Açıköğretim Yeni Kayıt Hakkında

bitterlife

Yeni Üye
Hepimizin bildiği gibi açıköğretimde üst üste 2 yıl tekrar yaptığımız zaman askerlik tecil işlemimizi yapmıyor.AÖF kamu yönetimi bölümünde okuyordum talihsiz bir şekilde 2 yıl sınıf tekrarı yapmak zorunda kaldım ve kaydımı aldırdım okuldan.Kaydımızı aldırdıkdan sonra 2 yıl bir tecil hakkımız daha oluyor (Bu yılı çıktığımız zaman 1 yıl daha tecilliyim) .Geçtiğimiz dönemdeki LYS sınavlarına girdim ve tercihlerim arasına AÖF işletme bölümünü de yazdım.Eğerki diğer tercihlerim dışında AÖF'ün işletme bölümü gelirse kaydımı işletme bölümüne yaptırdığım zaman (2 yıl sınıf tekrarı yapmadığım sürece) AÖF deki ilk yılımdaki gibi benim askerliğimi tecil ettiriyor mu?Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba, durumunuza üzüldüm. YGS den 140 veyz üzeri alarak aöf işletme bölümü yazdıysanız kesinlikle kazanacaksınızdır. Okula kayıt olduğunuzda onlardan askerlik şubesine verilmek üzre öğrenci belgesi istersiniz. Onu askerlik şubesine verdiğinizde o yılki teciliniz artık öğrenci olarak yapılır. Sonraki yıllarda üniversite otamatik olarak sizin tecilinizi yaptırmaktadır.

bitterlife

Yeni Üye
Kaydımı yaptırdıkdan sonra okul kendisi askerlik şubesine öğrenci durum belgemi göndermiyor mu?Şubeye tekrar gitme gibi bir lüksüm yok çünkü bağlı olduğum askerlik şubemin olduğu şehirde değil başka bir şehirde çalışıyorum yıllık iznime ayrıldım.İlk mesajımdada belirttiğim gibi 2 yıl üst üste sınıf tkrarı yapmadığım sürece sıkıntı çıkarmaz değil mi askerlik şubesi?Teşekkürler

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
İsterseniz okul gönderir isterseniz siz gönderebilirsiniz. illa şubeye gidip teslim edeceksin diye bir şey yok posta ilede gönderebilirsin. Evet 2 yıl kalmadığın sürece sorun yok zaten şu an tecillisin dediğine göre.

bitterlife

Yeni Üye
Evet bahsettiğim gibi senenin başında kaydımı aldırdıkdan sonra 2 yıl tecil hakkımın olduğunu söylediler ve tecil ettirdim.Ben kaydımı yaptırırken okulun gönderip göndermeyeceğini büroylada görüşeyim alacağım cevaba göre gerekirse dediğiniz şekilde kargo yolunu kullanayım.Aydınlattığınız için çok teşekkür ederim bizlere böyle bir hizmet verdiğiniz için ayrıca teşekkür ederim.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,736
Son üye
DonNem