AUZEF Sağlık Kurumları İşletmeciliği Önlisans Bölümü


Sponsorlu Bağlantılar


 1. AUZEF Sağlık Kurumları İşletmeciliği Önlisans Bölümü

  Sponsorlu Bağlantılar


  AUZEF Sağlık Kurumları İşletmeciliği Önlisans Bölümü

  2013-2014 eğitim öğretim yılında öğrenci kabul edecek olan Sağlık Kurumları İşletmeciliği önlisans bölümü 2 yıllık olarak hizmet verecektir. Bölüm 2014 YGS sonucuna göre ilk defa öğrenci kabul edecektir. YGS sınavından 140 veya üzeri alan herkes bölümü tercih edebilmektedir. Fakat 2000 kişilik kontenjan olduğundan başvuran kişiler en yüksek puandan en düşük puana göre sıralanacak ve ilk 2000 kişi yerleşecektir.

  Sağlık Kurumları İşletmeciliği ön lisans Programı vereceği eğitimle alanında edindiği bilgilerle, bilimsel ve sosyal faaliyetleri yürütebilen, Sağlık İşletmeciliği alanında hizmet veren kamu kurum ve kuruluşlarda görev yapılabilecek Sağlık Kurumları İşletmeciliği elemanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

  Sağlık Kurumları İşletmeciliği ön lisans programının temel amaçları alana ait kuramsal ve uygulamaya dönük kapsamlı içerik bilgisine sahip,

  Sağlık Kurumları İşletmeciliği alanındaki güncel bilgileri içeren ders kitapları, uygulama araç-gereçleri ve diğer kaynaklarla desteklenen temel düzeydeki kuramsal derslerden edindiği bilgileri mesleki olarak değerlendirir ve uygular.

  Sağlık Kurumları İşletmeciliği alanı ile ilgili konularda sahip olduğu temel bilgi ve becerileri kullanarak ilgili kişi ve kurumları bilgilendirir, düşüncelerini ve sorunlara ilişkin çözüm önerilerini yazılı ve sözlü olarak aktarır.

  Sağlık Kurumları İşletmeciliği alanındaki temel bilgiye sahiptir.

  Mezuniyet süresince/sonrasında kurum içi, ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılara katılma hakkına ve tecrübesine sahiptir.

  Sağlık Kurumları İşletmeciliği alanındaki bilimsel bilgiye ulaşma, güncel literatürü izleme, değerlendirme ve uygulayabilme bilgisine sahiptir.

  Birey olarak görev, hak ve sorumlulukları ile ilgili yasa, yönetmelik, mevzuata ve mesleki etik kurallarını öğrenir ve uygular.

  Kalite yönetimi ve süreçlerine uygun davranır ve bu süreçlere katılır, Öğrenme hedeflerini belirler ve uygular.

  Sağlık Kurumları İşletmeciliği alanı ile ilgili sahip olduğu bilgi birikimini kullanarak bir çalışmayı bağımsız olarak yürütür ve bu alanda çalışan diğer meslek grupları ile işbirliği içinde ekip üyesi olarak sorumluluk alır. Alan araştırmalarında takım çalışması yapabilir.

  İstanbul Üniversitesi AUZEF Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi'nde eğitim internet üzerinden ders videoları, sınav soruları, deneme sınavları, çözümlü testler, sesli kitaplar, online kitaplar vs şeklinde yapılmaktadır. Sınavlar ise ara sınav internet üzerinden online olarak, final ve bütünleme sınavları ise İllerdeki sınav merkezlerinde yüzyüze test usulü yapılmaktadır.

  Kayıt işlemleri; internet üzerinden online ön kayıt, harç ücretlerinin ödenmesi ve istenilen evrakların İstanbul Üniversitesi AUZEF'e gönderilmesi ile gerçekleşmektedir.

  Ne kayıt nede sınav için İstanbul'a gelmenize Gerek bulunmamaktadır.

  Google+

  YouTube


 2. Bölüm bilgileri güncellenmiştir.


AUZEF Sağlık Kurumları İşletmeciliği Önlisans Bölümü Yer İstanbul , 34, TR incelenme 9069 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015