AUZEF Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Önlisans Bölümü


Sponsorlu Bağlantılar


 1. AUZEF Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Önlisans Bölümü

  Sponsorlu Bağlantılar


  AUZEF Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Önlisans Bölümü

  2013-2014 eğitim öğretim yılında öğrenci kabul edecek olan Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik önlisans bölümü 2 yıllık olarak hizmet verecektir. Bölüm 2014 YGS sonucuna göre ilk defa öğrenci kabul edecektir. YGS sınavından 140 veya üzeri alan herkes bölümü tercih edebilmektedir. Fakat 2000 kişilik kontenjan olduğundan başvuran kişiler en yüksek puandan en düşük puana göre sıralanacak ve ilk 2000 kişi yerleşecektir.

  Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik ön lisans Programı vereceği eğitimle alanında edindiği bilgilerle, bilimsel ve sosyal faaliyetleri yürütebilen, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik alanında hizmet veren kamu kurum ve kuruluşlarda görev yapılabilecek Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik elemanları yetiştirecektir.


  Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik ön lisans programının temel amaçları alana ait kuramsal ve uygulamaya dönük kapsamlı içerik bilgisine sahip,

  Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik alanındaki güncel bilgileri içeren ders kitapları, uygulama araç-gereçleri ve diğer kaynaklarla desteklenen temel düzeydeki kuramsal ve uygulamalı derslerden edindiği bilgileri mesleki olarak değerlendirir ve uygular.

  Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik alanı ile ilgili konularda sahip olduğu temel bilgi ve becerileri kullanarak ilgili kişi ve kurumları bilgilendirir, düşüncelerini ve sorunlara ilişkin çözüm önerilerini yazılı ve sözlü olarak aktarır.

  Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik alanının gerektirdiği tıbbi terminoloji, insan anatomisi ve hastalıklar bilgisi ile ilgili terimleri ve kavramları bilir ve bunları hatasız olarak kullanır.

  Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik alanı ile ilgili verilerin toplanması, yorumlanması, uygulanması ve sonuçların duyurulması aşamalarında toplumsal, bilimsel, kültürel ve etik değerlere uygun olarak hareket eder.

  Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik alanı ile ilgili uygulamalarda karşılaşılan ve öngörülemeyen karmaşık sorunları çözmek için ekip içerisinde yer alarak kalite yönetimi ve süreçlerine uygun davranır ve gerektiğinde bireysel sorumluluk üstlenir.

  Meslektaşları, hastalar, hasta yakınları, hekimler ve diğer sağlık çalışanları ile etkin bir iletişim kurar.

  Sağlık sistemi içerisinde bulunan kurum ve kuruluşları tanır, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik alanında çalışan bir birey olarak görev, hak ve sorumlulukları ile ilgili yasa, yönetmelik ve mevzuata uygun hareket eder.

  Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik alanının gerektirdiği bilgisayar yazılımları ile birlikte bilgi ve iletişim teknolojilerini başarıyla kullanır.

  Hastane Bilgi Yönetim Sistemi kullanımı konusundaki bilgi ve becerisiyle hastanın sosyal güvencesine göre kayıt, provizyon, talep alımı, taburculuk ve faturalama işlemlerini; ameliyatları ve hastalıkların kodlanmasını yapar ve ilgili istatistikleri hazırlar.

  Tıbbi dokümantasyon ve arşiv işlemlerini, tıbbi kayıtları, tıbbi raporlamaları ve mesleki yazışmaları Türk dilinin kurallarına uygun olarak etkin ve hızlı bir şekilde yapar.

  Tıbbi arşivlerin oluşturulması ve işletilmesi için gerekli mevzuat bilgisi ile hasta dosyalarının hareketliliğini, güvenliğini ve korunmasını sağlayarak tıbbi arşiv hizmetlerini yürütür.

  Her çeşit büro araç-gereç ve makinelerini etkin bir şekilde kullanarak gerektiğinde basit bakım ve onarımlarını yapar.

  İstanbul Üniversitesi AUZEF Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi'nde eğitim internet üzerinden ders videoları, sınav soruları, deneme sınavları, çözümlü testler, sesli kitaplar, online kitaplar vs şeklinde yapılmaktadır. Sınavlar ise ara sınav internet üzerinden online olarak, final ve bütünleme sınavları ise İllerdeki sınav merkezlerinde yüzyüze test usulü yapılmaktadır.

  Kayıt işlemleri; internet üzerinden online ön kayıt, harç ücretlerinin ödenmesi ve istenilen evrakların İstanbul Üniversitesi AUZEF'e gönderilmesi ile gerçekleşmektedir.

  Ne kayıt nede sınav için İstanbul'a gelmenize Gerek bulunmamaktadır.

  Google+

  YouTube


 2. Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik bölümüne ait olan bilgiler güncellenmiştir.


 3. Bütün derslerin sorularını sitede bulabilir miyim ?


AUZEF Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Önlisans Bölümü Yer İstanbul , 34, TR incelenme 18241 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015