doğrultuda :)


 7. İstanbu'a kar mı yağacak, yoksa bahar mı geliyor? Üstüste gelen haberler kafaları karıştırdı. Meteorolojiden dün yapılan açıklamaya göre Marmara Bölgesi'nde çarşamba günü (bugün) karla karışık yağmur bekleniyordu.
  İstanbul'da daha karı göremeden gelen haber ise tamamen zıttı: Bugünden (Çarşamba) itibaren soğuk hava İstanbul'u terk edecek ve hafta sonu bahar gelecek!
  KARLA KARIŞIK YAĞMUR VAR AMA BAHAR GELİYOR
  Açıklamayı Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım yaptı. Yıldırım soğuk ve yağışlı havanın bugünden itibaren İstanbul'u terk edeceğini ve hafta sonunda, mevsim normallerinin üzerine yükselecek sıcaklıklarla kentte adeta bir ''bahar havası'' yaşanacağını söyledi.

  BAHAR GELİYOR AMA DON OLACAK

  ''Soğuk ve yağışlı hava bugünden itibaren İstanbul'u terk ediyor'' diyen Yıldırım, ancak bu gece ve yarın sabah saatlerinde -2 dereceye kadar düşecek sıcaklıklar nedeniyle don ve buzlanma görüleceğini belirterek, sürücülere dikkatli olmaları uyarısında bulundu.

  Mustafa Yıldırım, hafta sonuna kadar parçalı ve az bulutlu bir havanın hüküm süreceğini belirterek, yarın en düşük ve en yüksek sıcaklıkların -1 ve 10, Cuma günü 4 ve 12 derece olacağını bildirdi.

  HAFTASONU BAHAR GELİYOR
  Hafta sonu ise adeta bir bahar havası yaşanacağını dile getiren Yıldırım, Cumartesi günü en düşük ve yüksek sıcaklıkların 6-12, pazar günü de 9-17 olacağını, az bulutlu ve açık bir havanın hüküm süreceğini aktardı.

  Mustafa Yıldırım, hava durumunun hafta başında da mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini sözlerine ekledi.

  (Alıntıdır)


 8. ehueeuheueheu :D millet iyice şaşırmış valla :D


 9. ECRİN90 Nickli Üyeden Alıntı: ehueeuheueheu :D millet iyice şaşırmış valla :D
  Bencede valla bizede yanlış haber verdiriyorlar :D


 10. HAVA SICAKLIĞI: Trakya'da 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde 3 ila 5 derece azalacak.

  RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), zamanla Marmara'da güney güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Batı Akdeniz, İç ve Doğu bölgelerde kuvvetli olarak esecek.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA: Parçalı bulutlu geçecek.

  EGE: Parçalı bulutlu geçecek.

  AKDENİZ: Parçalı, zamanla doğu kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar, bölgenin batı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-50 km/saat) olarak esecek.

  İÇ ANADOLU: Parçalı, güney ve doğu kesimleri çok bulutlu, ilk saatlerde Konya, Kayseri, Sivas, Niğde ve Karaman çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Rüzgar, bölgenin güney kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek.

  BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile Samsun ve Ordu çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların, kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

  DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Van, Hakkari ve Şırnak çevreleri, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölgenin doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir. Rüzgar, bölgenin batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden (Poyraz) kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  (Alıntıdır)


12311 ... SonSon
" Hava Durumu " Yer İstanbul , 34, TR incelenme 15450 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015