Açıköğretim İnsan Kaynakları Yöneticiliğ Önlisans Programı Genel Bilgilendirme


Sponsorlu Bağlantılar


123 SonSon
 1. Açıköğretim İnsan Kaynakları Yöneticiliğ Önlisans Programı Genel Bilgilendirme

  Sponsorlu Bağlantılar


  Açıköğretim İnsan Kaynakları Yöneticiliği Önlisans Programı Genel Bilgilendirme


  Programın Amacı


  Anadolu Üniverstesi Açıköğretim Fakültesi İnsan Kaynakları Yönetimi Önlisans Programı’nın amacı, nitelikli insan kaynakları çalışanları yetiştirmektir. Bilindiği gibi günümüzde iş hayatı rekabette öne geçmek amacıyla insan kaynaklarına büyük yatırım yapmaktadır. Bu nedenle nitelikli İK çalışanlarına olan gereksinim her geçen gün artmaktadır. İnsan Kaynakları Yönetimi Önlisans Programı insan kaynaklarının bütün işlevlerini ve iş hayatının beklentileri bilen donanımlı kişiler yetiştirmek amacıyla kurulmuştur.

  Kimler Kayıt Yaptırabilir?

  İnsan Kaynakları Yönetimi Önlisans Programına, yükseköğretim programlarına öğrenci alınmasında, ÖSYM tarafından yapılan Yükseköğretime Giriş Sınavı (YGS) puan türlerinin en az birinden 140 ve daha yukarı puan alan kişiler başvuru yapabilir. Bunun yanı sıra örgün bir programda kayıtlı olan öğrenciler ya da herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar, alanları dışında olmak üzere YGS’ye girmeden İkinci Üniversite kapsamında İnsan Kaynakları Yönetimi Önlisans Programına başvuru yapabilirler.
  İnsan Kaynakları Yönetimi Önlisans Programına özgü kayıt koşulları bulunmamaktadır.
  Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının, “A-Grubu (Ticaret Lisesi Fen)”, “Bankacılık”, “Bilgisayarlı Muhasebe”, “Borsa Hizmetleri”, “Deniz ve Liman İşletme”, “Dış Ticaret”, “Emlak Komisyonculuğu”, “Genel Hizmetler (Demiryolu)”, “İşletme”, “İşletmecilik (Demiryolu)”, “Muhasebe”, “Muhasebe, Finansman ve Pazarlama”, “Muhasebe ve Finansman”, “Pazarlama”, “Pazarlama ve Perekande”, “Satış Yönetimi ve Reklamcılık”, “Sigortacılık”, “Sigortacılık ve Risk Yönetimi”, “Tesis İşletmeciliği”, “Ticaret”, “Ticaret Liselerini Alan Ayrımı Olmadığı Dönemlerde Bitirenler”, “Ulaştırma Hizmetleri” “Büro Hizmetleri”, “Büro Yönetimi”, “Büro Yönetimi ve Sekreterlik”, “Hukuk Sekreterliği”, “Kütüphanecilik”, “Sekreterlik”, “Yönetim ve Ticaret Sekreterliği”, “Tıp Sekreterlik”, “Tıp Sekreterliği” alan/kol/bölümlerinden mezun olan öğrenciler İnsan Kaynakları Yönetimi Önlisans Programına sınavsız yerleştirilebilmektedir.
  2012-2013 öğretim yılında Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa ve Azerbaycan Programları arasında İnsan Kaynakları Yönetimi Önlisans Programı yer almamaktadır.

  Özel Koşullar


  İnsan Kaynakları Yönetimi Önlisans Programına kayıt için özel koşul aranmamaktadır.

  Kontenjan Sınırlaması ve Taban Puanları

  101050651 İnsan Kaynakları Yönetimi Kontenjanı: 2000, 2015’te yerleştirilen :2000, Taban Puanı: 248,35

  Ek yerleştirme Kontenjanı:600, Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen: 600, Ek yerleştirme Taban Puanı : 211,84

  Ayrıca herhangi bir örgün eğitimde okuyanlar ikinci üniversite kapsamında programa sınavsız ve kontenjan sınırı olmadan kayıt olabilirler..

  Mezuniyet Sonrası

  İnsan Kaynakları Yönetimi Önlisans Programını tamamlayanlar 2 yıllık önlisans mezunu statüsünde olacaklar. İnsan Kaynakları Yönetimi Önlisans Programından mezun olan öğrencilerin dikey geçiş olanakları iki başlıkta toplanabilir:

  1) Örgün Bölümlere Dikey Geçiş
  2) Açıköğretim Bölümlerine Dikey Geçiş

  Örgün Bölümlere Dikey Geçiş

  İnsan Kaynakları Yönetimi Önlisans Programından mezun olanlar "Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik" uyarınca ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavına (DGS) katılarak örgün öğretime geçiş yapabilirler. ÖSYM tarafından yapılan bu sınavlara son sınıfta okuyan öğrenciler ile mezun olanlar ilan edilen süre içerisinde başvurarak katılabilirler. Bu konuyla ilgili olarak ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi adresini inceleyebilirsiniz.

  Açıköğretim Bölümlerine Dikey Geçiş

  İnsan Kaynakları Yönetimi Önlisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar "Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik" kapsamında Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin lisans bölümlerine, Dikey Geçiş Sınavına girmeden Anadolu Üniversitesi tarafından ilan edilen Dikey Geçiş koşullarını yerine getirdikleri takdirde doğrudan İktisat veya İşletme Fakültelerindeki lisans bölümlerinin 5. yarıyılına kayıt yaptırabilirler.
  Dikey geçiş için mezun öğrencinin;
  • Önce internetten http://kayit.anadolu.edu.tr adresine girerek DİKEY GEÇİŞ linkine tıklaması ve kayıt işlemini yapması gerekmektedir.
  • Ardından eğitim ücretinin yatırdıktan sonra; önlisans diploması ve 4 fotoğrafla birlikte AÖF Bürosuna giderek kayıdını tamamlaması gerekmektedir.
  • Hangi bölümlere geçebilir? İktisat ve İşletme Fakültesi bünyesindeki bütün bölümlere (Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler, İşletme, Konaklama İşletmeciliği) başvurabilir.

  İş Olanakları

  Mezunlarımız “İnsan Kaynakları Meslek Elemanı” ünvanıyla bütün kamu kurumlarında ve özel işletmelerde çalışabilirler. İnsan Kaynakları Meslek Elemanları lisans tamamladıkları takdirde “İnsan Kaynakları Uzmanı” ya da “İnsan Kaynakları Yöneticisi” olabilirler. Mezunlarımız iş hayatı, işletmecilik, insan kaynakları işlevleri, iş hayatı mevzuatı, e-iş süreçleri gibi birçok konuda önemli bir birikime sahip olacakları için; programı bitirdikten sonra kendi işlerini kurup iş hayatına da atılabilirler.



  Ders Listesi
  TIKLAYIN

  (İnsan Kaynakları Yönetimi Çıkmış Sorular)AÖF İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ ÇIKMIŞ SINAV SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

  Google+

  YouTube


 2. slm bu bölümde okuyan yada mezun arkadaşlarımın bu bölüm ve iş imkanları hakkında ki görüşlerini yazarlarsa çok sevinirim


 3. maviorman Nickli Üyeden Alıntı: slm bu bölümde okuyan yada mezun arkadaşlarımın bu bölüm ve iş imkanları hakkında ki görüşlerini yazarlarsa çok sevinirim
  Slm bu bölüm açıköğretimde yeni bir bölümdür,
  Örgün okuyanlar var ise cevap verirler umarım;)


 4. slm arkadaslar... ben bahsettıgınız bolume ıkıncı unıversite ıle kayıt oldum. gazı unıversıtesınde okuyorum bolumu desteklemesı amacıyla ınsan kaynakları bolumune gırdım ve su an 1. sınıfı bıtırme ıle mucadele ediyorum. iş olanagı cok fazla bu bolumun. ozel sektorde olaganustu paralar donuyo. bende bu bolumun dersını aldım gazı un de aklıma yattıgı ıcın tercıh ettım. ıs olanagı fazla tanınmamıs bolum oldugundan fazla. ve yapılacak temel olay personel verımını artırmak. tabı ıs alanına gore ıs eklemelerı var ama esas olay budur.hocalarımdan duydugum kadarıyla buyuk sırketlerın donemsellık verımını rapor halınde ısletmeye sunmanın bedelı 10 mılyardan baslıyor. 2 aylık bır ıs sonunda alınacak bu para kucumsenemeyecek kadar cok. ılgılılere duyrulur....


 5. Bölümün 1. ve 2. sınıf dersleri nelerdir?


 6. 1.sınıf dersleri

  Genel İşletme
  Davranış Bilimlerine Giriş
  İktisada Giriş
  Genel Muhasebe
  Genel Matematik
  Temel Bilgi Teknolojileri
  Hukuka Giriş
  Yabancı Dil

  2.sınıf

  Örgütlerde İnsan Kaynakları Yönetimi
  Halkla İlişkiler
  İşçi Sağlığı İş Güvenliği
  Çalışma İlişkileri
  Performans ve Ücret Yönetimi
  Eğitim ve Geliştirme
  Türk Dili
  Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi


 7. Bu bölüme bende ikinci üniversite kapsamında kayıt oldum bu bölümün kumtela_'nın da söylediği gibi önünün açık olduğunu düşünüyorum bölümün mezun sayısı az ve neredeyse her kurumda insan kaynakları birimi bulunmakta dolayısıyla bu alanda yetişmiş kişilere ihtiyaç çok fazla


 8. merhaba arkadaşlar bende bu yıl iki yıllık insan kaynakları ve yönetimi bölümüne kayıt yaptırdım.hatta kitaplarımı aldım çalışmaya bile başladım. arkadaşımın dediğine katılıyorum bu bölümde iş imkanı çok fazla.eğer gerçekten okulun yanı sıra kendimizide geliştirisek çok iyi bir yerde olabileceğimizi düşünüyorum.çok zengin bir program hemen her işletmede bulunan bir departman inşallah bu yılı iyi bir şekilde bitirisem ve alttan dersim kalmaz ise 2. sınıfta okulun yanı sıra sosyal falliyetler ve sertifikalarda almak istiyorum ve yabancı dilide ilerletmek bölüme artı avantaj sağlayacaktır eminim.hepinize başarılar diliyorum.


 9. merhaba, açıköğretim "Örgütlerde insan kaynakları yönetimi,pdf" ders indirdim mi? iyi günler


 10. bu bölüm bittikten sonra işletme veya herhangi 4 yıllık bi bölüme geçiş yapılabiliyo mu?


123 SonSon
Açıköğretim İnsan Kaynakları Yöneticiliğ Önlisans Programı Genel Bilgilendirme Yer İstanbul , 34, TR incelenme 77321 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015