Altan kalan dersden tekrar kaldım !

entici

Yeni Üye
İyi günler ben işletmede okuyorum 22 yaşındayım 1 sınıfta bir defa tekrar yapdım ve ikinci sınıfa matematigi bırakarak geçdim .Ancak bu sene matematigi veremedim . Acaba askeri tecilimi bozarmı yoksa eger senyede kalır isemi bozuyor bu konuda net bir cevep verebilirmisiniz ?

Bir başka yerde okudugmda ise 1 sınıftan kalan dersimi 2 sınıfta üst se 2 defa verememe durumunda tecilimin bozulucagını söylüyordu kafam karışdı lütfen acil cevap pleasss !

entici

Yeni Üye

AÖF'de 1-3 ve 2-4 sistemi uygulanmaktadır. Yani 1. sınıftan dersi olanlar, 3. sınıfa, 2 sınıftan dersi olanlar 4. sınıfa geçememektedirler. Bu duruma göre, 2. sınıfta olan bir öğrenci, 1.sınıftaki dersini 2 kez üstüste veremediği takdirde 3. sınıfa geçememektedir. Yani 2 yıl üstüste sınıfta kalmış olmaktadır. Bu durumda Askerlik Şubeleri, kişinin tecilini bozmakta ve askere gitmesini istemektedir.

arkadaşlar kırmızı yazılara dikkat yardım lütfen

SabanSafak

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Ben intibak okudum iktisattan kaldım üçüncü sınfa geçtim şimdi 3. sınıfın bütün derslerini vrdim ama iktisatı yine geçemedim tekrar 3. sınıfımı okumam gerekiyor bunun bir çözümü yok mu koskoaca 1 sene bir ders için gidecek ayrıca üstten ders alamıyor muyuz?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
İyi günler ben işletmede okuyorum 22 yaşındayım 1 sınıfta bir defa tekrar yapdım ve ikinci sınıfa matematigi bırakarak geçdim .Ancak bu sene matematigi veremedim . Acaba askeri tecilimi bozarmı yoksa eger senyede kalır isemi bozuyor bu konuda net bir cevep verebilirmisiniz ?

Bir başka yerde okudugmda ise 1 sınıftan kalan dersimi 2 sınıfta üst se 2 defa verememe durumunda tecilimin bozulucagını söylüyordu kafam karışdı lütfen acil cevap pleasss !
İkinci sınıfta ilk defa kaldığınız için sorun yok askerlik teciliniz bozulmaz. Ama bu yıl matematiği veremezseniz 3.sınıfa geçemezsiniz ve teciliniz bozulur. Aynı sınıfta 2 kez kalırsanız teciliniz bozulur. Hangi sınıfın dersinden kaldığınız önemli değil yani. Önemli olan aynı sınıfta 2 kez kalmak.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Ben intibak okudum iktisattan kaldım üçüncü sınfa geçtim şimdi 3. sınıfın bütün derslerini vrdim ama iktisatı yine geçemedim tekrar 3. sınıfımı okumam gerekiyor bunun bir çözümü yok mu koskoaca 1 sene bir ders için gidecek ayrıca üstten ders alamıyor muyuz?

Evet intibaktaki derslerinizi vermeden 4.sınıfa geçemezsiniz maalesef. Üstten ders alamıyorsunuz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,736
Son üye
DonNem