27 yaş ve üstü bekar bir bayansanız...


Sponsorlu Bağlantılar


+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
 1. 27 yaş ve üstü bekar bir bayansanız...

  Sponsorlu Bağlantılar


  27 yaş ve üzeri bekar bir kadınsanız Çin'de devlet tarafından 'Kadın artığı' etiketi yemiş oluyorsunuz. Fakat bugünlerde bekar Çinli kadınlar hallerinden memnun.

  BBC News muhabiri Mary Kay Magistad'ın haberine göre Çinli bir bekar olan Huang Yuanyuan geç saatlere kadar çalışan bir radyo programcısı. İyi bir işe sahip olmasına ramen 29'una gireceği için stresli. Nedeni sorulunca verdiği cevap ise şaşırtıcı; "Bir yaş daha yaşlanıyorum, bu çok stres verici. Hala bekarım ve bir erkek arkadaşım yok. Evlenmediğim için büyük baskı altına giriyorum."

  Çoğu kendine güvenen,kendi ihtiyaçlarını kendileri karşılayan, en iyi üniversiteleri bitirmiş ve iyi birer gelir sahibi kadınlar olsalar da, "sheng nu" yani "kadın artığı" yaftasından kurtulamıyorlar.

  Devletin kendi web sitesinde 'sözde' desteklediği bazı feminist grupların karşı çıkışlarına ramen arkadaşlarından ve ailelerinden gördükleri baskı onları fazlasıyla yıpratıyor.

  Uluslararası istatistik bürosunun verilerine göre Çinde 30 yaş altı erkeklerin sayısı bekar kadınlara göre yaklaşık 20 milyon daha fazlayken 25-29 yaş arası bekar kadın sayısı beşte bir.

  Kadınlara oranla sayıları 3 kat fazla olan erkeklerin kolayca evlenmemesi ise durumlarından şikayetçi olmadıklarını gözler önüne seriyor.

  Google+

  YouTube


 2. tuhaf bı durummm


 3. kadın artıgı mı sıfata bak yaa sesli güldüm


 4. çinliler tabi evlenmez yakında ınsan klonlıcaklar ıstedıgı eşi yapar adam king :D


27 yaş ve üstü bekar bir bayansanız... Yer İstanbul , 34, TR incelenme 681 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015