2020 YKS Tercihleri Başladı

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
27 – 28 haziran 2020 tarihlerinde YKS, TYT ve AYT sınavları yapıldı. Koronavirüs sebebiyle YKS sınavları oldukça eleştirilse de tüm tedbirler alınarak sınavlar gerçekleştirildi. Sınav sonuçları 28 temmzuda açıklanacak ve sonrasında öğrenciler için tercih süreçleri başlayacak.

Sınavlar kadar tercih süreçleri de öğrenciler için oldukça zorlu bir dönem. Tercihlerinde açıköğretim yazmak isteyen öğrenciler için Açıköğretim Fakültesi bulunan Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi‘nin açıköğretim bölümleri için taban puanlarını, kontenjanlarını ve tercih kodlarını sizler için çıkardık.

2020 – 2021 Üniversite tercih işlemleri 6-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılacak. Öğrenciler bu tarihlerde ÖSYM üzerinden tercihlerini yaparak bir yükseköğretim programına yerleşmeyi bekleyecek.

Açıköğretim bölümlerine kayıt olabilmek için TYT sınavından en az 150 puan alınması gerekiyor. 150 puan alan öğrenciler 2 yıllık (önlisans) açıköğretim bölümlerini kontenjan ve taban puanlarını göz önününde bulundurarak tercih edebilirler.

TYT sınavından 150 ve üzeri puan alıp AYT/YDT sınavına giren ve en az 170 puan alan öğrenciler 4 yıllık (lisans) açıköğretim bölümlerini tercih edebilirler. (Koronavirüs nedeniyle 180 olan baraj 170’e indirildi.)

Açıköğretim Taban Puanları ve Kontenjanları: https://www.aof.com.tr/2020-2021acikogretim-tercihleritaban-puanlari-ve-kontenjanlar.html

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz