Açıköğretim Konaklama İşletmeciliği Lisans Programı


Sponsorlu Bağlantılar


12 SonSon
 1. Açıköğretim Konaklama İşletmeciliği Lisans Programı

  Sponsorlu Bağlantılar


  Konaklama İşletmeciliği Bölümü

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İşletme Fakültesi Konaklama İşletmeciliği bölümünün amacı, konaklama endüstrisinde artan nitelikli eleman talebini karşılamaya yönelik güncel, dünya ölçeğinde düşünen ve müesseselerini ülkenin şartlarına uygun yönetebilen yönetici adaylarını yetiştirmeyi hedeflerken, örgün eğitime girme olanağı bulamayan bireylere konaklama işletmeciliği gibi dinamik ve özgün bir çalışma alanında eğitim fırsatı da vermektedir. Bu bölümde uygulanan eğitim modeli, üniversite çağındaki gençler için olduğu kadar, bir işte çalışıp örgün öğretimi izleme olanağı bulamayanlara, ön lisans diploması olan ve bunu lisans derecesine yükseltmek isteyenlere önemli bir fırsat sunmaktadır. Aşağıda açıköğretim Konaklama İşletmeciliği bölümünü tanıtan bilgileri bulabilirsiniz.


  Eğitim Sistemi
  İşletme Fakültesi Konaklama İşletmeciliği Lisans Bölümü kredili sistemde uzaktan eğitim metodu ile eğitim vermektedir. Yılda 2 ayrı dönemde ( Güz ve Bahar Dönemleri ) eğitim sürmektedir. Her dönem 1 ara sınav ve 1 dönem sonu sınavı yapılmaktadır. Her dönem farklı kitaplar dağıtılmaktadır. Sınavlar Tüm Türkiye’de ve yurtdışında çeşitli merkezlerde çoktan seçmeli test usulü ile yapılmaktadır. Kitaplar aöf bürolarınca dağıtılmakta ayrıca e-kitap olarak üniversitenin sitesinden ulaşılabilmektedir.


  Konaklama İşletmeciliği Lisans Programına Kimler Kayıt Yaptırabilir?

  Konaklama İşletmeciliği Lisans Programını ( 4 yıllık ), YGS sınav sonucuna göre 140 veya üzeri almış olan her aday tercih edebilir ( yerleşmek İçin Kontenjan Dahilinde Kalmak Gerekli ). Tercih sonuçlarına göre yerleşen adaylar üniversitenin belirlediği takvime göre kayıt yaptırmaktadır.

  Konaklama İşletmeciliği Lisans programına, yükseköğretim programlarına öğrenci alınmasında, ÖSYM tarafından yapılan Yükseköğretime Giriş Sınavı (YGS) dışında;
  Örgün bir programa kayıtlı olan öğrenciler ya da herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar, alanları dışında olmak üzere YGS’ye girmeden ikinci üniversite kapsamında,
  İlgili yönetmelik kapsamında kurumlar arası yatay geçiş ile,
  İlgili yönetmelik kapsamında kurum içi programlar arası yatay geçiş ile,
  İlgili yönetmelik kapsamında Dikey Geçiş Sınavı (DGS) girmeden başvuruda bulunabilirler.
  Bunların dışında, Anadolu Üniversitesi tarafından ilan edilen Dikey Geçiş koşullarını yerine getirdikleri takdirde, doğrudan İşletme Fakültesi Konaklama İşletmeciliği Lisans Programının 5. yarıyılına kayıt yaptırabilirler.


  Özel Koşullar

  Konaklama İşletmeciliği Lisans Programına özel kayıt koşulları bulunmamaktadır.


  Kontenjan Sınırlaması ve Taban Puanları


  101010846 Konaklama İşletmeciliği Kontenjanı: 1025, 2015’te yerleştirlen :1025, Taban Puanı: 217,10

  Ek yerleştirme Kontenjanı:307 , Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen: 152, Ek yerleştirme Taban Puanı : 217,11


  Konaklama İşletmeciliği Diploması
  Konaklama İşletmeciliği Lisans Programını tamamlayanlar 4 yıllık lisans mezunu statüsünde olacaklardır. Diplomalarında İşletme Fakültesi Konaklama İşletmeciliği ibaresi yer almaktadır.

  Aöf Konaklama İşletmeciliği Diploması  Konaklama İşletmeciliği Mezunlarının İş Olanakları
  Turizm sektörünün emek-yoğun niteliğini taşıması nedeniyle bu sektörde emek gücüne ihtiyacın hiçbir zaman azalmayacağı, aksine artacağı tahmin edilmektedir. Bugün bu talep, özellikle profesyonel yönetici düzeyinde de ortaya çıkmaktadır. Konaklama işletmelerinin sayısındaki hızlı artış dikkate alındığında, mezunların önemli bir kısmının çeşitli konaklama işletmelerinde farklı yönetim düzeylerinde iş bulabilecekleri öngörülebilir. Ayrıca, öğrencilerin bir kısmının bu sektörde çalışan durumunda olması istihdam ile ilgili sorunların aşılmasında önemli bir kolaylık olarak görülebilir. Bu programdan mezun olanlar Konaklama İşletmelerinde Yönetici Adayı unvanını alırlar.
  Bölüm mezunları, konaklama işletmelerinde, seyahat acentalarında ve turizmle ilgili tüm kamu kuruluşlarında ve özel kuruluşlarda çalışma imkânına sahiptir. Bölüm mezunlarının yaptıkları işler, genel müdür, genel müdür yardımcısı, ön büro müdürü, yiyecek-içecek müdürü, gece müdürü, satın alma sorumlusu, insan kaynakları yöneticisi, rezervasyon sorumlusu, resepsiyon sorumlusu, barlar şefi, kat hizmetleri yöneticisi vs. şeklinde sıralanabilir. Meslekte ilerleyebilmek için, ilk zamanlar resepsiyon memuru, barmenlik gibi bölümlerden başlanarak, zamanla idarecilik statüsüne ulaşılabilir. Ancak iyi derecede yabancı dil bilen, donanımı iyi mezunlar, doğrudan idarecilik de yapabilirler. Türkiye’nin turizm potansiyeli ülke içinde ve uluslar arası alanda yeterince tanıtılamamıştır. Yapılacak iyi bir tanıtım hem turist potansiyelimizi hem de bu alanda çalışacak elemanlara olan ihtiyacı artıracaktır.  Ders Listesi İçin TIKLAYIN

  Ders Kodları İçin TIKLAYIN (Aöf Konaklama İşletmeciliği Bölümü Ders Kodları)

  Çıkmış Sınav Soruları İçin
  (Konaklama İşletmeciliği Çıkmış Sorular)TIKLAYIN

  Google+

  YouTube


 2. Merhabalar

  Ben bu sene İşletme 1.sınıf okudum. Tekrar Öss sınaına girdim. Tercih programı basladıgında en güzel şeyle karşılaştım.Haayalini kurdugum ve bir türlü iyi puan yapamadıgın dolayı giremediği Konaklama İşletmeciliği Bölümü açılmış. Barajı geçtim ve tekrar tercih yaptım. 1. sıraya konaklama işletmeciliği yazım. Kafama takılan şeyler var. Puanımm okadar yüksek değil. Program kontenjansız yazıyordu çoğu yerde. İlk olarak öyle mi? Ben yeni bölüm açıldıgın yerleştirmeleregöre puan sıralamasına göre sayının belirleneceğini düşündüm. Fakat 1-2 gundur tvlerde 145 barajını geçen bu kontenjansız olarak direk yerleşebileceği yazıyordu. Şimdi ebnım puanımZ bakılmaksızın bu bölüme yerleşebilecem mi? Össde ek puanım birlikte 270 yaptım. barajı geçtim. Bu knuda aydınlatırmısın benı? Kontenjan belirlitmemişti tercih formunda. Bu demek tercih yapan herkesin girebildiğimidir.

  Teşekkur ederim


 3. turizm ve otelcilik 2yıllık mezunu şimdiki adıyla ağırlama hizmetleri mezunu direk bu bölüme açıktan devam edebiliyormu teşekkürler.


 4. oooff off... ben bu bölümü kazandım fakat nasıl çalışıcam..? ara sınav da nereye kadar çalışlck..? birgün de kaç ders den sınav olunuyor..?


 5. İnci TanemM Nickli Üyeden Alıntı: oooff off... ben bu bölümü kazandım fakat nasıl çalışıcam..? ara sınav da nereye kadar çalışlck..? birgün de kaç ders den sınav olunuyor..?


  Vize konuları tüm kitabın yarısından sorumlu oluyorsunuz.Mesela ;tüm kitap 20 ünite ise vizede 10 üniteden sorumlusunuz.Kaç dersiniz varsa hepsine iki gün içinde gireceksiniz.Başarılar.İyi forumlar.


 6. tşk.ederim... xD


 7. 2011 yılı Nisan ayındaki ara sınavlarda hangi ünitelere kadar sorumluyuz ?
  Bilginiz varsa paylaşır mısınız ?
  Teşekkür ederim


 8. Merhaba, Konaklama İşletmeciliği 2.sınıfta okuyorum.Konaklama Hizmetlerinde Kalite yönetimi dersinin çıkmış sorularını bulamıyorum.Yardımcı olurmusunuz.Yoksa dersten kalıcam :(


 9. mecit39 Nickli Üyeden Alıntı: turizm ve otelcilik 2yıllık mezunu şimdiki adıyla ağırlama hizmetleri mezunu direk bu bölüme açıktan devam edebiliyormu teşekkürler.
  Mrb. Mecit, maalesef aöf okuyup bu bölüme direkt geçiş yapamıyorsun. ''Örgün'' diye bir tabir var anadolu ünv. sitesinde. Sadece İşletme veya İktisat Blm. geçiş yapabiliyorsun.


 10. Düzeltme: Evet konaklama işltmeciliğine geçiş yapabiliyorsun 3. sınıftan. Ünv. Öğrenci işlerine mail den sormuştum o şekilde cevabı var... Çizelgeler güncellenmemiş sanırım o ayrı...


12 SonSon
Açıköğretim Konaklama İşletmeciliği Lisans Programı Yer İstanbul , 34, TR incelenme 26686 kişi oylama: 4.5 / 5

vBulletin® Jelsoft Enterprises Ltd Copyright © 2017
www.aofdestek.net 2007-2015