Halkla İlişkiler


Sponsorlu Bağlantılar


12 SonSon
 1. Halkla İlişkiler

  Sponsorlu Bağlantılar


  Halkla İlişkiler :

  Açıköğretim verilen bu bölümde halkla ilişkilerin uygulama biçimleri üzerine eğitim ve araştırma yapan elemanlar yetiştirilir.  Halkla İlişkiler Programının Amacı : Halkla ilişkiler ve tanıtım programının amacı, gerek kamu, gerekse özel sektör kuruluşlarının halkla ilişkiler, reklam ve tanıtım birimlerinde çalışacak nitelikli elemanları yetiştirmek ve bu alanda araştırma yapmaktır.

  Halkla İlişkiler Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Halkla ilişkiler programının 4 yıllık eğitim süresinin ilk iki yılında sosyoloji, psikoloji, siyaset bilimleri, ekonomi, hukuk ve istatistik gibi temel dersler okutulmaktadır. Daha sonraki yıllarda reklamcılık, fotoğrafçılık, iletişim vb. konularda eğitim yapılmaktadır.

  Halkla İlişkiler Programı için Gereken Nitelikler : Halkla ilişkiler ve tanıtım programına girmek isteyen bir kimsenin sosyal bilimlere ilgili ve bu alanda başarılı, normalin üzerinde bir sözel yeteneğe ve ikna gücüne sahip, girişken, insanlarla etkileşimde bulunmaktan hoşlanan, çevredeki kaynakları seferber edebilen, yaratıcı bir kişi olması gerekir.

  Halkla İlişkiler Programının Bulunduğu Üniversite ve Fakülteler :  İSTANBUL BİLGİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
  MARMARA İLETİŞİM FAKÜLTESİ
  BAHÇEŞEHİR İLETİŞİM FAKÜLTESİ
  İSTANBUL İLETİŞİM FAKÜLTESİ
  İSTANBUL TİCARET İLETİŞİM FAKÜLTESİ
  EGE İLETİŞİM FAKÜLTESİ
  ANKARA İLETİŞİM FAKÜLTESİ
  YEDİTEPE İLETİŞİM FAKÜLTESİ
  GAZİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
  AKDENİZ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
  BAŞKENT İLETİŞİM FAKÜLTESİ
  SELÇUK İLETİŞİM FAKÜLTESİ
  ATILIM İŞLETME FAKÜLTESİ
  MALTEPE İLETİŞİM FAKÜLTESİ
  SAKARYA SAPANCA MESLEK YÜKSEKOKULU
  HARRAN ŞANLIURFA MESLEK YÜKSEKOKULU
  KARADENİZ TEKNİK ORDU MESLEK YÜKSEKOKULU
  SELÇUK SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU
  KOCAELİ KANDIRA MESLEK YÜKSEKOKULU
  CUMHURİYET ŞEBİNKARAHİSAR MESLEK YÜKSEKOKULU
  ONSEKİZ MART GÖKÇEADA MESLEK YÜKSEKOKULU
  ANADOLU AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ
  FATİH ANKARA MESLEK YÜKSEKOKULU
  TRAKYA EDİRNE MESLEK YÜKSEKOKULU
  İZMİR EKONOMİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
  İSTANBUL KÜLTÜR İŞLETMECİLİK MESLEK YÜKSEKOKULU
  TRAKYA ÇERKEZKÖY MESLEK YÜKSEKOKULU

  Halkla İlişkiler Programı Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Halkla ilişkiler programını bitirenler çeşitli kurumlarda "Halkla İlişkiler ve Tanıtım Elemanı" olarak görev alırlar.

  Halkla İlişkiler Teknikerlerinin Çalışma Alanları : Hakla ilişkiler ve tanıtım alanında yetişenler resmi ve özel kuruluşların tanıtım birimlerinde, reklam ve kamuoyu araştırmaları ile ilgili kuruluşlarda görev alabilirler. Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm özel ve kamu kesiminde halka ilişkilerin uygulama biçimleri üzerine ve eğitim araştırma yapar. Halkla ilişkiler uzmanını amacı, çalıştığı kurumu halka tanıtmak, kurum ile halk arasında iletişim sağlamaktır. Bunun için kurumu tanıtıcı broşürler, raporlar hazırlayarak bunları kitle iletişim araçlarıyla halka duyururlar. Kurum ileri geleneklerinin konuşma ve yazışmalarının gözden geçirirler. Basın, konferans, yıldönümü toplantıların beklenen etkiyi yapması için gerekli koşullar hazırlarlar. Kısaca çalıştığı kurum hakkında çevrede olumlu izlenimler oluşturmaya çalışırlar. Mezunlar bank , fabrika, hastane, üniversite gibi özel ve kamu sektörüne ait çeşitli kurumlarda çalışabilirler

  Google+

  YouTube


 2. halakla ilişkiler son sınıf ve tek kalan dersim ing. yabancı dlim ing olmadığı için bir türklü veremiyorum yardımcı olurmusunuz.


 3. inglizce o kadar zor birşey değil ki, denemeleri çöz, derslere gir... ben halkla ilişkiler mezunuyum...


 4. ben geçen yıl sorularını arıyorum ama bulamadım yardımcı olurmusunuz


 5. ben geçen senenin sorularını arıyorum yardımcı olurmusunuz


 6. arkadaşlar halkla ilişkiler bölümü ile ilgili fazla bilgi bulamıyorum. bu sene kayıt oldum ilk sınavıma giricem,açıköğretimde okuyan bazı arkadaşlar geçmiş sorulardan çalış dedi ama sağlıklı bi bilgiye ulaşamadım yani bulamıyorum..bir türlü bütün soruları indiremiyorum. sizlerde bi link falan varsa lütfen yollarsanız çok memnun olurum. işletme bölümü ile ilgili bir sürü bilgi ve istediğin herşeye ulaşabiliyosun ancak halkla ilişkiler bölümü olarak mağduruz :) ya lütfen arkadaşlar 3 gündür uğraşıyorumm....


 7. blackelaj Nickli Üyeden Alıntı: arkadaşlar halkla ilişkiler bölümü ile ilgili fazla bilgi bulamıyorum. bu sene kayıt oldum ilk sınavıma giricem,açıköğretimde okuyan bazı arkadaşlar geçmiş sorulardan çalış dedi ama sağlıklı bi bilgiye ulaşamadım yani bulamıyorum..bir türlü bütün soruları indiremiyorum. sizlerde bi link falan varsa lütfen yollarsanız çok memnun olurum. işletme bölümü ile ilgili bir sürü bilgi ve istediğin herşeye ulaşabiliyosun ancak halkla ilişkiler bölümü olarak mağduruz :) ya lütfen arkadaşlar 3 gündür uğraşıyorumm....
  Merhaba ,
  http://eogrenme.anadolu.edu.tr/Portal/Giris.aspx tckimlik numaranızı girerek sorulara ulaşabilirsiniz,Videolarda var dersleri izleyebilirsiniz;)
  Aklınıza takılan soru olursa sorabilirsiniz;)
  İyi çalışmalar;)


 8. merhaba arkadaşlar ben bu sene halkla ilişkiler bölümüne kayıt yaptırdım e öğrenme portalında oturum açamıyorum sizce neden olabilir??


 9. slm arkadaşlar bende açıköğretim halkla ilişkiler bölümüne kayıt olmayı düşünüyorum ama bölüm hakkında fazla bilgim yok bu bölümden mezun olanların iş olanağı varmıdırayrıca bu bölümü bitirip lisansa tamamlayabiliyormuyuz açıköğretim eğer tammalayabiliyorsak hangi bölümden lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkürler:);):


 10. by-cansuyu Nickli Üyeden Alıntı: slm arkadaşlar bende açıköğretim halkla ilişkiler bölümüne kayıt olmayı düşünüyorum ama bölüm hakkında fazla bilgim yok bu bölümden mezun olanların iş olanağı varmıdırayrıca bu bölümü bitirip lisansa tamamlayabiliyormuyuz açıköğretim eğer tammalayabiliyorsak hangi bölümden lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkürler:);):
  Slm,
  Açıköğretimden Lisans tamamlama olanağı bulunmaktadır,
  İşletme veya İktisat fakültelerine geçiş yapabiliyorsunuz;)
  AYnı zamanda DGSye girip örgüne geçiş hakkınızda bulunmaktadır;)


12 SonSon
Halkla İlişkiler Yer İstanbul , 34, TR incelenme 11576 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015