Aöf Askerlik hakkında.

gollum

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Arkadaşlar iyi günler;

Askerlik tecil hakkında bir sorum olacaktı.
Ben 3. sınıfa geçiş hakkı olarak geçtim işletme bölümüne, 1. senede 3. sınıfı geçemedim 2. senede 2 sorumlu ders bırakarak geçtim. Ve bu sene bütün 4. sınıf sorularını geçtim ama 3. sınıftan yine 1 tane dersim kaldı malesef :( Aöf burosu askerliğimi birdahaki sene ögrenci belgesi ile tecil edecekmi yoksa kayıt yenileyim benim ögrenci belgesi alıp gidip tecil mi etmem gerekiyor arklar? Yardımlarınız bekliyorum

İYİ GÜNLER DİLERİM...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba Aynı sınıfta 2 kez üstüste kalmadığın sürece okul askerliğini otomatik tecil ettirmektedir. Tabi bunun için kayıt yeniletmeniz gerekiyor. Ayrıca mezun olduğunuzda diploma tarihinden itibaren ( Lisans Mezunları için ) 2 yıl tecil ettirme hakkınız bulunmaktadır. Ben bölümünüzü biirmenizi öneririrm. Keza askerliği kısa dönem yapacaksınız.

gollum

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Ben sanırım anlasılamadım :S Ben 3. sınıfı okurken 1 kez tekrarladım 2. sinde geçtim (2 ad alttan ders ile) 4. sınıf yani bu sene bütün dersleri geçip sadece 3. sınıftaki alttan kalan iş sosyal dersim yine kaldı yani 2011-2012 dönemine. kayıt yenileme yaptırdıgımda okul askerliğimi tecil edecekmidir yoksa tecil sürem bitmişmidir.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
3. Sınıfın dersleri olması farketmiyor, siz 4.Sınıftasınız çünkü, 4. sınıfta ilk defa kalmış oldunuz ve bu yılda teil hakkınız var. Ama seneye tecil hakkınız olmaz tekrar kalırsanız.

Tekrar Yazarsak eğer ; Okuduğunuz sınıfta Üst üste 2 kez kalmadıkça ( Alttan derslerden kalmak önemli değil, önemli olan sınıfınız) Askerlik tecil hakkınız bulunmaktadır.

Toprak63

Yeni Üye
arkadaşım eğer dördüncü sınıfta üçüncü sınıftan kalan herhangi iki dersten birini veremezsen otomotikman kalırsın.Kayıt yeniletmen gerekir. Sanırım admin sorunu tam anlamadı.

seyid

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyoloji
Bütün bölümler kredili sisteme geçti ve sınıfta kalma yokmuş.Ben ilk sınıfta 2. kez tekrarım bütte 3 dersim var geçme ihtimalim zayıf.Büroyu arardım kaldığınız dersleri kredili olarak verip devam edeceksiniz dediler.Acaba askerlikle ilgili sorun olurmu.Sonradan problem çıkarmı.Teşekkür ederim.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz