2. üni. için tecil hakkı vermiyorlar ama...

osdeniz

Yeni Üye
Merhaba. Kafamı karıştıran bir konu var ve bildiklerinizi paylaşırsanız memnun olurum. 4 yıllık örgün öğretimde okurken kaydımı yeniletmedim ve halen lise diplomam o üniversitede bulunmaktadır. İlk üniversitem benim kaydımı silmeden önce (2009) ikinci üniversite seçeneğiyle aof ye kayıt oldum ve şuan aof de 4. sınıftayım. Yaş itibariyle 2014 olmadan artık askere gitmem şart.. Şimdi aof nin ikinci üniversite kaydı olanlara tecil hakkı tanımadığını hepimiz biliyoruz ve asıl konu tecil hakkı vermezken bu okul bittikten sonra askeriye 4 yıllık lisans mezunu olarak kabul edip kısa dönem askerlik yapmamıza imkan tanıyacakmıdır yoksa 4 yıl okuyup bitirdiğimiz bu ikinci üniversiteyi zaten aof de başından beri tecil ettirmediği için yok sayıp, lise mezunu olarak mecburi uzun dönem er olarak mı görevlendirecektir?

AOF bu konuda diyor ki, ilk üniversiteden lise diplomanızı alın, arkasına kaydı silinmiştir notunu ekletin ve bize getirin ancak bu durumda askerlik işlerinizi yürütürüz diyor. Zaten 4. sınıf olmuşum alttan hiç dersim yok haziran ayında inş. bitirip mezun olacağım neden lise diplomamı ordan alıp buraya taşımayla uğraşayım? Lise diplomamamı ilk üniden alıp aof ye getirmesem bu okuduğumuz okulun hiçmi faydası yok askerliğe yani çok mantıksız geldi bana. Bilginiz, fikriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Mezun olmanız durumunda kısa dönem askerlikten faydalanabilirsiniz. Mezun olduğunuzda diploma tariinden itibaren 2 yıl dah tecil ettirirsiniz. Ama maalesef 2. üniversite kapsamında kayıtlı olduğunuz için okurken askerliğinizi tecil etmezler.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,735
Son üye
Clamcaseptn