AUZEF Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Önlisans Bölümü


Sponsorlu Bağlantılar


 1. AUZEF Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Önlisans Bölümü

  Sponsorlu Bağlantılar


  AUZEF Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Önlisans Bölümü

  2013-2014 eğitim öğretim yılında öğrenci kabul edecek olan Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği açıköğretim önlisans bölümü 2 yıllık olarak hizmet verecektir. Bölüm 2014 YGS sonucuna göre ilk defa öğrenci kabul edecektir. YGS sınavından 140 veya üzeri alan herkes bölümü tercih edebilmektedir. Fakat 2000 kişilik kontenjan olduğundan başvuran kişiler en yüksek puandan en düşük puana göre sıralanacak ve ilk 2000 kişi yerleşecektir.

  Bu programın amacı; Türkiye'deki hukuk büroları ve ofislerinde yıllardır var olan ve çözümlenemeyen temel problemlerden biri olan ara elaman ihtiyacının giderilmesidir. Bu program sayesinde hukuk bürolarının yıllardır beklediği ve aradığı ara eleman problemine çözüm olacağı düşünülmektedir. Özellikle, büyük şehirlerde İngilizce bilen hukuk ara elemanı sıkıntısı vardır. Genelde İngilizce bilenler üniversite mezunu olmakta ve bunların da Türkiye şartlarında uzun süre ya da hiçbir şekilde hukuk ofislerinde sekreter pozisyonunda çalışmayacakları bilinen bir durumdur. Program sayesinde, hukuk bürolarında uzun soluklu çalışabilecek ve hukuk bilgisine sahip ara eleman ihtiyacı giderilebilecektir.

  Bu program sayesinde uzun soluklu hukuk bürolarında çalışabilecek temel hukuk bilgisine sahip ve İngilizcesi de olan ara eleman sayesinde, hukuk büroları uzun vadede sürekli çalıştırabilecekleri kişilere kavuşmuş olacaklardır.

  Adalet MYO varken, böyle bir programa neden ihtiyaç duyulduğunun sebebine gelince, haklı olarak adalet MYO mezunları, hukuk sekreterliğini bir kariyer meslek olarak benimsememekte, aksine geçici bir iş olarak görmekte ve ardından ilk fırsatta mahkemelerde çalışmanın yolunu seçmekte, ya da başarılı olanlar hukuk fakültelerine devam etmektedir. Bu nedenle, hukuk sekreterliğini kariyer olarak görecek kişiler yetişmemekte ve sürekli olarak bürolar bu işi geçici çözümle geçiştirmekte ve uzun vadede ara eleman açısından kalite ve istikrarı yakalayamamaktadır.

  Bu program ile hukuk sekreterliğini kariyer meslek olarak görecek, hukuk bilgisine sahip ara elemanlar yetiştirilerek, özellikle İngilizce bilgisine sahip olacak bu kişiler, büyük şehirlerde yabancı müvekkil portföyü ile çalışan hukuk büroları için vaz geçilmez ara eleman olacağı düşünülmektedir.

  Ayrıca, bu program Türkiye de ilk defa uygulanacak olmasından dolayı tercih sebebi de olabilecektir.

  İstanbul Üniversitesi AUZEF Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi'nde eğitim internet üzerinden ders videoları, sınav soruları, deneme sınavları, çözümlü testler, sesli kitaplar, online kitaplar vs şeklinde yapılmaktadır. Sınavlar ise ara sınav internet üzerinden online olarak, final ve bütünleme sınavları ise İllerdeki sınav merkezlerinde yüzyüze test usulü yapılmaktadır.

  Kayıt işlemleri; internet üzerinden online ön kayıt, harç ücretlerinin ödenmesi ve istenilen evrakların İstanbul Üniversitesi AUZEF'e gönderilmesi ile gerçekleşmektedir.

  Ne kayıt nede sınav için İstanbul'a gelmenize Gerek bulunmamaktadır.

  Google+

  YouTube


 2. Bölümle ilgili bilgiler güncellenmiştir...


AUZEF Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Önlisans Bölümü Yer İstanbul , 34, TR incelenme 10036 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015