( Açıköğretim ) Işletme Fakültesi


Sponsorlu Bağlantılar


123 ... SonSon
 1. ( Açıköğretim ) Işletme Fakültesi

  Sponsorlu Bağlantılar


  İşletme Fakültesi İşletme Bölümü Detayları

  İşletme Fakültesi İşletme bölümü derslerinin içeriği, öğrencilerin teorik ve uygulamalı işletmecilik bilgisi kazanabilmelerine, işletme ile ilgili problemlerini çözebilmelerine ve analitik düşünce yapısı kazanmalarına imkan sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. İşletme bölümü, öğrencilerinin geleceğin girişimcileri olarak yetiştirmeyi de amaçlamaktadır.

  Eğitim Sistemi
  İşletme Fakültesi İşletme Lisans Bölümü kredili sistemde uzaktan eğitim metodu ile eğitim vermektedir. Yılda 2 ayrı dönemde ( Güz ve Bahar Dönemleri ) eğitim sürmektedir. Her dönem 1 ara sınav ve 1 dönem sonu sınavı yapılmaktadır. Her dönem farklı kitaplar dağıtılmaktadır. Sınavlar Tüm Türkiye’de ve yurt dışında çeşitli merkezlerde çoktan seçmeli test usulü ile yapılmaktadır. Kitaplar aöf bürolarınca dağıtılmakta ayrıca e-kitap olarak üniversitenin sitesinden ulaşılabilmektedir.


  Kimler Kayıt Yaptırabilir?
  İşletme Lisans Programını ( 4 yıllık ), YGS sınav sonucuna göre 140 veya üzeri almış olan her aday tercih edebilir ( Yerleşmek İçin Kontenjan Dahilinde Kalmak Gerekli ). Tercih sonuçlarına göre yerleşen adaylar üniversitenin belirlediği takvime göre kayıt yaptırmaktadır.

  - Sınavsız ikinci üniversite kapsamında, yükseköğretime kayıtlı olan öğrenciler ( örgün veya açıköğretim ) ya da herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar YGS sınavına katılmadan kayıt tarihleri içerisinde direk kayıt olma hakkına sahiptirler.

  - Dikey Geçiş kapsamında, Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Fakültesinin önlisans programlarından mezun olan öğrenciler İşletme Fakültesinin lisans bölümlerinin 3.sınıfına direk kayıt olma hakkına sahiptirler.


  Programımız Azerbaycan ve Batı Avrupa Programları dahilindedir.


  Özel Koşullar
  İşletme Lisans Programına özel kayıt koşulları bulunmamaktadır.


  Kontenjan Sınırlaması ve Taban Puanları

  101010767 İşletme Kontenjanı :7688, 2015’te yerleştirilen :7688, Taban Puanı: 221,11

  Ek yerleştirme Kontenjanı: 2306, Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen: 1000,
  Ek yerleştirme Taban Puanı : 221,12


  Diploma

  İşletme Lisans Programını tamamlayanlar 4 yıllık İşletme Fakültesi lisans diploması almaktadırlar.  Aöf İşletme Fakültesi Diploması


  Mezuniyet Sonrası İş Olanakları
  İşletme Bölümü mezunları aldıkları eğitim programının çerçevesi gereği, her türlü işletmede iş bulma olanağına sahiptirler. Mezunlar sanayi kuruluşlarının yanı sıra hizmet sektöründe bankacılık, turizm, danışmanlık kuruluşları, denetim şirketleri, sigorta şirketleri, dış ticaret şirketleri, ulaştırma şirketleri vb. özel sektör kuruluşlarında işe girebilirler. Ayrıca mezunlar pazarlama,üretim,personel yönetimi, muhasebe, bütçe planlama ve finansman alanlarında çalışabilirler. Özel söktürün yanı sıra Merkez Bankası, Hazine Müsteşarlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Devlet Planlama Teşkilatı, Sermaye Piyasası Kurulu, Sanayi ve Ticaret Odaları, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Birimi gibi kamu kuruluşlarında da çalışma olanağı da bulabilirler.


  İşletme Bölümü Mezunları günümüzde en çok bankalarda iş bulabilmektedir. Programımızın mezunları kamu ve özel sektörde çeşitli yönetim kademelerinde de çalışabilirler. Mezunlarımız pazarlama, satış, muhasebe, finans, denetim ve insan kaynakları gibi çeşitli alanlarda görev yapabilirler.


  Ders Listesi İçin TIKLAYIN

  Ders Kodları İçin
  (Aöf İşletme Bölümü Ders Kodları)TIKLAYIN  Google+

  YouTube


 2. slm işletmeciler


 3. A.S arkadaşım:)


 4. aleyküm selam , ama ben işletmecimiyim yoksa iktisatcımıyım daha belli diil :(:(

  Offf karar weremedim henüz :(


 5. ben bugün baktım işletme gelmiş tüm işletmecilere selam.....


 6. wealeyküm selam hayırlı olsun arkadaşım.başarılar


 7. slm arkadaşlar


 8. Herkese hayırlı olsun :)


 9. 2007 işletme 3. sınıf sınav soru ve cevaplarını nasıl bulabilirim sizde varmı?


 10. bana aof 3. sınıf işletme bölümünün sınav soruları ve cevapları lazım


123 ... SonSon
( Açıköğretim ) Işletme Fakültesi Yer İstanbul , 34, TR incelenme 38762 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015