Dershaneler kapanacak mı?


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
 1. Dershaneler kapanacak mı?

  Sponsorlu Bağlantılar  Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu'nda kurmaylarına dershanelerin kapatılması konusunda hangi aşamaya gelindiğini soran Erdoğan "Çalışmanızı bir an önce tamamlayın" talimatı verdi. 2012 verilerine göre Türkiye genelinde halen 3 bin 961 dershane faaliyet gösteriyor. Bu dershanelere 1 milyon 219 bin öğrenci devam ediyor. Dershanelerde çalışan personel sayısı da 50 bini buluyor.
  Milyonlarca aileyi yakından ilgilendiren dershanelerin geleceği tekrar gündeme geldi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu'nda kurmaylarına, dershanelerin kapatılmasına ilişkin çalışmanın bir an önce tamamlanması talimatı verdi. Bilim ve Teknoloji Kurulu'nun son toplantısında gündem maddesi eğitimdi. Toplantıda üniversiteye giriş sistemine ilişkin atılacak adımlar masaya yatırıldı. Başbakan Erdoğan, toplantı sırasında dershanelerin kapatılmasına ilişkin konuyu gündeme getirerek, "Çalışmalarınız hangi aşamada? Neler yapıldı?" diye sordu. Toplantıda bulunanların "Zor ve zaman alacak bir çalışma" yanıtı üzerine Erdoğan, "Hiç de zor değil, çalışmanızı biran önce tamamlayın, sonuçlandırın" talimatı verdi. Erdoğan'ın bu talimatı üzerine çalışmaların hızlandığı ve mümkün olan en kısa zamanda dershanelerin kapatılacağı bildirildi. Erdoğan, geçtiğimiz mart ayında yaptığı yaptığı açıklamada "Üniversite giriş sınavlarını da üniversite hazırlık kurslarını da ortadan kaldırıyoruz" demişti. Başbakan Erdoğan geçtiğimiz mart ayında Güney Kore ziyareti sırasında kendisine eşlik eden gazetecilere yolda yaptığı açıklamada "Üniversite giriş sınavlarını da üniversite hazırlık kurslarını ortadan kaldırıyoruz. Bu dershaneler ya liseye dönecekler ya da kapanacaklar. Bazı dershanelerle konuştum. Kendileri 'Biz de bu yola girmeyi düşünüyoruz' dediler" ifadelerini kullanmıştı.

  AİLELERİN SIRTINDA YÜK
  2012 verilerine göre Türkiye genelinde halen 3 bin 961 dershane faaliyet gösteriyor. Bu dershanelere 1 milyon 219 bin öğrenci devam ediyor. Dershanelerde çalışan personel sayısı da 50 bini buluyor. Önümüzdeki aylarda tarihe karışacak dershanelerin 10 milyar dolarlık dev bir sektör oluşturduğu tahmin ediliyor. Dershanelerin velilere faturası da yüksek. Bir aile çocuklarını YGS ve LYS'ye hazırlamak için yıllık ortalama 9. sınıfta 4 bin, 10. sınıfta 4 bin, 11. sınıfta 4 bin 500, 12. sınıfta 6 bin TL harcıyor.

  Google+

  YouTube


 2. düzgün bir eğitim sistemi getirsinler. millet dershanelere para harcamaya bayılmıyor, dershaneler kökten çözüm müdür? varını yoğunu eğitime gidiyor. eğitim sistemini bu hale getirenler utansın


 3. Bu egitim sistemiyle Dershaneler kapanmaz.


 4. Kapatamazlar, o ihtimal çok zor


 5. aynen kapatmazlar cunku kapansaydı smdıye kapatırdı bnce gundem degıstırmek amacıyla yapıyolar


 6. dersanelerın pek yararlı oldugunu dusunmuyorum lısede cogu arkadasm gıttı ama puanları benden dusuktu ve yerlesemedıler bır yere kapan sa daha ıyı velılerın ellerınde avuclarında bısey koymadılar


 7. türkiye de eğitim görmekten sıkıldım ilk fırsatta kaçacağım buradan


 8. kacabılırsen helal olsun


 9. asah Nickli Üyeden Alıntı: kacabılırsen helal olsun
  biraz maddi destekten başka bir şeye ihtiyacım yok o da olursa bu iş tmm


 10. fewzi Nickli Üyeden Alıntı: biraz maddi destekten başka bir şeye ihtiyacım yok o da olursa bu iş tmm
  ınsallah hayırlısı


Dershaneler kapanacak mı? Yer İstanbul , 34, TR incelenme 1209 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015