AUZEF Coğrafya Bölümü


Sponsorlu Bağlantılar


123 ... SonSon
 1. AUZEF Coğrafya Bölümü

  Sponsorlu Bağlantılar


  PROGRAMIN AMACI:
  Örgün eğitimden çeşitli nedenlerle yararlanamayan ve Coğrafya alanında lisans eğitimi almak isteyenlere, zamana bağımlı olmaksızın, Coğrafya bilgilerinin kazandırılması ve bu alanda diploma verilmesi amacıyla Açıköğretim Coğrafya Bölümü kurulmuştur.


  MEZUN OLABİLMEK İÇİN GEREKLİ KOŞULLAR:
  Programdan mezun olabilmek için öğrencilerin müfredat programındaki bütün dersleri başarıyla tamamlamaları ve bitirme ödevini başarıyla vermeleri gerekmektedir.


  MEZUNİYET ÜNVANI:
  Programdan mezun olanlar “Coğrafya” mezunu olacaklardır


  MEZUN OLANLARIN İSTİHDAM DURUMU:
  Mezunlarımız Maden Tetkik Arama Enstitüsü, Devlet Su İşleri, Köy Hizmetleri, Orman Genel Müdürlüğü, Karayolları, Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Devlet İstatistik Enstitüsü, Devlet Planlama Teşkilatı vb. gibi resmi kuruluşlar ile Turizm Bakanlığı, Çevre Bakanlığı, Sanayi Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı gibi bakanlıklarda çalışabilmektedir. Mezunlarımız, ithalat, ihracat, bölge planlama, Coğrafi Bilgi Sistemleri, Kent Bilgi Sistemleri çalışmalarında ve belediyelerin şehir ve bölge planlama konularında, arazi kullanımı planlaması, faaliyetlerinde görev yapabilir.Bununla birlikte Coğrafya Bölümü mezunlarının bugüne kadar öncelikli iş imkânları öğretmenlik olmuştur. Son yıllarda özel okullar ve dershanelerdeki mezunların sayısı önemli artış göstermiştir. Fakat Bölümümüzde günümüzde kullanımı ve önemi hızla artan ve oldukça popüler bir konu olan Coğrafi Bilgi Sistemleri ve topluma hizmet eden uygulama alanlarına dönük dersler ve modellemeler konusunda dört yıla yayılmış bir eğitim verilmesi amaçlanmakta, böylece mezun olan öğrencilere çok geniş bir sahada çalışma imkânı sağlanmış olacaktır.

  Bu bakımdan;
  Bölge planlamacısı, CBS uzmanı, CBS veri tabanı yöneticisi, ÇED uzmanı, Çevre bilimci, Harita editörü, Hava fotoğrafı ve uydu görüntüsü yorumlayıcısı, Pazarlama analizcisi, Rekreasyon kaynakları planlamacısı, Sağlık koruma planlamacısı, Su kaynakları uzmanı, Şehir planlamacısı, Ulaşım planlamacısı, Toplum uzmanı gibi unvanlara sahip olacaklardır.Coğrafyada lisans derecesini alan mezunlar ilgili alanlardaki lisansüstü programlarına da başvurabilirler.

  Ayrıca
  örgün eğitimdeki mezunlarımızla aynı alanlarda istihdam edilebileceklerdir.

  Google+

  YouTube


 2. merhaba. istanbul üniversitesi acıköğretim fakültesi cografya bölümünü kazandıgımı bugün öğrendim. İnternette araştırma yapmama ragmen pek fazla bilgi bulamadım. Merak ettiğim şey sınav sistemiyle ilgili. vizelerin internet üzerinden final ve bütlerin istanbul üniversitesi kampüsünde yapılacağını duydum doğrumu? bide sınav sistemi hakkında bilginiz varmı? yani anadolu üniversitesi gibi haftasonları mı yapılacak sadece bilgi verirseniz cok sevinirim.


 3. mrb.Bende bu bölümü kazandım.Sınavlarla ilgili bilgiyi nerden öğrenebiliriz ?Teşekkürler.


 4. Merhaba arkadaşlar evet sınavlar İstanbul üniversitesi kampüslerinde Yapılacaktır. İlgili Açıklamayı Ekliyorum...


  * Bu programda dersler internete dayalı olarak açık öğretim sistemiyle yürütülecektir. Kayıtlar internet üzerinden online olarak yapılacaktır.
  * Programa kayıt yaptıran öğrencilerin internete erişimli bir kişisel bilgisayarı kullanma olanağına sahip olmaları gerekmektedir.
  * Bu programa kayıt yaptıran öğrencilerden eğitim-öğretim hizmetleri, e-kitap ve sınav hizmetleri karşılığında her öğretim döneminde öğrenci katkı payı ücretine ilave olarak öğretim ücreti alınır.
  * 2011- 2012 eğitim-öğretim yılında dönemlik öğretim ücreti 325.-TL dir.
  * Bu programın güz ve bahar dönemlerine ait derslerin dönem sonu sınavları Istanbul Üniversitesinin kampüslerinde yapılacaktır.


 5. cevap için teşekkürler.. benim bir sorun daha olacak. kampüste derslere girme gibi bi imkan varmı? yoksa dersler sadece internet üzerindenmi olacak


 6. Dersler internet üzerinden görülecektir. Kampüsteki derslere girme imkanınız malesef olmayacaktır.


 7. merhaba benimde merak ettim bi soru vardı acaba mezun olduktan sonra öğretmenlik için formasyon alabilicekmiyiz.


 8. Evet arkadaşlar formasyon alma imkanınız bulunmaktadır.


 9. tekrar merhaba istanbul üniversitesi internet sitesinden herhangi bi bilgi vermedigi için kulaktan dolma bilgilerle kafamız oldukca karıstı. formasyon işinin oldugunu duydugum için bu bölümü tercih etmiştim . ama şimdi siz suan böyle bişey olmadıgını söylediniz. ikincisi ögrenci kimligi verilmiyormuş gibi bişeyler duydum böyle bişey varmı gercekten ? sınavların internet üzerinden nasıl yapılacagına dair endişelerim var . bilgilendirebilirseniz cok sevinirim.


 10. ben daha önce mersin üniversitesinde uzaktan eğitim programından mezun oldum orda sınavlar yani vizeler internet üzerinden oluyodu.sadece final ve yaz okulundaki sınavlara orda test olarak giriyorduk vizeler %20 verilen ödevler %10 ve final %70 olarak hesaplanıyordu ders dökünalarını giriş yaptığımız sistemden ulaşıyorduk yanlız orda ders başı ücret alıyorlardı insallah bu bölümdede öyle birşey yoktur tek merak ettiğim konu bu.zaten vizelr formalite gibi bişey oluyodu etkisi az olduğu için önemli olan ordaki sınavlarda yüksek almak .ve bütün öğrenci haklarından yararlanıyorduk.


123 ... SonSon
AUZEF Coğrafya Bölümü Yer İstanbul , 34, TR incelenme 81857 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015