AÖF 5 sene sonra kayıt sildirme ve askerlik işlemleri işkencesi (önemli lütfen)

aofcikmazi

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Merhaba arkadaşlar.

2009'da 2 yıllık AÖF halkla ilişkiler bölümüne kayıt yaptırdım. Kayıt yaparken harcımı ödedim. Kayıttan sonra başka bir şehirde iş imkanı çıkması sebebiyle kayıttan bir buçuk ay sonra yine 2009'da işe başladığım şehirdeki AÖF bürosuna gidip kayıt sildirdim. (Kendi kayıt olduğum AÖF bürosu değil)

2010'da örgün üniversiteye yerleştim ve çok şükür 2014'de okul bitti.

Eylül aynında askere gitmek için askerlik şubesine gittim ve şubede AÖF'de kaydım gözüktüğünü, bunu sildirmem gerektiğini söylediler. Kaydım olmadığına ısrar etsem de işe yaramadı.

Bende şu an bulunduğum şehirdeki askerlik şubesine en yakın AÖF bürosuna gittim ve durumu sordum. Bana 2009'daki kaydın hala geçerli olduğunu ve ilk kayıt yaptırdığım ve kaydı silmek için başvurduğum bürolar ile görüşmemi söylediler.

İlk kayıt yaptırdığım ildeki büromu aradım ve onlarda kaydımın hala durduğunu, 2009'da hangi bürodan kayıt sildirme işlemi yaptıysam onlarla görüşmem gerektiğini söylediler. Kayıt sildirdiğim büronunda telefonları değişmiş neyse buldum aradım, sizden 5 sene önce kayıt sildirmiştim ama hala kaydım görünüyor bilgi almak istiyorum dedim. Karşımda hiç muhatap bulamadım, 5 sene öncenin kaydına ulaşamayacaklarını söylediler.

Askerlik şubesine geri gittim ve bana tekrar kayıt sildir gel dediler.

Yine askerlik şubesine en yakın büroya geri döndüm ve durumu anlattım. Tamam biz o zaman kayıt silme işleminizi yapalım ama ilk önce borçlu gözüktüğünüz için Vakıfbank'a gidip borç ödemenizi yapmanız gerek dediler. Borcu sordum ama kendi sistemlerinde sadece borçlu olduğu yazdığı ama rakamı göremediklerini, rakamın sadece Vakıfbank tarafından görülebildiğini söylediler.

Duruma itiraz ettim ama Paşa Paşa Vakıfbank'ın yolunu tuttum. Vakıfbank'a gittim ve TC numarasından borç sorgulattım ama borç çıkmadı. Borç çıkmadığı için AÖF bürosuna geri döndüm ve durumu izah ettim ama kendilerinde borçlu gözüktüğümü ve sadece ilk kayıt harcını ödeyip başka harç ödemediğim için sonraki dönemleri ödemem gerektiğini söylediler. Bankada borç çıkmıyor sizde bana rakam söylemiyorsunuz dedim ama çözüm olmadı.

Vakıfbank'a tekrar gittim ve durumu izah ettim. Sağolsunlar onlarda çok uğraştılar ve sonunda üzerinden 5 yıl geçen kamu alacaklarının bankadan çıkıp maliyeye iletildiğini, onlara ödeme yapılması gerektiğini söylediler.

Bu bilgiyi alınca direk olarak maliyeye gidip durumu izah ettim ama maliye'de kendilerinde böyle bir bilgi olmadığını ve maliyeye ödeme yapayacağımı söylediler.

Tüm bu bilgiler ışığında tekrar AÖF bürosuna gittim ve askere gitmek istediğimi, ancak kayıt göründüğü için sorun çıktığını, bankada da maliyede de borç gözükmediğini, kaydımı silmeleri gerektiğini söyledim. AÖF bürosu öğrenci işleri ile görüştü ama sonuç sıfır (0).

AÖF bürosu "sana okurken askere gidebilir" şeklinde bir belge verelim onu askerlik şubesine ver öyle askere git diyor. Askerlik şubesine de bunu söyledim sen mühendis olmuşsun 4 senelik mezunsun eğer 2 yıllık AÖF öğrenciliğin devam ediyorken okurken askere gitmek istiyorum dersen buna göre işlem yapılır bu sebeple mutlaka git kaydını sildir diyor.

Arkadaşlar Allah rızası için yardım rica ediyorum.

-- Şu durumda "okurken askere gidebilir" belgesi alıp askere gitsem bunun bana askerde zararı olur mu? Askerlik şubesi kaydını mutlaka sildir gel diyor.

-- Bunlar kendi hataları yüzünden kaydımı silmemişler. Bunu nasıl ispat edebilirim, elimde herhangi bir belge yok.

-- Bu borç tahminen ne kadar olmuştur? Bankada borcu göremiyoruz, bankadakiler faiziyle 5 senede 2000 lira olmuştur diyor. Şu an işsizim ve askere gideceğim bu parayı ödeme imkanım yok.

-- Şu an borç gözükmüyor ama ileride böyle bir borç çıkarsa ailemin evine haciz gelir mi? Bana ait bir ev yok ve askerde olacağım için özellikle soruyorum.

-- Anadolu Üniversitesi ile görüştüm ama çözüm bulamadım. Üniversite suçu bankaya atıyor, banka borç zaman aşımına uğramış bizden çıkmış maliyeye git diyor. Maliye borç görünmüyor git bankanla görüş diyor.

-- Ekim ayı bitti ama bu durumu hala çözemedim. Askerlik şubesi git kaydını sildir dediği bende kaydı sildiremediğim için askere hala gidemedim.

-- Gece uykularım kaçıyor, evde bu işin stresi yüzünden olay çıkıyor, askere gitmem gerekiyor ama gidemiyorum.

Allah rızası için bana yardımcı olun. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor, avukat demeyin avukata verecek 5 kuruş paramız yok.

Teşekkürler.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Sorunuz çok uzunmuş müsait bir an okuyup cevaplayacağım.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,730
Son üye
Seriesvtk