Açıköğretim Halkla İlişkiler ve Tanıtım Önlisans Programı


Sponsorlu Bağlantılar


123 ... SonSon
 1. Açıköğretim Halkla İlişkiler ve Tanıtım Önlisans Programı

  Sponsorlu Bağlantılar


  Açıköğretim Halkla İlişkiler ve Tanıtım Önlisans Programı


  Programın amacı


  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Önlisans Programı, halkla ilişkiler sektörüne nitelikli çalışan kazandırmayı, bu alanda yenilikleri takip edebilecek çağdaş düşünce sistemine sahip kişiler yetiştirmeyi ve bu alanda ihtiyaç duyulan insan kaynağını yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

  Kimler Kayıt Yaptırabilir?

  Halkla İlişkiler ve Tanıtım Önlisans Programına, ÖSYM tarafından yapılan Yükseköğretime Giriş Sınavı (YGS) puan türlerinin en az birinden 140 ve daha yukarı puan alan kişiler başvuru yapabilir.
  Bunun yanı sıra örgün bir programda kayıtlı olan öğrenciler ya da herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar, alanları dışında olmak üzere YGS’ye girmeden İkinci Üniversite kapsamında Halkla İlişkiler ve Tanıtım Önlisans Programına başvuru yapabilirler.
  Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının, Fotoğrafçılık, Gazetecilik, Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımı, Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim, Organizasyon Hizmetleri, Radyo Sinema ve Televizyon, Radyo Televizyon/Radyo-Televizyon alan/kol/bölümlerinden mezun olan öğrenciler Halkla İlişkiler ve Tanıtım Önlisans Programına sınavsız yerleştirilebilmektedir.
  2012-2013 öğretim yılında Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa ve Azerbaycan Programları arasında Halkla İlişkiler ve Tanıtım Önlisans Programı yer almaktadır.

  Özel Koşullar

  Halkla İlişkiler ve Tanıtım Önlisans Programına kayıt için özel koşul aranmamaktadır.

  Kontenjan Sınırlaması ve Taban Puanları

  101050881 Halkla İlişkiler ve Tanıtım Kontenjanı: 5000, 2015’te yerleştirilen :5000, Taban Puanı: 220,89

  Ek yerleştirme Kontenjanı:1500, Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen: 1500, Ek yerleştirme Taban Puanı : 204,12

  Ayrıca herhangi bir örgün eğitimde okuyanlar ikinci üniversite kapsamında programa sınavsız ve kontenjan sınırı olmadan kayıt olabilirler..

  Mezuniyet Sonrası

  Halkla İlişkiler ve Tanıtım Önlisans Programını tamamlayanlar 2 yıllık önlisans mezunu statüsünde olacaklardır.
  Halkla İlişkiler ve Tanıtım Önlisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar "Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik" kapsamında Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin lisans bölümlerine, Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girmeden Anadolu Üniversitesi tarafından ilan edilen Dikey Geçiş koşullarını yerine getirdikleri takdirde doğrudan İktisat veya İşletme Fakültelerindeki lisans bölümlerinin 5.yarıyılına kayıt yaptırabilirler.

  Örgün Öğretime Dikey Geçiş

  Halkla İlişkiler ve Tanıtım Önlisans Önlisans Programından mezun olanlar "Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik" uyarınca ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavına (DGS) katılarak örgün öğretime geçiş yapabilirler.
  ÖSYM tarafından yapılan bu sınavlara son sınıfta okuyan öğrenciler ile mezun olanlar ilan edilen süre içerisinde başvurarak katılabilirler. Bu konuyla ilgili olarak www.osym.gov.tr adresini inceleyebilirsiniz.

  İş Olanakları

  Halkla ilişkiler ve Tanıtım Önlisans Programından mezun olanlar, özel ya da devlet kurumlarının iletişim, basın ve halkla ilişkiler gibi birimlerinde, ayrıca halkla ilişkiler ajanslarında çalışma imkanına sahiplerdir.


  Ders Listesi TIKLAYIN

  Google+

  YouTube


 2. kurumsal iletişim yönetimi sorularını bulamıyorum bana yardım eder misiniz


 3. slm güzel biir site ama biraz yardıma ihtiyacım olcak sanırım:)


 4. arkadaşlar ne gibi yardım istiyorsunuz


 5. Yardıma ihtiyacı olan arkadaşlar, Açıköğretim Sorunlarınız isimli bölümümüzde sorularını dile getirebilirler.

  http://www.aofdestek.net/acikogretim...riniz-f47.html


 6. Merhaba Benim Sorum :halkla Ilşkilreden Bu Sene Mezunum Oldum Ve 4 Yilliğa Tamamlama Yapilabiliyor Mu Ve Bu Hakkim Varsa Hangi Bölümler Olduğunu öğrenmek Istiyorum
  şimmbiden Teşekkürler


 7. kızkulesi Nickli Üyeden Alıntı: Merhaba Benim Sorum :halkla Ilşkilreden Bu Sene Mezunum Oldum Ve 4 Yilliğa Tamamlama Yapilabiliyor Mu Ve Bu Hakkim Varsa Hangi Bölümler Olduğunu öğrenmek Istiyorum
  şimmbiden Teşekkürler

  Merhaba. Evet 4 yıllığa tamamlayabilirsiniz. İşletme bölümünü tercih edebilirsiniz. Başvurular eylül ayında başlayacak.


 8. kızkulesi Nickli Üyeden Alıntı: Merhaba Benim Sorum :halkla Ilşkilreden Bu Sene Mezunum Oldum Ve 4 Yilliğa Tamamlama Yapilabiliyor Mu Ve Bu Hakkim Varsa Hangi Bölümler Olduğunu öğrenmek Istiyorum
  şimmbiden Teşekkürler
  işletme veya iktisat seçebiliyorsunuz.

  Başvurular eylül ayında başlıyor.

  ßaşarılar .


 9. slm arkadaşlar bende işletmeye geçiş yapmayı düşünüyorum diplomayı alabilirsem tabi herkese iyi çalışmalar


 10. bu şekilde geçiş yapıldığını bilmiyordum.süpermiş yaaa :)))


123 ... SonSon
Açıköğretim Halkla İlişkiler ve Tanıtım Önlisans Programı Yer İstanbul , 34, TR incelenme 24140 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015