Üniversite ve Açıköğretim harçları Kaldırıldı!


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
 1. Üniversite ve Açıköğretim harçları Kaldırıldı!

  Sponsorlu Bağlantılar


  27.08.2012 tarihinde yapılan bakanlar kurulu kararına göre, Başbakan'ın daha öncelerde duyurduğu şekilde üniversite öğrencilerinden alınann harç ücretlerinin artık laınmayacağı duyuruldu.

  Bu karara göre 2012 ÖSYM tercih sonuçlarına göre yerleşen ve mevcut kayıtlı tüm örgün 1.öğretim öğrencileri ile tüm açıköğretim öğrencileri artık devletçe alınan katkı payını ödemeyecek. Bu yıllık 100tl gibi bir rakama tekabül etmektedir. Ama tabii öğrenim, kitap, sınav giderleri adı altında üniversitenin almış olduğ harçlar alınmaya devam edilecek. Buda yıllık bize 400tl civarı bir maliyetin olacağı anlamına gelmektedir.

  Haberin Tamamını aşağıdan okuyabilirsiniz.

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç üniversite öğrencilerine müjde verdi. Arınç birinci öğretim ve açıköğretimde öğrenci harçlarının kaldırıldığını açıkladı.

  Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

  Toplantı sonrasında “müjde” olarak açıklamak istediğini belirten Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversite öğrencileri için harçların kaldırılacağı müjdesinin, bugün bir kararnameyle gerçekleştirildiğini belirtti.
  Arınç, şöyle konuştu:

  “Sayın başbakanımızın, bakanlarımızın imzaladığı kararnameyle bundan böyle birinci öğretimden katkı payı alınması, yani harçlar tamamen kaldırılmıştır. 2011-2012 öğretim yılı sayısı itibarıyla 1 milyon 524 bin 380 öğrenci bu harçların kaldırılmasından doğrudan istifade edecektir. Aynı şekilde açık öğretimden katkı paylarının alınmasına da son verilmiştir. Yine 2011-2012 eğitim-öğretim yılında 1 milyon 951 bin 494 öğrenci de bundan istifade etmiş olacaktır.”

  Arınç, birinci öğretimden ve açık öğretimden harçların kaldırılmasının bugün gerçekleştiğini ifade ederek, bu akşam mükerrer veya yarın ki Resmi Gazete'de kararnamenin yayımlanacağını bildirdi.

  Google+

  YouTube


 2. yıllık 500 tl ödüyordum 100 tl ödememek beni zorlamaz. 400 tl oratalama ödemek bana kar getirmiyor.kimseye de getirmicektir, nasıl harç kalktı diyebiliyorlar


Üniversite ve Açıköğretim harçları Kaldırıldı! Yer İstanbul , 34, TR incelenme 769 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015