Sponsorlu Bağlantılar


123 ... SonSon
 1. ( Açıköğretim ) Işletme Fakültesi

  Sponsorlu Bağlantılar


  İşletme Fakültesi İşletme Bölümü Detayları

  İşletme Fakültesi İşletme bölümü derslerinin içeriği, öğrencilerin teorik ve uygulamalı işletmecilik bilgisi kazanabilmelerine, işletme ile ilgili problemlerini çözebilmelerine ve analitik düşünce yapısı kazanmalarına imkan sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. İşletme bölümü, öğrencilerinin geleceğin girişimcileri olarak yetiştirmeyi de amaçlamaktadır.


  Eğitim Sistemi

  İşletme Fakültesi İşletme Lisans Bölümü kredili sistemde uzaktan eğitim meodu ile eğitim vermektedir. Yılda 2 ayrı dönemde ( Güz ve Bahar Dönemleri ) eğitim sürmektedir. Her dönem 1 ara sınav ve 1 dönem sonu sınavı yapılmaktadır. Her dönem farklı kitaplar dağıtılmaktadır. Sınavlar Tüm Türkiye’de ve yurtdışında çeşitli merkezlerde çoktan seçmeli test usulü ile yapılmaktadır. Kitaplar aöf bürolarıca dağıtılmakta ayrıca e-kitap olarak üniversitenin sitesinden ulaşılabilmektdir.

  Kimler Kayıt Yaptırabilir?

  İşletme Lisans Programını ( 4 yıllık ), YGS sınav sonucuna göre 140 veya üzeri almış olan her aday tercih edebilir. Tercih sonuçlarına göre yerleşen adaylar üniversitenin belirlediği takvime göre kayıt yaptırmaktadır.
  Ayrıca sınavsız ikinci üniversite kapsamında, yükseköğretime kayıtlı olan öğrenciler ( örgün veya açıköğretim ) ya da herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar YGS sınavına katılmadan kayıt tarihleri içerisinde direk kayıt olma hakkına sahiptirler.
  Dikey Geçiş kapsamında, Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Fakültesinin önlisans programlarından mezun olan öğrenciler İşletme Fakültesinin lisans bölümlerinin 3.sınıfına direk kayıt olma hakkına sahiptirler.

  Programımız Azerbaycan ve Batı Avrupa Programları dahilindedir.


  Özel Koşullar

  İşletme Lisans Programına özel kayıt koşulları bulunmamaktadır.


  Kontenjan Sınırlaması

  2012-2013 öğretim yılı İşletme Lisans Programı için 2012 Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda kontenjan sayısı 14000, Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda da kontenjan sayısı 5525 olarak belirlenmiştir.


  Taban Tavan Puanları

  2012-2013 eğitim yılında 14.000 kontenjan açılmış ve bunun ancak 11.766′sı dolmuştur. Oluşan en küçük puan ise 158,35 olarak gerçekleşmiştir.


  Diploma

  İşletme Lisans Programını tamamlayanlar 4 yıllık İşletme Fakültesi lisans diploması almaktadırlar.

  aC3B6f iC59Fletme diplomasC4B1 - ( Açıköğretim ) Işletme FakültesiAöf İşletme Fakültesi Diploması


  Mezuniyet Sonrası İş Olanakları

  İşletme Bölümü mezunları aldıkları eğitim programının çerçevesi gereği, her türlü işletmede iş bulma olanağına sahiptirler. Mezunlar sanayi kuruluşlarının yanı sıra hizmet sektöründe bankacılık, turizm, danışmanlık kuruluşları, denetim şirketleri, sigorta şirketleri, dış ticaret şirketleri, ulaştırma şirketleri vb özel sektör kuruluşlarında işe girebilirler….Ayrıca mezunlar pazarlama,üretim,personel yönetimi,muhasebe,bütçe planlama ve finansman alanlarında çalişabilirler. Özel söktürün yanı sıra Merkez Bankası, Hazine Müsteşarlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Devlet Planlama Teşkilatı, Sermaye Piyasası Kurulu, Sanayi ve Ticaret Odaları, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Birimi gibi kamu kuruluşlarında da çalışma olanağı da bulabilirle.


  İşletme Bölümü Mezunları günümüzde en çok bankalarda iş bulabilmektedir. Programımızın mezunları kamu ve özel sektörde çeşitli yönetim kademelerinde de çalışabilirler. Mezunlarımız pazarlama, satış, muhasebe, finans, denetim ve insan kaynakları gibi çeşitli alanlarda görev yapabilirler.  Google+

  YouTube


 2. slm işletmeciler


 3. A.S arkadaşım:)


 4. aleyküm selam , ama ben işletmecimiyim yoksa iktisatcımıyım daha belli diil :(:(

  Offf karar weremedim henüz :(


 5. ben bugün baktım işletme gelmiş tüm işletmecilere selam.....


 6. wealeyküm selam hayırlı olsun arkadaşım.başarılar


 7. slm arkadaşlar


 8. Herkese hayırlı olsun :)


 9. 2007 işletme 3. sınıf sınav soru ve cevaplarını nasıl bulabilirim sizde varmı?


 10. bana aof 3. sınıf işletme bölümünün sınav soruları ve cevapları lazım


123 ... SonSon
( Açıköğretim ) Işletme Fakültesi Yer İstanbul , 34, TR incelenme 29524 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2014
www.aofdestek.net 2007-2014
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1