AUZEF Havacılıkta Yer Hizmetleri Önlisans Bölümü


Sponsorlu Bağlantılar


 1. AUZEF Havacılıkta Yer Hizmetleri Önlisans Bölümü

  Sponsorlu Bağlantılar


  AUZEF Havacılıkta Yer Hizmetleri Önlisans Bölümü

  2013-2014 eğitim öğretim yılında öğrenci kabul edecek olan Havacılıkta Yer Hizmetleri önlisans bölümü 2 yıllık olarak hizmet verecektir. Bölüm 2014 YGS sonucuna göre ilk defa öğrenci kabul edecektir. YGS sınavından 140 veya üzeri alan herkes bölümü tercih edebilmektedir. Fakat 2000 kişilik kontenjan olduğundan başvuran kişiler en yüksek puandan en düşük puana göre sıralanacak ve ilk 2000 kişi yerleşecektir.

  Hava Limanı ve Yer Hizmetleri Ön Lisans Programı'nın temel amaçları alana ait kuramsal ve uygulamaya dönük kapsamlı içerik bilgisine sahip bireyler yetiştirmektir. Program, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesi kapsamında, teknolojik ve profesyonel yetkinliğe sahip, uluslararası platformda iletişim kurabilecek becerilere ve sosyal bilince sahip, analitik düşünce yeteneği gelişmiş, takım ruhu ve dayanışmayı destekleyen, mesleki ve bireysel gelişime açık öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Eğitim verilen alan, ülkemizde sürekli ve hızlı bir biçimde gelişmekte, hatta devlet desteği de görmektedir. Buna karşın, sektörde çalışan insan kaynağı incelendiğinde, profil olarak sıklıkla bu alanda gerek akademik gerekse profesyonel eğitim almamış kişilerden oluştuğu görülmektedir. Program, insan kaynakları olarak profil açısından henüz gerekli niteliğe erişmemiş bir sektörde çalışmak isteyen bireylere sunulma avantajına sahiptir. Gündem oluşturan İstanbul'a üçüncü havalimanının yapılması ile birlikte sektörün ihtiyaç duyacağı çalışan sayısının büyük ölçüde artacak olması da bir avantajdır. Ek olarak, program mezunu öğrenciler, yalnızca havalimanında yer hizmetleri sunan işletmelerde değil, hava taşıma modu ile ilgili hizmet satan acente gibi işletmelerde de çalışabilme ya da böyle işletmeler kurabilme gibi geniş bir istihdam olanağına sahip olacaklardır. Öğrencilerin, yeterli dil becerilerine sahip olmaları durumunda, bu işin uluslararası düzeyde de yapılması söz konusu olabilir.

  İstanbul Üniversitesi AUZEF Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi'nde eğitim internet üzerinden ders videoları, sınav soruları, deneme sınavları, çözümlü testler, sesli kitaplar, online kitaplar vs şeklinde yapılmaktadır. Sınavlar ise ara sınav internet üzerinden online olarak, final ve bütünleme sınavları ise İllerdeki sınav merkezlerinde yüzyüze test usulü yapılmaktadır.

  Kayıt işlemleri; internet üzerinden online ön kayıt, harç ücretlerinin ödenmesi ve istenilen evrakların İstanbul Üniversitesi AUZEF'e gönderilmesi ile gerçekleşmektedir.

  Ne kayıt nede sınav için İstanbul'a gelmenize Gerek bulunmamaktadır.

  Google+

  YouTube


 2. Bölüm ile ilgili güncel bilgiler eklenmiştir.


AUZEF Havacılıkta Yer Hizmetleri Önlisans Bölümü Yer İstanbul , 34, TR incelenme 11529 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015